Propaganda

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4529

Wiecie co ?? Szkoda słów. Naprawdę tym artykułem udowodniliście, że komercyjne myślenie powoli i ustawicznie konsumuje wasze mózgi… I NIE BĘDĘ TUTAJ SNUŁ ŻADNYCH TEORII SPISKOWYCH (NIE twierdzę że vortal jest “macką microsoftu” czy coś w tym stylu) - zwyczajnie mówię, że SWIADOMIE BĄDŹ NIEŚWIADOMIE coraz bardziej ulegacie komercyjnej propagandzie, a co najgorsze - sami ją tworzycie.

Ten artykuł to KOMPLETNE PROPAGANDOWE DNO.

Już samo to że w redakcji jest osoba z WSS.pl, której POZWALA SIĘ napisać newsa bezpośrednio oczerniającego otwarte oprogramowanie w taki wieśniacki sposób

Powtórzę jeszcze raz to co napisałem w komentarzu pod newsem :

“Ten vortal schodzi na psy”.

Ordynarna reklamówka Microsoftu.

BlackMan spacerek ? :lol:

Ja dla mnie to IE7 jest świetnym produktem :slight_smile: I jeśli wykrywa się luki w zabezpieczeniach, a u konkurencji jest ich mniej to chyba o czymś to świadczy. Nie wiem co chcesz udowodnić ale tym tylko możesz sprowokować zadymę. Jak dla mnie news zawsze będzie subiektywny. I jeśli ty masz jakieś problemy natury “osobistej” ( :lol: ) związane z newsem to ja ich np. nie mam i news mi się podoba … czas na IE ? :slight_smile:

Windows_Fan cuż za zapierający dech w piersiach wywód :? Tylko tyle możesz napisać. Coś Ci się nie podoba i zaraz rzucasz zarzuty :?

To zrób lepszy :x :?

@BlacMan - nie wiem co chcesz osiągnąć tym tematem. Jak na razie dążysz do zadymy a’la gruby_wieprzek. :? Masz jakieś osobiste “problemy” związane z newsem ? to przykro mi ale kogo to obchodzi :?

Wspaniały tok myślenia - vortal pisze dobrze o M$ więc go promuje//wspiera :?

No pewnie że tak. Tylko że napisana w sposób, który ma sugerować RZETELNOŚĆ ARTYKUŁU. A to jest różnica - to mnie wkurza.

Ale artykuł DELKIATNIE sugeruje jakoby to w Firefoxie cały czas były niezałatane krytyczne luki, co nie jest prawdą. Krytyczne luki są łatane max. kilka dni po tym jak są wykryte/poznane.

  1. Chcesz powiedzieć, że vortal chciał spowodować zadymę publikując tak kontrowersyjnego newsa.

  2. No sorry ja jestem typem człowieka, który ZAWSZE mówi co myśli i tego nie mam zamiaru zmieniać. Ja nie owijam w bawełnę i zawsze walę prosto z mostu. Musisz się przyzwyczaić.

Tyle że to nie jest NEWS tylko PROPAGANDA I zwykła REKLAMÓWKA. Wszystko byłoby OK i w ogóle bym się nie burzył, gdyby pod spodem napisano " ARTYKUŁ SPONSOROWANY przez portal społeczności microsoft WSS.PL", albo dobreprogramy przemianowało się na z “vortal z legalnym oprogramowaniem” na “vortal z legalnym komercyjnym oprogramowaniem” ze wskazaniem na rozwiązania wielkich korporacji.

Boże co za bełkot w tym artykule :expressionless: :expressionless: :expressionless: jak mozna porównywać ff do ie7 które jest w fazie testów :expressionless: a i ciekawe czy jak w ie7 zostaną wykryte dziury czy zostaną załatane tak szybko jak w ie6 :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Natomiast ja nie muszę :stuck_out_tongue:

Jeżeli w tym temacie będzie zadyma - poniesiesz konsekwencje :x

Ale jesteś w miejscu PUBLICZNYM i nie wszyscy mają zamiar tolerować Twoje osobiste wyskoki względem rzetelności//nierzetelności vortalu :evil:

Coś Ci się nie podoba - skontaktuj się z autorem newsa - przedstaw mu swój punkt widzenia. A nie zarzucaj od razu vortalowi brak rzetelności :twisted:

poczytajcie komentarze są bardzo wymowne :wink:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4529

Co ? Dasz mi bana za to że wyniku zaczetego przeze mnie wątku wybuchła awantura ? Dlaczego twoja agresja skupia się na mnie ?

Może miej pretensje do redakcji vortalu że zezwala na takie idiotyczne propagndowe newsy. Portal powinien być RZETELNY. Dobreprogramy są rzetelne TYLKO TEORETYCZNIE.

