Programy na każdym kompie:D

Witam, taki temacik padł mi na myśl. Jakie według was programy powinny być na KAŻDYM kompie:D Tzn. na przykład winrar. Ja zaczne:D Aha nie licząc tych co już są na windowsie.

-Winrar

-Mozilla Firefox

-Microsoft Office

-Avast lub coś innego

-Total commander

-Gadu-Gadu lub Tlen

-Sterowniki:D

A wy co powiecie??:smiley: Pozdr!

Jak dla mnie to powinny być takie któe potrzebne są danej osobie któa korzysta z komputera i jej odpowiadają te programy… ;]

Ale gdybyś od nowa koma instalował po formacie to co byś zainstalował??

Ja często instaluje ludziom systemy na komputerach, więc mam już ustalony ABSOLUTNY NIEZBĘDNIK.

Nazwyam to PowerInstallki, jest podzielone na 2 poddziały : “Postawowe” i “Rozszerzone”

Dział “Podstawowe”

AdbeRdr60

ZoneLabs ZoneAlarm

Kaspersky 6

AD Aware SE

NERO

CLONECD

DAEMON TOOLS

POWERDVD

Media Player 9

KLITE MEGA Codec Pack

AcdSee

Subedit Player

Winamp

DirectX_9.0c

MsJava

Java Jre 1.5_08

WinRAR 3.40 PL

FireFox + Pluginy

To sprawdzony ZESTAW i KAŻDY kto to sobie zainstaluje i odpowiednio skonfiguruje, będzie miał praktycznie idealnie działający system (oczywiście dochodzi jeszcze trochę konfiguracji samego systemu).

Dział rozszerzone zawiera m.in. takie programy jak

(dział Net Tools)

  • Utorrent

  • Azureus wersje 2.3.0.4 do 2.5.0.0 + PLUGINY

  • Teleport PRO

  • Teleport ULTRA

  • Emule Morph XT

  • Emule

  • Download Accelerator Plus 5.3 oraz 8.0

  • Shareaza

  • DC++

  • rmDC ++

  • FileZilla (klient ftp)

  • GuildFTPd (server ftp)

  • Gadu Gadu 6.1 oraz 7.0

  • Konnekt

  • Tlen

  • AQQ

  • DynDNS

  • Thunderbird

  • Opera

  • Mozilla

  • Netscape 7.2 i 8.0

  • Flock

(dział Multimedia)

-Easy CDDA Extractor

  • VirtualDub - wersje 1.3xx i 15xx

  • VirtualDubMod 15.xx

  • RADTools (konwersja quicktime do AVI)

  • WMEncoder

  • VPlayer

  • AllPlayer

  • BestPlayer

(archiwizery oraz zarządzanie plikami)

  • Total Commander PowerPack

  • 7-ZIP

  • WInACE

  • Flexible Renamer

Oraz SETKI MEGABAJTÓW innych programów, a każdy z nich BARDZO PRZYDATNY !

Oczwyiście wszystko to wersje TRIAL, DEMO, SHAREWARE lub FREEWARE, jakby ktoś się głupio pytał…

BlackMan i Ty te “podstawowe” programy instalujesz zawsze i wszedzie? to ładny burdel… no ale co kto lubi.

pozatym temt niema racji bytu… tyle ilu jest użytkownków komputerów tyle jest możliwości ich konfiguracji i nie ma czegoś takiego jak podstawowe programy, to co podał np. BlackMan połowa z tych programów jest niepotrzebna aby uzyskać te same właściwośći i konfort pracy.

ja tez sie zastanawiam jak to jest ze @BlackMan instaluje wszystkim te programy skoro czesc z nich to programy platne

a tak poza tym to temat nadaje sie do smietnika

ms office, opera, gg, winrar, jetaudio, ashampoo burning room, nod32, allplyer, paint.net

To są podstawy… programów jest wiele więcej ale te są mi wręcz niezbędne do codziennego użytkownia komputera :lol:

pytanie jest dość trudne bo …

wszystko zależy od tego do czego używa się kompa …

hehe dokładnie :smiley:

mam co do tego duuuuuże wątpliwości :stuck_out_tongue:

Podstawowa sprawa - instaluj tylko to co jest potrzebne.

