Prośba o dobre sposoby na przyśpieszenie pracy komputera

Dzisiaj was troszkę po spamuje pytaniami, ale mam nadzieję, że się nie obrazicie ;D

Otóż chciałbym troszkę odmulić mojego kompa, odciążyć go ze zbędnych procesów, które działają w tle i po blokować pewne programy startowe lub wgl wyrzucić je z rejestru jeżeli jest taka możliwość. Słyszałem, że można zrobić raport Autoruns i podrzucić na jakieś forum, aby któryś z tamtejszych speców spojrzał i powiedział co należy wyłączyć, a podobno daje to dobre efekty. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :confused:

Poza tym chciałbym się was zapytać o jedną rzecz dotyczącą ramu. Otóż posiadam ‘‘świetne’’ oprogramowanie Windows Vista x32. Jakiś czas temu zamontowałem do niego dodatkowe 2GB RAM i w sumie teoretycznie mam 4GB, również tak pokazuje system, ale różne oprogramowania do oceny zdatności kompa do gier ukazują mi 2.1 GB do użytku. Dodam, że Obie kostki mają po 667Hz, ponieważ do mojej płyty głównej nie da się wziąć większych. Gdybyście mieli jakieś pomysły co mogę zrobić z softem, aby wszystko lepiej śmiagało, to jestem otwarty na propozycje,

System: WIndows Vista x32

Procesor: Intel Core 2 Quad 2.40 GHz

Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 460 768MB (+ wbudowany procesor 3.20GHz)

Pamięć RAM: 4GB (teoretycznie)

Pojemność dysków: 1 TB (1000GB ;))

Płyta główna: Gigabyte Technology 946GM-S2

Vista x32 nie obsługuje 4Gb - wywalenie kasy.

Chyba że zmienisz na x64.

2,1 się z grubsza zgadza:

  • 700 na kartę

  • 500 system

I masz około 3,3 które obsługuje system 32 bitowy.

Osobiście mam tylko minimum w autostarcie, usług nie wyłączam (ale każdy może robić według uznania).

1TB ale jaka szybkość i transfer :slight_smile: ??

Nie wprowadzaj w błąd. Obsługuje taką jak podałeś (i kilka razy większą) ilość pamięci RAM bez najmniejszego problemu.

Problemy za to są z obsługą 4 GB pamięci RAM.

Widzisz małą różnicę?

Wiesz, że dzwonią, tylko nie wiesz gdzie.

Witaj :slight_smile:

możesz tez sprawdzić taki program

Advanced Vista Optimiz

on jest do optymalizacji visty

Advanced Vista Optimizer pozwala między innymi na: czyszczenie systemu ze zbędnych plików, optymalizację pamięci, wyszukiwanie i usuwanie powtarzających się plików, oraz wiele innych narzędzi pozwalających na lepszą pracę komputera.

tutaj jeszcze o usługach które można wyłaczyć

http://www.vista.pl/porady/983_optymali … czyc_.html

tylko czytaj dokładnie

http://www.poradykomputerowe.pl/porady- … vista.html

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. na pewno okaże się przydatna :slight_smile:

Jeszcze możesz sobie do optymalizacji pobrać ten program

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

on jest co prawda wersja 15to dniowa,ale do optymalizacji wystarczy

jak będziesz pobierał to

rozwiń tę strzłeczke gdzie pisze pobierz program-będzie wersja polska

tutaj masz przykładowy filmik jak się nim posługiwać

http://www.helpbay.org/video/5494

ale jak już będzie zainstalowany to klikasz w tę pomarańczowa ikonke na pulpicie i u góry jak już uruchomi się program będzie opis w takich niebieskich polach co można wykonywać czyli usuń stare kopie,itp

trzecia zakładka u góry-odzyskiwanie miejsca na dysku klikasz

usuń nieużywane pliki

usówanie starych kopi zapasowych

dezaktywacja funkcji systemu windows(jeśli nie używasz to klikasz to klikasz wyłącz pliki hibernacji indeks wyszukiwania)

Zakładka wcześniej czyli druga u góry klikasz

i wybierasz oczyść rejestr następuje czyszczenie rejestru ,jeśli znajdzie jakieś błędy klikasz rozpocznij oczyszczanie i to w zasadzie wszystko zamykasz program

Zobacz: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Opt … 38950.html

http://www.fixitpc.pl/topic/3966-optymalizacja-systemu/

Również Sunrise Vista Konfigurator http://sunrise-vista-konfigurator.softonic.pl/, ale zalecam ostrożność przy korzystaniu z tego typu programów.

To normalnie instalowana Vista, prawda? Bez żadnych dodatków producenta, jak to bywa w przypadku laptopów? Jeżeli nie, to proponuję lekturę punktu 5 w mojej pierwszej wiadomości w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Zanim zaczniesz cokolwiek robić , proponuję abyś wykonał punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -questions (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows Vista”.

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Tutaj pisałem , na pewno się przyda…

Dobry sposób? Format i przesiadka na 7, a jeszcze lepszym format i przesiadka na Linuxa. Ewentualnie alternatywną metodą jest kastracja jednak odradzam tego zabiegu na oryginalnym systemie, bo wtedy taki system traci legalność z powodu złamania zapisu licencji, która zabrania modyfikowania systemu, a kastracja nlite’m do właśnie robi, bo usuwa pliki zaznaczonych uług/składników Windowsa. Inwestycja w SSD, ewentualnie wywalenie pagefile.sys do RAMu też da Windowsowi niezłego boost’a. Ja posiadam 7 X64 i właśnie wywaliłem pagefile do RAMu i jak zrestartowałem kompa, to kopara mi opadła, bo pulpit załadował się w ciągu mniej więcej 4, może 6 sekund od zatwierdzenia hasła do mojego konta enterem.