Prosba o rade.Zasilacz

Adalbert - jeśli twierdzisz, że w/w radeon+cały zestaw będzie wymagał 300w to się lekko mylisz ;] Dziwne, że na opakowaniu radeona mam jasno napisane, że zalecany jest zasilacz 450w, tak samo na różnorakich stronkach znajdziesz taką informację. Więc jeśli nie masz pojęcia o czym mówisz to zapytaj św. Gugla, albo nie pisz :wink:

Proszę używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw wszystko, OTy kosmos.JNJN

Rattie , ma rację. Ta karta wymaga mocnego solidnego zasilacza. Już nie chodzi o to, że Tracer jest nie najlepszej jakości (bo nowe serie HellfIre nie są takie złe) ale o to, że w tej chwili chodzi non stop na 100% swoich możliwości. Jest zwyczajnie za słaby.

Przepraszam, że może to OT, ale jeśli już się taka dyskusja rozwinęła na temat zasilaczy to czy mogę zadać pytanie czy mój jest dobry? Bo po co zakładać nowy temat? A autor tematu i tak uzyskał juz odpowiedź…

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=20019

udało mi się go wygrać na licytacji z tego sklepu na allegro za 80 zł z przesyłką :smiley:

Jak na razie zasila tylko:

mobo ASRock K7S8X, athlona XP 2000+, 1 GB ramu, GF MX440 (wiem, żal…),

mam kupioną kartę realteka WinFast PX8500 GT jaest na PCIex więc do tej mobo jej nie włożę więc co moglibyście polecić? (tanią)

Czy procki trzyrdzeniowe od AMD są dobre?

Czy zasilacz da radę kupić w sklepie np .Media Markt czy ElectroWorld ??

slash1234 , nie da rady kupić zasilacza w tych marketach.

a wy to juz przesadzacie tez troche z tymi zasilaczami :slight_smile: ja mam iboxa hehe(wiem ze dno,kupuje nowy) ale jeszcze podłogi z kompem mi nie strawiło przez 1.5 roku (tyle ze grafa 2 raz sie zrabała :? ) :slight_smile:

Hmmm… średnie na jeża :smiley:

Same CPU od AMD rewelacją na pewno nie są, ale jeśli zestawić je z płytą główną opartą o chipset AMD 780/790 (najlepiej ze zintegrowaną grafiką + normalna grafa PCI-E - obsługa HybridFire), to wychodzi z tego całkiem ciekawy komputerek za nie duże pieniądze.

Zasilacz Raidmax wygląda interesująco.

500W

“Adalbert - jeśli twierdzisz, że w/w radeon+cały zestaw będzie wymagał 300w to się lekko mylisz ;] Dziwne, że na opakowaniu radeona mam jasno napisane, że zalecany jest zasilacz 450w, tak samo na różnorakich stronkach znajdziesz taką informację. Więc jeśli nie masz pojęcia o czym mówisz to zapytaj św. Gugla, albo nie pisz ;)”

Rattie , wpisałem w Google “hd 4870 pobór mocy” i na pierwszych dwóch stronach czytam:

-286W to max ile pobiera obciążona platforma z hd4870 http://nvision.pl/art-203-19/Sapphire_R … _mocy.html

-265W to max ile pobiera obciążona platforma z hd4870 http://pclab.pl/art32994-8.html

więc slawex1983 , “Rattie, [nie] ma racj_.”_

Rattie i Ty mi mówisz, że nie mam pojęcia? ehh

To, że platforma pobiera niecałe 300W, to oczywiście nie znaczy, że polecam produkt zasilaczopodobny z naklejką 300W. Do tego zestawu przecież poleciłem Modecom MC400, a najlepiej OCZ/Corsair (bez wielkiej rozbudowy/modernizacji starczy).

Adalbert , Rattie , Oboje nie macie racji. Co z tego, że pobiera 286W. To tylko sama karta graficzna. Do tego nie wiemy z jakich linii ile ciągnie. Skoro producent zaleca zasilacz 450W, to widocznie taki powinien być. Jeszcze przypomnę, że owe 450W to składowa mocy z linii 3,3, 5,5, 12V. Różne zasilacze mają różna wydajność na poszczególnych liniach. Tzw. noname często nawet nie osiągają deklarowanych wartości. Co do Tracera również mam wątpliwości w tym względzie.Jedno jest pewne - do Radeona 4870 potrzebny jest w miarę solidny zasilacz.

12v

Tylko z 12? Może 170 z dwunastki a resztę z piątki?

Zestaw z tą kartą pobiera tyle a nie sama karta, Modecom MC350W by taki zestaw zasilił ale zapasu mocy by nie było, więc lepiej by było brać wersje 400W aby był zapas a najlepiej Corsaira VX 450W/OCZ StealthXStream 500W rev.2.

Nowe procesory jak i karty pobierają z linii +12V nie z +5V

“To tylko sama karta graficzna.” Gratuluję czytania ze zrozumieniem wykresów i ich opisów…

Skończmy to, każdy sobie linki przejrzał i przeczytał co kto napisał i sam każdy oceni gdzie jest prawda. Ja dalej utrzymuję to co potwierdził i Scorpio : “Modecom MC350W by taki zestaw zasilił ale zapasu mocy by nie było, więc lepiej by było brać wersje 400W aby był zapas a najlepiej Corsaira VX 450W/OCZ StealthXStream 500W rev.2.” Nic dodać, nic ująć.

Cieszy mnie to co napisaliście odnośnie 4850/70, bo sam myślę o 4850. Sam się dziwiłem tak dużemu zapotrzebowaniu na energię tego układu (czytałem gdzieś na forum i inni przyklaskiwali). Dobrze, że wyprowadziliście mnie z błędu. Dzięki i pozdro.

[edit]

Znalazłem coś takiego http://pclab.pl/art32994-8.html

Wyniki są całkiem ciekawe i napawają optymizmem.

Uff, już myślałem, że tutaj nikogo nie da się przekonać argumentami… :slight_smile:

Pozdrawiam.

Ten zasilacz jest potencjalną bombą zegarową. To, że padnie jest pewne. Problemem jest tylko czy odejdzie sam czy przy okazji spali Ci pół kompa - w najtragiczniejszym znanym mi przypadku do dalszego użytku nadawała się tylko buda. Specjalnie nie oszczędzałeś na konfiguracji, więc właściwie ją zasilaj, a to trochę kosztuje. Osobiście polecam Corsair - duża sprawność, a seria HX jest cichuteńka. Obudowę też wybierz z dobrą wentylacją i zainstaluj minimum 2 wentyle(wylot+wlot).:mrgreen:

Do takiego sprzętu brałbym minimum ocz 500w … http://www.allegro.pl/item456220645_zas … t_wwa.html

Zasilacz jest ogólnie najważniejszą częścią w komputerze na której nie należy oszczędzać… ale większość nigdy tego się nie nauczy do puki nie kupi jakiegoś złomiastego w stylu tego tracera który spali im ich piękny nowy zestaw za parę tysięcy ;D

Zawsze można na razie zrezygnować z obudowy ;] nie jest konieczna do działania komputera choć istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo że można sobie coś uszkodzić choć mój komputer przeżył tak prawie rok ułożony na biurku ;] A ogólnie to kup na razie dobry zasilacz i jakąś najtańszą obudowę np http://www.allegro.pl/item454369302_oka … _odss.html kiedyś będziesz miał trochę kasy to kupisz jakąś lepszą.

I niech się smaży w tej obudowie wszystko… brawo.