Przecież wyrażam tylko własną subiektywną opinię nie używając przy tym wulgaryzmów ani nie obrażając nikogo. Ten artykuł to DNO totalne i tyle. Co tu dużo gadać.

EDIT:

Niech redakcja umieści pod artykułem podpis “artykuł sponsorowany” to się odczepię.

Słusznie. Moderowanie wypowiedzi przeciwnych Microsoftowi i pro-microsoftowskiej polityce vortalu to naturalna konsekwencja wcześniejszych posunięć.

BlackMan widzę, że masz bardzo hmmm jednostronny tok myślenia.

To co jest sprzeczne z Twoją opinią jest beee, nie ma sensu, sponsorowane etc … a dlaczego ? bo tak. Natomiast jeśli już coś Ci “pasi” to wszystko gra … bo tak :?

a zarzuty to ty rzucać potrafisz nie ma co :? Masz dowody czy tylko wywody - subiektywne zresztą :twisted:

Nie. Mój tok myślenia nie jest JEDNOSTRONNY. Po prostu BEZSPRZECZNIE MAM RACJĘ i twoje gadanie tego nie zmieni.

Ani propaganda M$ ani propaganda Open Source nie odebrała mi jeszcze zdolności logicznego myślenia, więc

  1. Potrafię oszacować z dość dużą dokładnością kiedy mam rację

  2. Kiedy nie mam racji, to albo przyznaję ją komuś innemu, albo wycofuję się z dyskusji. Nie bawi mnie bezmyślne przekrzykiwanie się.

Dowody są tutaj - o proszę :

1. A niby dlaczego wracać do korzeni - może do badzIEwnego IE ?? Twórcy firefoxa przynajmniej NA BIEŻĄCO ŁATAJĄ WSZYSTKIE KRYTYCZNE DZIURY. Inna sprawa, że ciągle pojawiają się inne dziury, które też trzeba łatać, ale przynajmniej jest to robione NA BIEŻĄCO.


[[[Trzeba przyznać, że nieco przerażający staje się fakt, że wbrew powszechnemu odczuciu na tle ostatniej historii bezpieczeństwa Firefoxa przeglądarka Microsoft nie ma się wcale czego wstydzić]]]


Ależ owszem, ma się czego wstydzić. M$ nie robi w kierunku poprawek zabezpieczeń KOMPLETNIE NIC - IE6 ma niezałatane dziury od jakichś 5-6 lat (od wydania IE6). Jest taka strona z gotowymi skryptami do wklejenia do html i te skrypty działają nieprzerwanie już od paru dobrych lat.


2. W firefoxie każdy ma możliwość używania dodatkowych wtyczek podwyższających poziom bezpieczeństwa - jak adblock, noscript itd. W IE nie ma takiej możliwości


3. FAKTY SĄ TAKIE, że używając IE nawet teraz wchodząc na dowolną stronę crack/xxx (nawet przypadkiem) można sobie do systemu nałapać masę syfu. Za to wchodząc na tą samą stronę Firefoxem/operą nie będzie takich problemów (sprawdzone).


4. "Powrót do korzeni" ?? Śmieszne. Przecież FireFox nie jest jedyną darmową, lepszą od IE przeglądarką - jest jeszcze Opera.


5. W firefoxie jeśli ktoś znajdzie błąd, sam może pomóc w pisaniu poprawki - w IE nie ma takiej możliwości.


6. Pod linuxem nawet jeśli uda się odpalić szkodliwy kod, to nie jest on w stanie zainfekować systemu nie pracując na koncie roota.

Dalej będziesz marudził, czy mam zacząć rzucać linkami ??

:shock: Chyba trochę przesadzasz z wywyżaszaniem Swojej nieomylności :wink:

Twój koment pod artykułem to dowód ? :lol: To znowu Twoje subiektywne opinie. :wink:

A artykuł dotyczy przeglądrek pod windę a nie bezpieczeństwa na linuxie :wink:

Proszę trzymać się tematu - bez wdawania w zbędną polemikę

Nie, nie mam racji ogólnie i zawsze. Wręcz przeciwnie - jestem często niedoinformowany i czasami się mylę. Tyle że jeśli nie wiem czegoś na jakiś temat, to nie rzucam bezmyślnym mięsem, lecz staram się najpierw w tej dziedzinie doinformować.

W ogóle nie zajarzyłeś o czym mówię. Nie jest sztuką mieć zawsze rację. Sztuką jest wiedzieć, kiedy się nie ma racji i wtedy się wycofać. A w tym wypadku to ja mam rację, więc dlaczego miałbym niby się wycofywać ??

  1. Czy NIE JEST PRAWDĄ, że łatki do krytycznych dziur w firefoxie wychodzą do kilku dni po wykryciu luki ? JEST ? Czyli jest to prawda obiektywna.

