Przeglądarki nie otwierają stron - dotyczy Windows XP

Witam, bawię się systemem P w wersji Profesional, utknąłem na braku możliwości otwarcia strony w przeglądarce, mimo aktywnego połączenia z Internetem za pomocą hotspotu z telefonu poprawnie wykrytego w połączeniach bezprzewodowych, zapora systemu Windows została wyłączona

W jakiej przeglądarce i oczywiście w jakiej wersji ?

Jest to firefox w wwersji 59 ( zgłasza że aktualny ) chrome w wersji 49 ( wyskakuje że już niewspierany ) oraz IE w wersji 6 , jestem świadomy że to bardzo stare wersje ale coś chyba powinny otworzyć, dodatkowo też występuje problem z serwerem czasu , praktycznie każdy adres znaleziony w internecie pokazuje przy synchronizacji czasu błąd " Partner jest nieosiągalny"

Wymienić w trybie najszybszym bateryjkę CMOS na płycie.
Najbardziej aktualna przeglądarka do XP, to Mypal 29.1.1


Przeczytać na stronie, z której wersji pobrać spolszczenie. Będzie YT, FB i wsio.

1lajk

Z baterią może być problem bo to stary laptop Dell Vostro, ale sprawdzę czy będę się mógł do niej dostać

u mnie na xp działa na firefoksie każda strona. Nie mogę tylko pobrać wtyczek dla firefoksa.

poprostu ustaw zegar, do wyłaczenia godzinę powinno trzymać. XP nie ma NTP w opcjach?

Zainstalować lubuntu. Podłączanie XP pod internet jest równoważne ze 100% pewnością przejęcia komputera i dołączenia go do jakiejś sieci botnet.
Jak ktoś lubi się dowiedzieć za rok czy dwa, że nie spłaca rat za telewizor, brał udział w atakach na jakieś serwisy, rozsyła pornografię dziecięcą czy co tam jeszcze przyjdzie do głowy korzystającym z botnetu, to proszę bardzo. A przejęcie xp jest tak trywialne, że nawet są gotowce dostępne do skanowania lub umieszczania na stronach.

Można tam wpisać inne serwery czasu.

Z przeglądarek oprócz Firefoxa 52.9.0.ESR działa także Seamonkey 2.49.5.
Ta druga była kiedyś głównym programem Mozilli, pod nazwą Mozilla, a Mozilla to projekt oparty na otwartych kodach źródłowych przeglądarki Netscape. Przez jakiś czas Netscape był oparty właśnie na Mozilli, tylko miał kilka dodatków, później Netscape całkiem zrezygnowało z wydawania przeglądarki.

Bullshit.

Co do synchronizacji czasu
Dać data i godzina w panelu sterowania lub kliknąć na zegar w zasobniku systemowym
Dać czas z internetu lub podobne
Synchronizuj z zegarem czasu zamiast Time. Windows. Com wpisać ntp.icm.edu.pl
Synchronizuj i czas powinien być ok

Lepszy może będzie ten serwer czasu:

https://www.pool.ntp.org/zone/pl

Mniejsza szansa na ban.

Jak na razie 100% komputerów takich którzy tak jak ty twierdzili, że “Bullshit” po odpięciu dysku i przeskanowaniu, okazywało się przejętych lub zawirusowanych. Czasami nic się na oko nie dzieje, a czasami są potem zabawy w odzyskiwanie FB, Allegro. Nawet dziecko które niema bladego pojęcia o programowaniu jest w stanie przejąć komputer z XP, bo są nawet gotowe narzędzia i kod do umieszczenia na stronie. Żaden antywirus się nawet nie zająknie.

Przykład? Ot, stary dobry Metasploit, przy XP wystarczy atak typu EternalBlue, ponieważ XP obsługuje protokół SMBv1 bez najmniejszego problemu można w kilka chwil zdobyć uprawnienia do wiersza poleceń na poziomie AUTHORITY\SYSTEM.

Takich podatności są w tym systemie dziesiątki, praktycznie niema szans na zabezpieczenie tego systemu. Chyba, że nie wchodzi się do Internetu.

A to nie pomoże:

Niby ostatnia nadzieja na przeglądanie stron co nie chcą być kompatybilne z PaleMoon i Basilisk ani nie patrzą się czemu ktoś używa Firefox 52 lub Chrome 49.

To jest ostatnia wersja FF działająca na XP.
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/52.9.0/system-requirements/

Próbowałem mnóstwa różnych serwerów wpisywać w to miejsce, każdy z w/w błędem, powyższy też, mi to raczej wygląda że mimo pokazania że wi-fi działa i jest podłączone ( korzystałem z routera mobilnego i hotspotu z telefonu ) to jednak żaden program nie uzyskuje połączenia z siecią

Ok a taka sprawa, system na tym laptopie to XP , z opisu laptopa wyczytałem że jest to “downgrade” naklejka z kluczem produktu dotyczy visty bussiness, czy jest możliwość ściągnięcia tej wersji systemu by aktywować ją tym kluczem z obudowy

Jako wieloletni użytkownik doskonale wiem że XP jest mocno dziurawy.

Ale pisanie że wystarczy taki komputer podłączyć do internetu i magicznie się zawirusuje jest zwykłym KŁAMSTWEM.

Jeżeli tylko znajdziesz odpowiedni plik iso to tak.
Zalecałbym jednak ostrożność ponieważ mogą zdarzyć się zainfekowane obrazy z systemem.

Do laptopa powinna być dołączona płyta recovery z systemem, najlepiej skorzystać z niej do przywrócenia systemu.

Zarówno XP jak i Vista nie obsługują najnowszych przeglądarek oraz są mocno dziurawe co bardzo negatywnie wpływa na bezpieczeństwo.

sprzęt ma tylko 2GB pamięci i stary procesor C2D T6670 więc chyba o 7/10 nie mam co myśleć, nie jest to mój komputer i raczej wymiana na inny model nie wchodzi w grę

No to około 10 lat katorgi w przeglądaniu internetu dla seniora.