Propozycja Utworzenia Czatu

Witam, składam propozycję załodze Forum DP by Ci utworzyli Czat. :slight_smile: Shoutbox , który znajduję się na dole strony jest strasznie uciążliwy nie tylko dla piszących w nim osób ale także userów piszących posty bo sb nie potrzebnie spowalnia działanie forum. Czat by ten problem rozwiązał. Jest masa darmowych silników czatów więc i taki można by tu założyć. A wtedy można by się pozbyć SB. Czekam na opinie innych użytkowników Shoutbox’a oraz załogi.

Założyłem osoby temat po to by propozycję się nie mieszały i wszystkie wypowiedzi były odnośnie czatu.

Nie jak ma to miejsce w viewtopic.php?f=5&t=208583

Pozdrawiam, Xaros

ahah

to ja jestem pierwszy i jestem za 8)

tylko mam spore wątpliowści czy “załoga forumDP” się zgodzi :-x

Wydaje mi się, że to interesujący i bardzo dobry pomysł. SB po pierwsze jest za mały. Czat rozwiązałby tę kwestię. Czat nie musiałby znajdować się na głównej stronie forum, mógłby być ukryty pod linkiem… Jak abyt wiele osób pisze na SB staje się on nieczytelny. Wydawałoby się, że jest zbędny, ale jednak są tacy co w nim piszą. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamienić SB na czat. Przyłączam się do propozycji Xaros’a i całkowicie popieram ją.

No ja liczę na wyrozumiałość i profesjonalizm załogi. Obym się nie musiał zawodzić…

Xaros , coś sie mi wydaje że były takie tematy i… propozycje zostały odrzucone :slight_smile:

Dla mnie czat jest zbędny,oczywiscie moja opinia.

Xaros , może warto by było zrobić ankietę ? 8)

proponuję ankietę, czy temat zaliczy kosz, czy też nie :wink: temat wałkowany faktycznie kilkukrotnie, zarówno w formie czatu jak i kanału IRCowego :wink:

Airborn, ale ten wałek był toczony przez zmianą layout’u na przeno, więc daj upust fantazji i nie badź konserwatystą. Trzeba wprowadzać zmiany, gdyby nie one, to jeździłbyś do pracy rydwanem.

To ja powiem że to może i dobry pomysł, forum by nie było już obciążone, szybciej można by było się komunikować. Ale forum to nie czat, forum to forum, czat to czat, dwie inne rzeczy, i nie mogą być razem, po za tym na samych początkach DP czat był, ale już nie ma, i zapewne DP nie wróci do tego, oczywiście to tylko moje zdanie.

PS: Zapewne moderacja to odrzuci, bo większość pomysłów, niestety nie przechodzi :wink:

Bo moderatorzy i administratorzy to konserwatywni, pozbawieni jakiegokolwiek polotu goście, którzy uważają, że jak nic nie zmienią, to też będzie dobrze. A właśnie, że nie będzie!

nawet jeżeli jestem konserwatystą (do którego wprawdzie mi daleko) to przynajmniej wiem, co piszę. Przemo (nie przeno) to nie żaden layout, tylko cały silnik forum (zmodyfikowane phpbb 2), ponadto to forum nie chodziło i nie chodzi na Przemo.

Zanim zaczniesz mi zarzucać konserwatyzm, odnajdź tematy o których była mowa, przeczytaj argumenty przeciw i podejmij z nimi polemikę, a nie wygłaszaj puste frazesy o rzekomym braku postępu.

Miało być “na pewno”, sorry, literówki.

:ziew:

Czat, giełda, radio - co będzie następne?

To jest poważne forum a nie plac zabaw… :roll:

Mało wam czaterii, allegro i innych wyspecjalizowanych serwisów rozrywkowo-handlowych?

Dobreprogramy powinny jeszcze utworzyć własną gazetę, telewizję, uczelnię i ciepłownię wykorzystującą wody termalne… :roll:

Przydałby się też supermarket i wysyłkowa pralnia bielizny.

Ludzie - litości :roll:

Heh, nie wiem czemu ale przyznaję cie rację SCPx…W ogóle Moderatorzy, gdyby nie to że casem piszą na SB można by uznac że to BOTy jakieś…

Ale czat…znowu za duże…może większe SB na innym silniku ? Bo ten się po prostu pie****y i co chwilę wyskakują jakieś błedy,m albo XML, albo javascript albo kie inny szajs ! I za mało miejsca…a czat ? Zły pomysł…tam by siedziało za dużo ludzi, w ogóle dziwny…Zmiana silika SB i większa ilosc odp. na stronie sb pomoże moim zdaniem.

Dodaję ankietę i myślę, że załoga weźmie się do roboty bo jak na razie to nie widać pozytywnych skutków, nawet zmiana na phpbb3 było totalnym błędem… Ale nie oto tu chodzi w tym temacie. Zastąpienie SB, czatem poprawi szybkość działania forum, które nie oszukujmy się ładuję się strasznie wolno. Zmiana przyniesie korzyści piszącym posty i użytkownikom SB.

Jak część z nas wie (ci, co byli na zlocie), moderatorzy i administratorzy nie są bynajmniej

. :smiley:

Poza tym moderatorzy akurat w kwestiach stricte technicznych (czyt. co wprowadzić, co nie) nie mają za wiele do powiedzenia.

Mogą pomysł co najwyżej poprzeć, ale nie muszą o tym trąbić publicznie - mogą to robić prywatnie.

To było primo.

Secundo - Macie wiele możliwości czatowania, nie potrzeba oddzielnego czata na forum DP. Poza tym czat jest jeszcze mniej czytelny od naszego SB (zwłaszcza, jak kogoś bawi zmienianie co chwila kolorków pisania, a takich widywałem).

Poza tym nikt się nie zastanawia, że ktoś musiałby tego pilnować. Tak, wiem - już widzę las rąk “ja mogę, ja mogę”. Po tygodniu okazałoby się, że “ja mogę” zmienioby sią na “ja już nie chcę”.

Edit:

Nie wiem , jakie zmiany na lepsze może przynieść użytkownikom SB likwidacja SB ?

Po likwidacji SB nie będzie już użytkowników SB.

Na ale może ja się nie znam.

ciekawa teoria, tylko ciekawe na jakiej podstawie tak twierdzisz?

A SB ktoś pilnuje? Daj spokój, mówiąc że czat jest mniej czytelny od tego SB… :expressionless: A czat miałby być dla userów DP.

Edit:

SB tak jak całe forum korzysta z tabel w bazie i wymaga połączeń jak zwykłe pisanie postu w jakimś dziale.

Chyba znam odpowiedź.

Likwidacja SB odciąży serwery DP. Natomiast czat ich nie obciąży, bo będzie na serwerach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w przyszłości przeniesie się na serwery Marsjańskiej Stacji Badawczej. :mrgreen:

Magik , sarkazm zachowaj dla siebie… :roll: