Propozycja dotycząca komentarzy

Witam,

Mam propozycję odnośnie wyświetlania komentarzy na wortalu. Uważam, że przydałoby się wprowadzić tzw. wątkowe wyświetlanie komentarzy.

Funkcjonuje to na następującej zasadzie: użytkownicy odpowiadają na komentarze innych użytkowników lub bezpośrednio na dany artykuł. Dzięki odpowiedniemu wyróżnieniu komentarzy – za pomocą wcięć – bardzo łatwo zorientować się w dyskusji.

Obecnie na wortalu mamy swego rodzaju bałagan: ponieważ komentarze są moderowane i pojawiają się z pewnym opóźnieniem, łatwo zgubić się w dyskusji, zwłaszcza, że często rozdziela się ona na kilka różnych wątków.

Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone chociażby na Wykopie. Nie do końca jestem natomiast przekonany do oceniania komentarzy. A wy, co o takim rozwiązaniu sądzicie?

Mnie ten bałagan też irytuje. To by było dobre rozwiązanie.

Proponuję zgłosić w temacie “Nowy layout DP - co dwie głowy to nie jedna”… niedługo ma powstać nowa wersja vortalu i możliwe że ta funkcja się pojawi. Pozdrawiam, a pomysł całkiem, całkiem (jestem za). :wink:

michnt , myślałem nad tym, ale propozycja wykracza trochę poza temat designu :slight_smile:

Masz rację, bo tam chodzi o sam wygląd forum, ale z pewnością można zgłaszać swoje propozycje co do funkcjonalności nowych DP.

Być może się nie rozumiemy – ja mówię o wortalu :slight_smile:

Wasacz , o takim rozwiązaniu rozmawialiśmy chwilę na zlocie. Cóż, raczej większość uczestników wolała by pozostało tak jak jest, administracja też na tamtą chwilę nie planowała implementować takiego rozwiązania.

Ech, w tym serwisie wszystko jest na odwrót.

Co przez to rozumiesz ??

Dokładnie. Na razie w tej kwestii z tego, co mi wiadomo nie są planowane zmiany.

No nic, mówi się trudno.

Dzięki za odpowiedzi.

Sorry, błędnie napisałem forum zamiast vortal. Mój błąd - przepraszam (to z pośpiechu). W sumie większość ludzi stosuje, np. “@ michnt” i działa. Ale jak dla mnie Twój pomysł można by jeszcze przemyśleć (to tak moim skromnym zdaniem). :wink:

W takim systemie (odpowiadanie na komentarze) ciężko się zorientowac, który komentarz przybył od ostatniego czytania… Ciężko przeczytać wszystkie.

Najlepiej by było, że komentarze zarejestrowanych userów pojawiają się od razu a poza tym bez zmian. (wg mnie) :slight_smile:

To jest właśnie powód dla którego pozornie bardzo ciekawy pomysł upadł - pod niektórymi newsami jest kilka setek komentarzy - bardzo ciężko byłoby to czytać…

Tak tez będzie. Właściwie to wszystkie będą pojawiać się szybciej ponieważ komentarze niezarejestrowanych użytkowników (te, które nadal będziemy zatwierdzać) będą w mniejszej ilości :wink:

W zasadzie kiedyś można by dodać opcję wybou (przełącznik) sposobu wyświetlania chronologicznie/drzewko :roll:

-niemniej jednak problem stanowiły by i tak istniejące już komentarze, bo nie są połączone zależnościami i już raczej nie będą -więc drzewka z nich nie zrobi.

Jak powstanie nowa wersja stronki, to czy stare komentarze pozostaną ??

Bo moją propozycją było by usunięcie wszystkich starych komentarzy, a zostawić tylko te co pojawiły się od 2007 roku, czyli że w nowej wersji strony były by komentarze tylko z 2007 roku na przód, bo po co komu komentarze z 2005 itd. roku ??

Oczywiście to moja propozycja, która by spowodowała, że czytanie komentarzy było by lepsze, bo czytelniejsze.

Lub zamiast tego, wprowadzić przeglądanie komentarzy wg dat, czyli np. wybieram sobie rok 2006 i widzę tylko komentarze z 2006 roku.

Nie wiem co Administratorzy planują zrobić z komentarzami, ale moim zdaniem dobre by było pozostawienie tylko z 2007 roku w przód lub co…

Oczywiście co admini zrobią to ich decyzja, ale jak powstał ten temat to też postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze…

Pozdrawiam

Mam rozumieć, że w tej sytuacji, negatywne oceny powodują schowanie komentarza?

Ma swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć miedzy innymi to, że gdy ktoś ewidentnie pisze bzdety to można je skutecznie zakryć. Do wad, to, że nie będą one obiektywne, ponieważ, gdy będzie oceniać jakiś fanatyk, to bez względu na to czy ktoś napisał rzeczowo czy nie, to i tak wyłapie “minusa”. Podobnie w sytuacji zatargów między czytelnikami (a tych jest sporo). Doskonale to widać na wykopie.

Nie ma systemu idealnego. Rejestracja, mam nadzieję, ukróci wybryki i radosną twórczość niektórych barwnych postaci, biorąc pod uwagę możliwość wprowadzenia szykan.

Tym niemniej, czekamy z niecierpliwością na proponowane zmiany :stuck_out_tongue:

komentarze to nie tylko cos najsmieszniejszego.

Wybacz, ale kompletnie nie rozumiem, co chciałeś przekazać.

Monczkin , sprawdź kilka jego ostatnich postów to też nie zrozumiesz ,chyba się nawdychał nie świeżego powietrza :lol: