Przeglądarka zdjęć - za mało pamięci?


(Kasztaniasty) #1

Witam,

Od początku mojej przesiadki na Windows 7 (ponad rok czasu) mam problemy z przeglądarką zdjęć. Podczas przeglądania zdjęć co jakiś czas pojawia się komunikat :

"Przeglądarka systemu Windows nie może wyświetlić tego obrazu z powodu nie wystarczającej ilości dostępnej pamięci. Zamknij niektóre programy, których obecnie nie używasz lub zwolnij miejsce na dysku jeśli jest prawie zapełniony, a następnie spróbuj ponownie"

Wolnego miejsca na dysku mam dużo. Zawsze byłem przekonany że mam za mało pamięci RAM (2GB) i zbytnio się tym nie przejmowałem, jednak dokupiłem kolejne 2GB pamięci (w sumie mam tera 4GB) dla większego komfortu pracy i problem występuje nadal. System posiada prawie 10GB wolnego miejsca na dysku C, użycie RAM'u wynosi średnio 50% (2 GB jest wolne) a plik wymiany jest kontrolowany przez Windows (ustala sobie jego wielkość wedle potrzeb). Pomimo to system twierdzi że nie ma za mało pamięci :expressionless:

Jeżeli chodzi o pliki które próbuję wyświetlić to mają różną wielkość od 0,5MB do 10MB. Średnio co 10 plik nie daje się wyświetlić i nie wiem od czego to zależy. Czasami dostaję taki komunikat przy bardzo małym pliku 0,5 MB (system twierdzi że za mało pamięci) a pliki duże 10MB i większe są wyświetlane bez problemu (system nie miał 0,5MB aby wyświetlić plik ale miał 10MB) :shock:

PS: Z wyników google wywnioskowałem że dużo osób ma ten problem ale nie znalazłem jeszcze jego rozwiązania ...

http://windows7forum.pl/przegladarka-sy ... 12642.html

Nie interesują mnie posty w stylu "Zainstaluj sobie Irfanview" szukam ROZWIĄZANIA problemu a nie jego OMINIĘCIA więc proszę sobie darować nabijanie postów :evil:


(boger) #2

sprawdź to:

http://social.technet.microsoft.com/For ... 7ca5e7aeb1

w sumie najszybciej to PPM(prawy przycisk myszy) na pulpicie i wybierz "Rozdzielczość Ekranu"


(Kasztaniasty) #3

Niestety nie pomogło, kiedyś próbowałem już podobnego do tego sposobu polegającego na usunięciu (zamiast odznaczeniu do użytku) profilu ICC.

Jest nawet o tym temat na forum : brak-pamieci-przegladarce-fotografii-systemu-windows-t412754.html

Niestety obie metody nie działają i dalej mam ten problem. W Windows 7 nawet taką prosta rzecz jak podgląd zdjęć potrafili spierdzielić =D>


(Ramirez1) #4

Ja używam tego programu http://www.dobreprogramy.pl/IrfanView,P ... 12867.html

systemowej przeglądarki nawet nie tykam


(boger) #5

Kasztaniasty ,

tak zrobiłeś jak tutaj?

dodatkowo:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=314668