Oprócz systemu z poprawkami i sterowników wrzucam tylko freeCommndera , 7zipa i Acrobat Readera + programy, które muszą być wykorzystywane. Wszystkie nadmiarowe “niezbębne” programy polecam amatorom mocnych wrażeń.:mrgreen:

ja, gdybym od nowa wgrywała system zainstalowałabym :

gadu-gadu

pakiet office

winamp

tlen

kaspersky

ad-aware

photoshop ( gimp )

alcohol 120%

allplayer

adobe reader

bsplayer

dc++

emule

everest

ewido

filenamer

nero

odkurzacz

regcleaner

shut down o-matic

spybot s&d

skype

student notebook

winrar

opera

i różne sterowniki, kodeki i programy typu java

i to wszystko :slight_smile:

Black Man to samo co ja… ja mam na swoim dysku folder nazwany nstalki i ma gdzieś tak… 5GB :slight_smile: Tak na wszelki wypadek

0235cd48300a229cm.jpg

To programy które mam na płycie " Po formacie" i to zawszę instaluję u wszystkich, nikt z tym zestawem nie miał problemu.

A jak wyjdą nowe wersje? To od nowa płyte wypalasz czy ciagle masz jakis stary często dziurawy soft? Ja tam po formacie lece od razu na DB sciagam Avasta i ZOne alarma puźniej to co bedzie mi potrzebne to se dogrywam

  • [*:37tkw9v5]Avast

Zastanów się co mówisz… Ja mam z tym zestawem kilka łat doświadczeń… Więc może jak się nie znasz na rzeczy, to się nie wypowiadaj i tyle

ZAWSZE DZIAŁA

PS.

Poza tym nie zawsze instaluję wszystko - najczęściej nie ma potrzeby instalowania AD AWARE, a także jeżeli ktoś nie ma żadnej nagrywarki, to nie ma sensu instalować też NERO i CloneCD

Złączono Posta : 30.09.2006 (Sob) 10:19

Moze nie przydatny dla ciebie, ale ja ich wszystkich używam. Nie dodaję do instalek niepotrzebnych rzeczy - KAŻDY pojedyńczy program z tego zestawu jest przydatny i PRZETESTOWANY przeze mnie.

bez sensu, zastanow sie nad tym troche… jesli ty nie mozesz zyc bez tych wszystkich programow to nie znaczy ze ktos sobie nie poradzi jesli nie bedzie mial jakiegos jednego z twojej listy… np po co ci jednoczesnie Media Player i Winamp?

rany i po co sobie marnowac 5 giga miejsca na instalki do programów skoro wszystkie nie sa potrzebne ??

ja na pierwszym miejscu po zainstalowaniu wszystkich sterownikow i neta zainstalowalabym antywirusa, firewalla, gg i opere… potem niezbedna reszta czyli coś do filmow (allplayer) plus jakies kodeki do tego cos do muzyki (windows media player) microsoft office, adobe reader, Ad-Aware SE i emule to dla mnie podstawy na dogłebniejszym działaniu kompa sie nie znam wiec nic wiecej mi nie potrzeba na codzien

Nie będę pisał co ja insaluje po formacie. Napisze co według mnie jest potrzebne. Po pierwsze jakiś antywirus, jakiś paker ( np.WinRar) coś do odtwarzania muzyki (np. Winamp) coś do filmów ( All Player, WMP, PowerDVD) Kodeki, przeglądarka grafiki, oraz jeżeli ktoś ma nagrywarkę to program no nagrywania ( np. Nero) i jeżeli mamy dostęp do internetu to jakiś komunikator możę być ( GG, Skype) Programy do ściągania p2p, torrentów, czy też akceleratory ( eMule, BitTorrent, DAP ) no i może się również przydać Total Commander. Według mnie to może się znajdować na naszym komputerze, aczkolwiek nie musi :slight_smile:

To wtedy usuwam z CD-RW/DVD-RW , stare wersje i podmieniam na nowszą.

BlackMan

poproatu ciekawi mnie po co instalowac 2 programy które spełniaja takie same zadania

nieinteresuje mnie to czy masz jakieś z tym doświadczenie czy nie, jak dlamnie mogłbyś nawet napisać te programy tylko co to by zmienilo… a Twoje płytkie rozumowanie z cyklu “jak sie nieznasz to sie niewypowiadaj” raczej mnie bawi i jednocześnie smuci…

po instalacji systemu:

sterowniki

av

Opera

zamieniam systemowy notatnik na notatnik2

konnekt

allplayer

webserv

^ i na tym spokojnie można kilka lat pociagnać system bez koniecznosci formatowania go co 2 dni

firefox - do sprawdzania stron < niestety przymus

i to wszytko

sterowniki

kodeki

cd burner xp pro

everest

Win RAR

Winamp

Tlen

Adobe Reader 7.0

Alcohol 120%

Irfan View

AOL Antywirus

SubEdit Player

CCleaner

Opera

Total Commander

Skype

Speed Fan

Mobile Phone Tools

NVU