  2. CZY NIE JEST PRAWDĄ, że W firefoxie każdy ma możliwość używania dodatkowych wtyczek podwyższających poziom bezpieczeństwa - jak adblock, noscript itd, a W IE nie ma takiej możliwości ? JEST ? Czyli jest to prawda obiektywna. Nie wierzysz ? Sprawdź w domu - ściągnij foxa i zainstaluj wtyczkę.

  3. Czy nie jest FAKTEM, że “używając IE nawet teraz wchodząc na dowolną stronę crack/xxx (nawet przypadkiem) można sobie do systemu nałapać masę syfu. Za to wchodząc na tą samą stronę Firefoxem/operą nie będzie takich problemów (sprawdzone)”. JEST ? Zatem to prawda obiektywna - każdy może sobie to w domu sprawdzić - nie ma problemu.

  4. etc etc (…)

Tak twierdzisz ?? Ale autor artykułu twierdzi inaczej :

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 16:48

Wiesz, to co mnie wkurza to wciskanie kitu NIEWINNYM, NIEZNAJĄCYM SIĘ NA TEMACIE DZIECIOM NEOSTRADY.

Schemat jest taki:

  1. Jedno dziecko neostrady powie drugiemu dziecku neostrady :
  • “Hej wiesz ziom, słyszałeś o taki zajefajnym vortalu - dobreprogramy.pl sie nazwya - jest rzetelny, spox i w ogóle JAZZY - no wiesz”

  • “Serio ? to spox - zaraz tam wchodzę”

  • “A wiesz, miałeś rację, ten vortal faktycznie jest zajefajny”

  1. Potem takie dzieci neostrady wchodzą całymi tabunami na ten vortal i NAIWNIE myśląc że jest on rzetelny, wierzą w BAJECZKI, które im się wciska w ARTYKULE UDAJĄCYM RZETELNY. A oni łykają jak pelikany, bo nie znają się przecież na temacie.

I potem używają IE7, a potem dziwią się że mają w kompie trojany i keyloggery, a webmasterzy robią strony tylko pod IE, bo po co robić pod coś innego, skoro IE jest najpopulerniejszy. Cierpi na tym cały internet, a także pośrednio ja, bo jestem webmasterem.

I to mnie właśnie boli.

trochę przeginasz :? ja Ciebie nie obrażam i proszę o to samo :?

gdzie napisałem że używam IE - no gdzie :roll: Jestem userem FF więc … :evil:

EOT :evil:

ŁoBooooże. Człowieku. A czy ja napisałem gdziekolwiek, że nazwałem CIEBIE dzieckiem neostrady ? Powiedziałem tylko że jest taki schemat- że ludzie nieznający się na temacie wchodzą na vortal i są jawnie oszukiwani. Wcale nie mówiłem że ty do nich należysz…

Koledzy czy nie macie dosyć??

Niedawno ta afera z grubym_wieprzkiem :x .

A teraz kolejna??

Staram się zrozumieć postawe kolegi BlackMan.

Rozmumiem jesteś fanem FF, artukuł Cie oburzył,

no ale zamiast “robić” tutaj jakoś “zadyme” mogłeś kulturalnie napisać do autora [TomekB]. Wyajśnić mu wszystko.

:wink:

Hahahahahahaha a myślisz, że gdybym napisał do autora, to odniosłoby to JAKIKOLWIEK EFEKT ?? W jakim ty świecie żyjesz ?

Przecież ludzi, którzy zostali SKAŻENI komercyjnym, microsoftowym myśleniem (no już nie mówiąc, że mają z tego pieniądze) nie da się tak łatwo przekonać aby nagle obrócili swoje poglądy o 180 stopni. To raczej napisane przeze mnie, Questa-88, andriusza, Ubuntu Fana (ex Windows Fana :D) i innych komentarze dadzą redakcji do myślenia.

PRZYKŁAD:

Czy myślisz, że z praktykującego od wielu lat satanisty nagle zrobisz bogobojnego chrześcijanina ?

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 17:22

PS.

I nie jestem tylko “Fanem FF”, ale jestem fanem WOLNOŚCI, LOGICZNEGO MYŚLENIA i PEŁNEJ KONTROLI NAD WŁASNYM ŻYCIEM - to są wartości, które są nieznane ludziom od M$ (tym to w głowie tylko bezmyślny marketing i wciskanie kitu, bo ciemny lud i tak to kupi) i bezpośrednio wiążą się ze szlachetnym ruchem jakim jest GNU/Linux i całe Open Source.

Nie wiem czy dałoby to jakiś efekt, ale mogłeś spróbowac.

BTW : Nadal możesz spóbowac :wink:

“Nie zbadane są wyroki Boskie” pamiętam ten tekst z lekcji religii :wink: