Przeglądarka Brave vs Vivaldi - która szybsza?

Zastanawiam się która przeglądarka jest najszybsza. Edge szybka, ale nie chcę przeglądarki od Microsoftu. Jak porównacie brave z vivaldi, a może jakąś inną polecacie?

Firefox
Vivaldi jest oparte na Operze opartej o chrome, a chrome na chromium - silnik blink
Brave - uciekł z Opery i postawił na “nieinwazyjną reklamę” to samo błoto co powyżej + reklamy
Jak już to Chromium czyste polecam,
I to nowe Edge po konfiguracji nie jest złe, a jestem znienawidzonym linuxiarzem :slight_smile:

1 polubienie

Na szybkość będą podobne. Wydaje mi się, że wybór zależy od własnych preferencji. Ja korzystam z Brave i jestem zadowolony i mogę ze swojej strony polecić

1 polubienie

A jak z bezpieczeństwem w brave? Niby stawiają na prywatność i bezpieczeństwo, a jednak nie obyło się bez wpadek, jak np. w 2020 roku - https://antyweb.pl/brave-reflink/

Firefox

Prywatność to Tor lub właśnie Firefox. Ale tak czy siak to nie rozwiąże kwestii prywatności bo byś musiał zmienić również sposób wyszukiwania informacji i np przesiąść się na duck duck go pod względem wyszukiwania w sposób bardziej prywatny. Nie polecam przeglądarek na silniku Chormium (np Google Chrome, Najnowszy Edge, Google Ultron i jeszcze są jakieś) gdyż on nie są za bardzo prywatne to na dodatek są ramo żerne.

W przypadku Edge akurat to nie jest prawda.

Firefox +

No w sumie Edge jest najbardziej zoptymalizowanych ze wszystkich przeglądarek na silniku Chromium. To więc Edge to taki wyjątek.

czyli jeśli chodzi o brave vs vivaldi to wnioskować mam że brave lepszy, brave mniejsze “zło” ?

Ale kod Opery nie jest open source, by sobie z niego czerpało Brave albo Vivaldi.

No chyba, że jesteś jakimś wróżem Maciejem i wiesz, że byli pracownicy zabrali kod choćby na postawie pamięci wzrokowej.

Dodatkowo problem utrudniać może okres ich odejścia i to czy widzieli kod sprzed kompilowania “Chr-Opera”, bo pamięć kodu Opery 12 raczej była nieprzydatna (niby ten też gdzieś wyciekł i pewnie dalej krąży poza github).

Jak odinstalować Tor Browser (przeglądarka dodatkowo ściagnięta z oficjalnej strony)? Jak klikam odinstaluj, w Start - programy i funkcje nie ma Tor Browser, co jest grane?

Niestety pewnie ręcznie:

https://tb-manual.torproject.org/uninstalling/

więc pewnie po rejestrach słabo śmieci lub i takich faktów nie powinno się usuwać z rejestru.

zrestartuj kompa i sprawdź ponownie albo spróboj poszukać w plikach czy nie ma przypadkiem uninstallera.

jeden diabeł, ale pewnie ty i tak 80% na FB to Edge
Nie ma sensu zaśmiecać systemu klonami

Dlaczego chcesz usuwać?
Wejścia do banku, płatności itd. W sumie ja z windy takich rzeczy nie robię , ale jak ktoś ma tylko 1 prawilny system to to właśnie TOR od tego jest

Sprawdź czy włączony jest OneDrive, jak tak to dezaktywuj autostart oraz wyłącz i ponów usuwanie.

W firefoxie czy choćby brave przecież w trybie prywatnym jest TOR, to po co instalować osobną przeglądarke start tor browser

Nie