Nie używam żadnej z opcji usypiania czy hibernacji więc niewiele ci tu poradzę ale skoro korzystasz ze zdalnej pomocy to wygeneruj System Power Report i przedstaw go, tak by mogli sie z nim zapoznać.
Wiersz poleceń (administrator)
powercfg /sleepstudy /duration 7
Owo 7 na końcu to ilość dni uwzględnionych w raporcie.
Raport będzie w formacie html.
Dokonałem dalszych obserwacji.
Jak wyloguje się ze swojego konta a zaloguje na konto żony to też usypianie działa. Wychodzi na to że działa tylko wtedy gdy zalogowany jest jeden user a drugie konto jest wylogowane.
Może ktoś znający się zerknie, bo pomoc techniczna microsoft jest beznadziejna
Polecenie powercfg /requests nie wskazuje nic blokujacego
Natomiast polecenie powercfg /waketimers
daje komunikat:
“C:\WINDOWS\system32>powercfg /waketimers
Timer set by [SERVICE] \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker) expires at 06:56:59 on 2021-03-14.
Reason: System Windows wykona zaplanowane zadanie „NT TASK\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Backup Scan”, które zażądało wznowienia komputera ze stanu uśpienia.”
Data jakaś za tydzień ?! [może to ten tydzień wstrzymania aktualizacji ?!]
AMD USB 3.10 eXtensible Host Controller to jeden ze sterowników portów szeregowych który w rejestrze zapisuje i ustawia to co związane z usb.
Oprócz niego jest jeszcze parę innych odpowiedzialnych za usb oraz sterowniki powiazane z usb jak HID.
Zapis w Bug Check mówi ze od 3.03 do 4.03 do godz. 14 na tym koncie usypianie, zwykłe czy hybrydowe kończy sie po paru lub parunastu sekundach. Wskazuje jako przyczynę ten sterownik.
Od godz.14 dn. 4.03 problem znika.
Z tego co pisałes, problem powstał po aktualizacji windows a dotyczył braku mozliwości uspienia lub szybkiego bezprzyczynowego wybudzania.
Aktualizacja 2004 aktualizowała również niektóre sterowniki, choćby ten. A ten był potem sygnalizowany jako stwarzający problemy.
Napisałem wyrażnie.
Podałam ci tez link gdzie jest opisanych 28 możliwych rozwiązań.
Nie rozumiem co oznacza u ciebie słowo “odłączałem”. Odłączenie fizyczne czy poprzez menadżer urządzeń. To spora różnica.
To był pewnie ten okres co komputer usypiał co 10 minut. I wedle podglądu zdarzeń robiło to “Application API”. A że trwało to jak rozumiem 10 sekund to też nic dziwnego. Bo jak praktycznie od razu wybudzałem komputer by dalej gadać z pomocą techniczną.
A pewnie ta 14 to czas kiedy zrobiłem przywrócenie systemu. Wtedy komputer przestał usypiać co 10 minut.
A odłączałem - fizycznie, tj. wyjmowałem sprzęt.
Tak czy inaczej
teraz już nie mam możliwości wrócenia do 1909 (mogłem cię posłuchać, ale wybrałem co innego)
teraz jednym moim problem jest tylko to że komputer nie usypia gdy w tle jest zalogowany inny user. Jak jest tylko jeden user zalogowany jest OK.
Czytasz tak:
Rozpoczęcie procesu o godzinie:12:54:00
Czas: 10 sek.
Nazwa procesu: Uśpienie hybrydowe
Co rozpoczęło: systemowe Api.
Co zakończyło: Sterownik.
I tak mniej więcej było prawie przez dwa dni.
Co do
To załóz dodatkowe konto, lokalne i sprawdz czy problem wystepuje gdy oba sa aktywne.
Sprawdz tez czy na twoim i żony koncie opcje zasilania sa identyczne. Powinny ale to windows.
Miałes error o nazwie KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE gdzie przyczyną było przepełnienie bufora. Co go mogło spowodować? Wszystko. Od pamięci poprzez dysk, sterowniki lub błędy systemu ewentualnie oprogramowania.
A potem to juz powrót do wybudzania poprzez to co zawsze czyli Host Controler.
Powinieneś mieć niebieski ekran ale ponieważ pewnie miałeś automatyczne uruchamianie system dokonał samonaprawy i zabootował. Zacznij najpierw od przeczytania tego a poniewaz , jak piszesz, miałes problemy z dyskiem to ja bym rozpoczał od pkt 5. a potem scannow.
Potem odinstalowywał kolejno kazdy sterownik powiazany z USB i uruchamiał ponownie system by ten je ponownie, kolejno instalował. Link ponizej.
Mam wrażenie że ten błąd ma związek z uszkodzonym pendrivem który włożyłem i wyjąłem. Ale to takie podejrzenie.
Sprawdzanie dysków to pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Co prawda nie za pomocą polecenia tylko tego narzędzia wbudowanego, który sprawdziło dysk podczas restartu systemu.
Podobno jest OK. Wyniki dałem do oceny na forum:
Windows upadate - mam zainstalowane wszystko poza jakąś jedną aktualizacją fakultatywną.
Reszty nie robiłem. Pamięć kiedyś sprawdzałem, ale raczej dawno.
Na razie system działa stabilnie, poza tym usypianiem. Usypianie działa jak wyjmę adapter od Genesis PC58.
Dziś znów kontaktowałem się z pomocą techniczną Microsoftu ale oni znów reinstalację chcą robić.
Generalnie kiedyś pewnie to zrobię. Jak pisałem nie mam laptopa tylko składaka
Nie mam CD romu a system mam na usb. Więc chyba najpierw trzeba by coś w bios poprzestawiać, bo jak kiedyś patrzyłem to nie można było wybrać botowania z pendrive. Boję się że jak wybiorę tę opcje to w pewnym momencie komputer zażąda windowsa i nie wiem czy mu pendrive będzie pasował.
Może jakaś instrukcja po polsku warta polecenia, jak to zrobić najprościej.
Wolałbym co prawda zachować dane i zainstalowane programy, ale mam kopię w chmurze niezbędnych plików, więc jakoś przeżyje ich stratę. Denerwuje mnie zwłaszcza Office 2007 bo ostatnio musiałem aktywować aż telefonicznie. Czy Windows 10 przypisany do mojego konta microsoftu - robi chyba kopie jakiś danych - zachowa informację o aktywacji office ?
W sumie to nie pochwaliłem się ale wczoraj napisałem też do supportu genesisa. Zobaczymy co odpiszą. Są tam też jakieś sterowniki, ale nie wiem czy warto je instalować. Zresztą w ściągniętym zip są dwa programy - X-input819B i Dinput BM-575S-0320 - więc i tak nie mam pojęcia który miałbym uruchomić.
Napisałem ci jakie moga byc przyczyny tego błędu. Punktów przywracania samo też nic nie zżera
Co wybudza też sleestudy pokazuje. Napisałem ci co masz zrobić ze sterownikami. Jesli przeinstalowanie nic nie da to pozostaje czysta instalacja.