Protest mediów

Nie, tak jak nie dzieli się zyskiem z matką która go urodziła. Ale on nie sprzedaje siebie w reklamie. Sprzedaje zainteresowanie innych ludzi i to jest walutą. Przecież gdyby go brali z uwagi na koneksje z reżyserem to sytuacja była by inna.

Na początek wystarczy. Można zawęzić poszukiwania do jakiegoś tam konkretnego przypadku i póki co jesteśmy wolni od planszy bez szkody na resztę. Przeleciałem całą stronę i tylko jeden div ma wpisany “outer”. Siedzi to bezpośrednio w nagłówku, zaraz po randomowym divie.

EDIT:

Nie wiem kto jest taki “mondry” ale najpierw blokuje dostęp banerem do strony by potem wrzucić artykuł dotyczący tego banera… Jak niby mam dojść teraz do tego artykułu?

Jakby ktoś chciał do dyskusji to znalazłem zestawienie opiniotwórczości mediów

Dodatkowo dla telewizji zaznaczyłem do kogo media należą (tylko dla wykresu odnośnie stacji telewizyjnych) :slight_smile:


Wartości na wykresie to liczby cytowań

Powoli zaczynają to naprawiać z tego co widzę, aby wszędzie był manifest.

Co do mojego zdania, to może nie tyle głęboko współczuję, ale nie zazdroszczę sytuacji przedsiębiorcom.

Z drugiej strony trochę dziwne wydają mi się te hasła. Np Onet pisze “MEDIA BEZ WYBORU” gdy tymczasem właśnie takie wielkie portale przejęły i zamknęły dziesiątki mniejszych, które stanowiły wybór. Także straszenia że bez wielkich Internet się zepsuje - nie kupuję. To hasło jest po prostu źle dobrane.

Bardzo szybciutko odrodzą się mniejsze portale i zaczną walczyć o rynek.

Dotarli do forum.

Na forum niby działa też:

Protest mediów - #17

Na portalu lepiej sięgnąć po :remove()

dobreprogramy.pl#?#.outer:upward(1):remove()

by nie cackać się z naprawą rozjechanego nagłówka CSS-m (liniowe <style> pop-upa gryzie się z resztą kodu).

https://streamable.com/j11muc

To raz.

Druga sprawa, polskie media to absolutny REKLAMOWY RAK. Reklamy są uciążliwe, animowane, zasłaniają fragmenty strony, czasami stanowią ponad 50% powierzchni ekranu na wyświetlanej stronie.

Z drugiej strony jak postawisz paywall to jest jeszcze gorzej :wink:

Ja tam nie narzekam, obecne portale korporacyjne w jakiejś mierze spełniają swoją rolę, ale narzekanie że brak wyboru, to średnie.

Właśnie próbuje wejść na telefonie i widzę, że też forum jest tym zaspamowane,
ja po prostu w inspektorze usunąłem wątek aby widzieć ale to już troszkę przesada. Teraz z forum korzystają zapewne tylko Ci którzy wiedzą jak ;/

Jestem za ideą prostestu ale przeciw formie, zwłaszcza że jak to dotyczy się forum? Ideą forum jest dyskusja a nie informacja medialna.

a tymczasem :smiley: #fakenews

A to już prawdziwy news


Dużej różnicy nie ma :slight_smile: Według tvp " że dynamicznie rośnie przewaga opinii popierających podatek dla mediów."

Przynajmniej na jeden dzień był spokój z polityką i covidem. Jak i w radio, tak i w tv.

respect++;
Podzielam zdanie @anon423116, bo faktycznie. Co włączę telewizor coś się dowiedzieć, to albo covid albo PiS czy KO. Jedynie w Polsacie czasami coś powiedzą oprócz.

Normalnie bardziej panikują niż w czasach epidemii cholery, albo dżumy. Wszystko przez media, bo to nagłośniły.

A tam - Opozycja zrobiła całemu narodowi Białoruś. Mieliśmy na cały dzień tylko propagandę.
Czy ten protest medialny coć troszki uderzył w PiS? A miał uderzyć w pis?
Tak się bali, że napisali protest, a narodowi zabrali kanały itd. Ludzie się wqur…ali tylko za co taki fak?
Co Polakom pokazali to już wstyd zamazać.
Górnicy z petardami i oponami wywalczyli podwyżki, ale potem na Śląsku PIS wygrał.
Takie to sposoby…

Widzę, że na forum usuwają niekorzystne komentarze dla mediów. Jak widać cenzura jak za PRLu. Godzinę temu napisałem co myślę, a komentarza nie ma.

Ale to chyba “redakcja” a nie admin/mod forum.

Na forum czy na portalu, bo w logach działań moderacji forum nic nie mam, a tutaj nie mamy jakiegoś krzywego AI nazwaną jak dziecko rodziców żyjących z zasiłków.

A gdyby tak protestować codziennie… :wink: