Przegranie danych (zapisy gier, trofea) z nieurachamiającego się dysku z PS4

Witam.
Mam taki problem z konsolą, iż ów sprzęt nie chce się normalnie uruchomić. Jakiś czas temu zainstalowałem Wiedźmina 3, po czym dostałem alert systemowy, że kończy się pamięć. W związku z tym usunąłem dwie gry z dysku, by zwolnić miejsce. Dzień później nie mogłem uruchomić gry, ponieważ nie mogło wczytać ostatniego zapisu. Ręcznie wybrałem wcześniejszy zapis i na szczęście gra się uruchomiła (choć prosiła o przeinstalowanie aplikacji). Grałem jeszcze niemal cały następny wieczór, by następnego dnia nie móc uruchomić konsoli. Problem w sumie dokładnie taki sam jak wcześniej opisany na forum: Problem z konsolą PS4 . Znalazłem w internecie, że należy wówczas przeinstalować system PS4, co będzie się wiązało z formatowaniem i utratą wszystkich wcześniejszych danych. Próbowałem jeszcze przebudować bazę danych z trybu bezpiecznego, ale przy ładowaniu aktualizacji 8.03 z pendrive’a wyrzuca ten sam błąd CE-37488-0. Jeszcze wspomnę, że wyjąłem dysk i podpiąłem go pod laptop by sprawdzić stan pamięci masowej i w aplikacji “crystaldisc” wyszło, iż sprzęt jest zdrowy. Stąd teraz mam takie pytanie z tematu wątku, czy można jakoś jeszcze uratować dane przed utratą? Niestety z lenistwa nie zakładałem konta psn, więc nic nie wygrywałem do chmury… Mea culpa. Mam słaby net, więc i tak gry kupuję pudełkowe. Może ktoś ma pomysł jak wyjść z tej sytiacji? Być może ja błądzę, myśląc iż rozwiązaniem jest reinstalacją systemu. Pozdrawiam.

Załóż konto PSN i zsynchronizuj z chmurą. Potem zaoraj wszystko i wgraj system na nowo.

Trzeba co jakiś czas zgrywać zapisy na pendrive, wówczas problem jest z głowy w razie potrzeby przeinstalowania systemu.
A już na pewno trzeba robić kopię zapisów, jeśli tylko konsola zaczyna dawać oznaki niesprawności.
Jednak, aby móc zgrywać zapisy na pendrive, musi twoje konto mieć chociaż jednorazowe połączenie z PSN.
Czasam, jeśli nie można zrobić aktualizacji systemu z pendriva, pomaga aktualizacja systemu z trybu bezpiecznego z punktu trzeciego mając podłączony internet i wybierając opcję instalacji aktualizacji online…
Wyłączenie konsoli z sieci na jakiś czas, przywrócenie ustawień systemowych i przebudowa bazy danych…jeśli to zawiedzie to niestety inicjacja systemu (przywrócenie do stanu fabrycznego) lub instalacja na nowo…no, ale to jest tylko wskrzeszenie konsoli i niestety utrata twoich danych.