Propozycja podawania wieku forumowicza

W życiu nie było jej potrzebne, w szkole jej też pewnie nie ciekawiło, więc wyleciało jej z głowy. Podejrzewam, że gdyby jednak potrzebowała w końcu to natężenie prądu zmierzyć, najpierw upewniłaby się, jaki zakres ma ustawić, żeby nie spalić miernika.

Nie wiem dlaczego ubzdurało mi się, że pisze on o watach. W takim razie mój błąd, zwracam honor.

obowiązkowe podawanie wieku? spoko, mi pasuje :stuck_out_tongue: będzie się wiedziało jak, co, komu dokładnie coś powiedzieć :slight_smile:

A jak będzie ten wiek weryfikowany?

 

“Cześć, jestem Wojtek i też mam 12 lat” :slight_smile:

 

 

No a na sam koniec panstwowy egzamin, bo na stronce także możesz sobie pomagać. Nie sądzicie że to wszystko nie ma najmniejszego sensu.

 

Pozdrawiam

Przedkładane tutaj pomysły są tak niedorzeczne,iż na dalsze rozwodzenie się nad nimi szkoda klawiatury.Idąc takim tokiem myślenia.za chwilę ktoś zaproponuje element np. podawania koloru włosów. Jeżeli dany user ma życzenie poda swój wiek w profilu, a czy będa to prawdziwe dane to już inna płaszczyzna.

Amen.

Zarówno pomysł z obowiązkowym podawaniem wieku, jak i określaniem poziomu wiedzy komputerowej jest bez sensu. W jakim celu miałby być podawany (obowiązkowo) wiek? Jeżeli ktoś ma życzenie, to go poda. Wiek nie ma nic wspólnego z poziomem wiedzy komputerowej. Nie ma reguły, iż osoba starsza wie więcej w dziedzinie informatyki.

 

Tak samo z poziomem wiedzy komputerowej. Zapewne duża część osób dałaby sobie maksymalną liczbę punktów. Poziom wiedzy komputerowej ustalany na podstawie testu też nie ma sensu. Po pierwsze, zawsze można odpowiedzi na pytanie poszukać w Internecie, co nie daje dużej wiarygodności testowi. A inną sprawą są zainteresowania. Jedna osoba może interesować się Linuksem, a druga sprzętem. I wiadomo, że osoba, która interesuje się sieciami komputerowymi słabiej odpowie na pytania związane z programowaniem niż programista. A układanie testu do każdej kategorii jest również bez sensu - tak samo można poszukać odpowiedzi w wyszukiwarce internetowej, a po drugie wymaga to zbyt dużej ilości zaangażowanych osób. Jedna osoba ułoży do testu pytania o serwerze Apache na Linuksie, to znów ktoś nie odpowie, bo używa nginx…

 

Jest dobrze, tak jak jest i nie wiem, po co to zmieniać. To byłby raczej ranking umiejętnego dobierania fraz w wyszukiwarce…

Jak już test to tylko 20s max na odpowiedź i tyle. Co do max pkt, działało by to raczej w stronę im więcej wiem tym dam sobie mniej :stuck_out_tongue:

@drobok, w ciągu 20 sekund bez żadnego problemu da się odpowiedź w Internecie znaleźć.

Dla dobrze zadanego pytanie nie :slight_smile:

Mi to nie przeszkadza mogę podać swój wiek. :) 

Choć zawsze staram się w miarę czysto odpowiadać innym osobą. :) 

Podawanie wieku jest dobrowolne i niech tak zostanie. A test można zrobić.

 

Niekoniecznie. Jesteś w temacie, więc mimochodem będzie Ci wpadać nowa wiedza, a sam też będziesz się tym interesował. Co więcej, żyjemy w dobie społeczeństwa informatycznego i standardem będzie wiedza o obsłudze nowych technologii, nawet dla kogoś starszego. Obecne starsze pokolenie nie wychowywało się jeszcze w duchu tzw. nowych technologii, więc faktycznie może nie “nadążać” za trendami, bo duchowo pozostali w chudych latach PRL…niestety.

Raczej w erze ogólnodostępnego internetu. Niejeden z starszego pokolenia bije na głowę większość tutaj :stuck_out_tongue: Teraz też są ci bardziej i ci mniej obyci. Wiek nie ma nic do rzeczy.

Prawdopodobnie tak i zgadzam się z tym co piszesz, ale z czasem moje zainteresowania technologiami mogą zmaleć, a nawet ograniczyć się do zera.

Kiedyś wpadła mi do ręki książka (ze 40 lat temu) - “Busz po polsku” Kapuścińskiego. Taki to zbiór reportaży o ludziach zatrzymujących się na pewnym etapie rozwoju. Nie zależy to od konkretnej dziedziny wiedzy.

Jakiś pan Mydło z biura własnej szafy umysłu, szufladkuje ludzi według konkretnej dziedziny wiedzy komputerowej, według przystosowania do urządzeń mobilnych, czy według nowinek technicznych. Według @XORa, ta przestrzeń zacofanych rośnie z wiekiem.

Pierwszym symptomem zatrzymywania się na pewnym etapie rozwoju, to tworzenie teorii nienaukowych.

 

Ludzie w tak wielu dziedzinach potrafią być geniuszami, że życie jest ciekawe, ale zarazem marginalizuje to zjawisko stania, robienia za słupa, który trzeba omijać, bo ktoś wymyślił swoje teorie i przestał się kręcić. Inni się kręcą.

Nie znam wszystkich osobiście (bo trudno żebym znał) ale mogę powiedzieć że główni specjaliści pomagający na forum (np w dziale Bezpieczeństwo są w wieku koło 50 lat …

Są w wieku pół wieku. :smiley:

 

Tyle wokół mnie jest ciekawych rzeczy i dzieją się sprawy, że niełatwo nadążyć. Trochę przeszkadza mi niemobilność, ale wciąż mam w zasięgu planów uniwersytet trzeciego wieku, chodzi o zajęcia informatyczne.

 

Ale ten Fan Cisco, to mi wygląda na ćwierć wieku…

Dobrze…bo może nie nadążam…te wszystkie “filozoficzne” wywody, to służą czemu, są głosami “za” lub “przeciw” obowiązkowi podawaniu wieku…czy to tylko takie swobodne reminescencje na koniec roku, związane z upływem czasu… :slight_smile:

Co z tego że ktoś poda wiek , ludzie są różni czasem tak zwany małolat zachowuje się poważniej niż pan w podeszłym wieku :slight_smile: