Prosta i tania drukarka

(Edne89) #1

Witajcie!

Postanowiłem kupić drukarkę. Potrzebna jest mi prosta i mała drukarka, niekoniecznie drukująca w kolorze. Chodzi mi o drukowanie drobnych dokumentów w domu. Nie mam większych wymagań. Chcę na nią wydać do 150 zł. Warto byłoby tu wspomnieć, że mogłaby mieć tanie tusze :slight_smile:

Znalazłem HP Deskjet D1460 . Wystarczyłaby mi w zupełności, ale z tego co wyczytałem tusze do niem, to koszt 50zł, czyli 1/2 drukarki :))

Ma ktoś może tą drukarkę??

Nasuwa Wam się jakiś inny model??

(Lukaszk 89) #2

A jak z zamiennikami(kartridże)?

(maku13) #3

Słyszałem, że drukarki Canon`a są tanie i mają tanie tusze. Ja mam HP Photosmart C3180 i z tuszami to morderstwo! Mało wydajne (choć drukuję oszczędnie) i choler*** drogie - ale to moje zdanie.

(Longhorn2009) #4

Ja mam urządzenie wielofunkcyjne HP F380, które ma takie same tusze (HP 21) jak HP Deskjet D1460. To prawda, oryginały są drogie (50-60zł), ale zawsze można skorzystać z zamienników, które są 2 razy tańsze. Można też, tak jak ja kupić sobie tusz w butelce (za 20-20zł - ponad 100ml) i samemu go uzupełniać jeśli się wyczerpie. Wychodzi to wtedy bardzo tanio, ponieważ taka butelka wystarcza nawet na kilkadziesiąt napełnień, a uzupełnianie tuszu jest dziecinnie proste i "warte świeczki".

(dark__jedi) #5

A nie zastanawiałeś się nad laserową np:

jest droższa w zakupie, ale to kwestia wymiany pierwszych 3 zasobników.

Laserowa jest, cicha, szybka, toner wystarcza na b. długo a zamienniki są tanie. Zdecydowanie jest bardziej ekonomiczna niż atramentowa a analizując jej dłuższe użytkowanie - nie ma porównania jeśli chodzi o koszty.

(Jacob) #6

Szczerze to ja polecam laserówkę. Mam HP czarną i za 100 złotych toner jest napełniony tak, że jest aż ciężki. I wydrukuje na tym przy oszczędnym drukowaniu jakieś 2000 stron. Gdybym to robił na atramentówce wydałbym fortunę na kartridże. Drukarka kosztowała 500 złotych, ale dawno już się wróciła.

(Zbych ) #7

Ta cena jest wysoka , ta drukarka kosztuje około 100zł http://www.ceneo.pl/686382 , pozatym posiada bardzo małe pojemniki z tuszem 5ml i kosztują prawie tyle ile drukarka , 5 ml starcza na bardzo niewiele około 70 kartek A4 , można pojemnik z czarnym tuszem uzupełniać "napełniaczem" koszt napełniacza około 35zł starczy na 10 ładowań , jeżeli interesuje Cię wydruk wyłącznie w "czarni" to najbardziej wydajne i ekonomiczne są drukarki laserowe , są cieżkie i gabarytowo większe od atramentowych , cena myśle że około 350zł już coś idzie kupić , toner wystarczy na około 1,5-2 tyś kartek A4.

http://www.ceneo.pl/1109386 cena tonera około 170zł

(Longhorn2009) #8

Ale skoro autor zaznaczył, że będzie mało drukował więc po co mu laserówka z tonerem na 2000 stron, skoro i tak się te koszty szybko nie zwrócą.

(Jacob) #9

Ale jak ma się laserówkę to wtedy zawsze znajdzie się powód, żeby coś wydrukować:slight_smile:

Naprawdę odradzam atramentówki HP. Wydawało mi się, że zaoszczędzę i kupiłem w supermarkecie drukarkę za 99 złotych - HP. I niestety już teraz jest odpięta od komputera, bo nie stać mnie, żeby cały czas kartridż wymieniać. Po za tym po trzeciej wymianie zaczęło źle brać papier i trzeba było wkładać kartki po kolei.

