Prosba o rade.Zasilacz

Informatyk zrozumiał wreście że popełnił błąd.wyrzucamy tego tracera zasilacza i wkladamy chiefteca lub modecoma 500 lub 550w .Czy to dobra decyzja?

modecoma 500 lub 550 to ten informatyk wsadzi Ci teraz z kolei FEELA III, lepiej powiedz informatykowi żeby wsadził Ci to:

http://www.allegro.pl/item456220645_zas … t_wwa.html

Nie ma Feela III 550W, jest jedynie Volcano 550W bardzo dobry zasilacz, robiony przez CWT ta firma robi Corsairy VX550/TX750 i Anteci.

500W to może być albo Feel III albo MC, tego pierwszego nie warto brać, MC dużo lepszy ale nie opłacalny bo w tej cenie jest mocniejszy i o wyższej sprawności OCZ SXS 500W rev.2.

Co do Chiefteca to jedynie warte są z serii CTP i CFT, seria GPS była dobra na początku ale od 1,5 roku dość często można trafić na wadliwą sztukę która ma albo skopany kontroler i dlatego jest głośny albo źle trzyma napięcia albo to i to, z tym jest loteria.

Z tym wsadzaniem to ostrożnie chłopaki. Uważaj, żeby nie rzucał Ci mydła pod nogi :slight_smile: OK. Sorki za to ha ha. Ostatnio kupiłem Chiefteca GPS-450AA-101A i mimo tego, że jest to nowoczesny zasilacz to go nie polecam (pewnie cała seria GPS jest nie za dobra, więc uważaj). Otóż chodził dość głośno, a i jakość wykonania ustępowała temu co mam w sigu, dlatego wróciłem do starego dobrego Szefa DualFan.

ALe ogolnie czy ten chieftec jest dobry?

Moc nam nic nie mówi, podaj model.

Zasilacz Chieftec GPS-500AB-A Chieftec 500W box

Pewnie lepszy od Tracera. Jeżeli nie jesteś jakimś super wymagającym użytkownikiem, to ten Chieftec będzie dla Ciebie dobrym wyborem - dla mnie jednak ta seria (GPS) jest przede wszystkim za głośna.

Mi chodzi tylko o zasilacz ,w miare tani i żeby bez problemowo mi ten komp chodził

To kup Corsaira VX450 lub OCZa StealthXStream 500W rev.2 cena podobna a dużo lepsze te zasilacze są od tego Chiefteca GPS 500W.

a czy ten chieftec ma dwie 6 pinowe wtyczki? bo sa mi potrzebne zeby tego radka podlaczyc

slash1234 , weź to co Ci jest ciągle radzone, a nie przy gps trzymasz…

Jak nawet by nie miał, to z kartą powinieneś dostać przejściówkę, więc nie powinno być problemów.

http://www.ceneo.pl/;004c452;0112-0;017 … T70758.htm

Wybieraj ![-o<

PS: to że na karcie jest napisane że potrzebuje jakiegoś tam zasilania to jest prawda, tyle wystarczy, ale do tego jest potrzebne jeszcze (czyli trzeba dodać) zasilanie wymagane dla płyta-procek-ram, dyski, napędy itd.

Przed kupnem zasilacza zajrzyj tutaj viewtopic.php?f=6&t=280661&start=15

a jak montuje się zasiłki to trzeba się znać? (niektórzy montują tylko FEEL-e :stuck_out_tongue: ) z resztą chiefteki zeszły na psy, nie polecam :stuck_out_tongue:

Jedynie z serii GPS zeszły na psy, z serii CTP i CFT są bardzo dobre.

Ja do głupiego athlona xp mam Colsaira 450W za 220zł a mam słabszy sprzęt niż ty.

a co jest wyjaśniane w tym temacie, jesli chodzi o kupno zasilacza ?

a nie no, po twoim i jeszcze kogoś poscie, można wywnioskować, że

tracery, feele to są super zasilacze tylko czasami sie psują, tak samo jak corsair i ocz

Chodzi o to, żeby nie słuchać pseudo fachowców, tylko wybrać coś samemu (poczytać testy, zastanowić się)