Prośba o ocenę SSD I HDD

Mam całkiem nowy komputer, ma około 9-10 miesięcy.
Dziś w podglądzie zdarzeń mam błąd:
“Wykryto uszkodzenie w strukturze systemu plików woluminu C:.
W strukturze indeksu systemu plików znaleziono uszkodzenie. Numer odwołania do pliku: 0x9000000000009. Nazwa pliku: „<nie można określić nazwy pliku>”. Atrybut uszkodzonego indeksu: „:$SII:$INDEX_ALLOCATION”. Lokalizacja bloku uszkodzonego indeksu: VCN 0x55, LCN 0xffffffffffffffff. Uszkodzenie rozpoczyna się od przesunięcia 1792 wewnątrz bloku indeksu.”

Uruchomiłem systemowe sprawdzenie dysku, i coś tam robiło przy restarcie. Teraz wskazuje że nie ma błędów.

Mam screenshoty dysków

i

Czy mam się martwić albo startować do serwisu ??

Nie wyglądają źle, chociaż możesz pomyśleć nad przyklejeniem radiatora do NVME skoro ma 46 stopni w idle.
Błędy w systemie plików mogły się pojawić przez nagłą utratę zasilania (oba dyski odnotowały takie zdarzenia).

Jeździć, obserwować :wink: Ciężko się diagnozuje SSD z raportów, bo równie dobrze może kontroler psikusy walić i nie odnotowywać tego w tabeli smart.

Jeżeli doszło do awarii zasilania w trakcie pracy komputera, restartu spowodowanego błędem systemu itp. to uszkodzenie systemu plików nie jest niczym niezwykłym, nie musi mieć również nic wspólnego z awarią dysków.

1 polubienie

Tej awarii zasilania to raczej akurat w tym momencie nie było. Miałem odłączenia prądu niekiedy ale to dawniej.

Coś mi się pokaszaniło nawet chyba z systemem po włożeniu pendrivea, który miał jakieś uszkodzenia

Wszystko gitara