A teraz mam laserówkę i takich problemów nie mam:)

(Tomulus2) #10

osobiście bym zrobił jak poleca GMajka12 , kupuje się butelkę tuszu i samemu uzupełnia, wtedy drukowanie wychodzi prawie za darmo :wink:

(Jacob) #11

Tylko, że nie w każdej drukarce to możliwe, a z tego co wiem to w nowszych nie wypali - mają na to jakieś blokady. I podobno można przez to stracić gwarancję.

(maku13) #12

Tylko, że można tak uzupełniać max 3 razy, bo potem text się "rozlewa" lub jest nie wyraźny. Poza tym przez nieumiejętne napełnianie można zachlapać wnętrze drukarki i narobić sobie tylko kłopotów.

(Zbych ) #13

Inna sprawa jest taka że jak będzie mało drukował i atramentówka długo będzie bezczynna to albo dysze w pojeminikach pozatykają się wyschnietym tuszem (prawie zawsze pojemnik do wyżucenia) albo uruchomi sie funkcja czyszczenia dysz a w tym wypadku drukarka wyssie z pojemnika dość dużą ilość tuszu, laserówki nigdy zasychają , może stać nieużywana nawet kilka lat. Należało by dobrze przemysleć albo wydać 300zł i mieć drukarke do konca życia (sporadyczny wydruk) albo wydać 100zł wydrukować co ma się do wydrukowania a następnie drukować bez sensu tylko po to aby dysze się nie zapchały , albo po bezczynności drukarki około 1-2 tygodni jak się znowu znajdzie coś do drukowania kupić znowu nowa drukarke (bo nie ma sensu kupować pojemników skoro są tańsze od drukarki o 5-10zł) >jeszcze inna sprawa nowe drukarki posiadają pojemniki rozruchowe czyli o bardzo niskiej pojemności co wystarczy na kilkanascie stron wydruku.

(Tomulus2) #14

ja uzupełniam ten sam oryginalny kartridż już od 3 lat i nie zauważyłem żadnej straty na jakości ani nie mam z tym żadnych problemów, no ale jak ktoś woli zapłacić za oryginał 60zł to nikt nikomu nie broni ;]

(Jacob) #15

Tak tylko, że dawne drukarki nie miały zabezpieczeń. Teraz w wielu drukarkach od HP taka opcja jest nie możliwa.

A może chcesz urządzenie wielofunkcyjne? Drukarka, ksero, skaner i faks? Widziałem już za 249 zł w jakimś sklepie?

(Longhorn2009) #16

Taki "kombajn" będzie miał takie same tusze jak drukarka, np. za 100zł - małe i drogie.

(Edne89) #17

Ehhh... daliście mi do myślenia. Chyba jednak zacznę oglądać się za laserowymi....a może Canon Pixma IP 1800. To chyba atramentowa , ale z tańszymi tuszami...

(maku13) #18
  • wnioskując po przykładzie, to całkiem niezła jest. Tania (ok. 100 PLN), duże pojemniki z tuszami (16ml-czarny i 12ml-kolorowy) i tusze dość niedrogie (klik). Jak nie zamierzasz drukować dużo, to drukarka OK.

(Edne89) #19

W porównaniu z poprzednio proponowaną przeze mnie drukarką HP, ta nawet oryginalne tusze ma w miarę opłacalne :slight_smile:

Wie ktoś może na ile te 16ml może starczyć (chodzi o liczbę stron normalnym drukowaniu czarnego tekstu)? Znacie jakieś miejsce w sieci, gdzie to można sprawdzić?

(Longhorn2009) #20

Mi tusz HP 21 (5ml) wystarczył na 2 lata. Drukuję przynajmniej raz na 2 tygodnie, drukowałem kilka razy kalendarz, plany budowy itp.

Tak więc 16ml mogłoby wystarczyć, przy rozsądnym używaniu, nawet na 2 lub więcej lat.