Przegranie danych (zapisy gier, trofea) z nieurachamiającego się dysku z PS4

Witam.
Mam taki problem z konsolą, iż ów sprzęt nie chce się normalnie uruchomić. Jakiś czas temu zainstalowałem Wiedźmina 3, po czym dostałem alert systemowy, że kończy się pamięć. W związku z tym usunąłem dwie gry z dysku, by zwolnić miejsce. Dzień później nie mogłem uruchomić gry, ponieważ nie mogło wczytać ostatniego zapisu. Ręcznie wybrałem wcześniejszy zapis i na szczęście gra się uruchomiła (choć prosiła o przeinstalowanie aplikacji). Grałem jeszcze niemal cały następny wieczór, by następnego dnia nie móc uruchomić konsoli. Problem w sumie dokładnie taki sam jak wcześniej opisany na forum: Problem z konsolą PS4 . Znalazłem w internecie, że należy wówczas przeinstalować system PS4, co będzie się wiązało z formatowaniem i utratą wszystkich wcześniejszych danych. Próbowałem jeszcze przebudować bazę danych z trybu bezpiecznego, ale przy ładowaniu aktualizacji 8.03 z pendrive’a wyrzuca ten sam błąd CE-37488-0. Jeszcze wspomnę, że wyjąłem dysk i podpiąłem go pod laptop by sprawdzić stan pamięci masowej i w aplikacji “crystaldisc” wyszło, iż sprzęt jest zdrowy. Stąd teraz mam takie pytanie z tematu wątku, czy można jakoś jeszcze uratować dane przed utratą? Niestety z lenistwa nie zakładałem konta psn, więc nic nie wygrywałem do chmury… Mea culpa. Mam słaby net, więc i tak gry kupuję pudełkowe. Może ktoś ma pomysł jak wyjść z tej sytiacji? Być może ja błądzę, myśląc iż rozwiązaniem jest reinstalacją systemu. Pozdrawiam.

Załóż konto PSN i zsynchronizuj z chmurą. Potem zaoraj wszystko i wgraj system na nowo.

Trzeba co jakiś czas zgrywać zapisy na pendrive, wówczas problem jest z głowy w razie potrzeby przeinstalowania systemu.
A już na pewno trzeba robić kopię zapisów, jeśli tylko konsola zaczyna dawać oznaki niesprawności.
Jednak, aby móc zgrywać zapisy na pendrive, musi twoje konto mieć chociaż jednorazowe połączenie z PSN.
Czasam, jeśli nie można zrobić aktualizacji systemu z pendriva, pomaga aktualizacja systemu z trybu bezpiecznego z punktu trzeciego mając podłączony internet i wybierając opcję instalacji aktualizacji online…
Wyłączenie konsoli z sieci na jakiś czas, przywrócenie ustawień systemowych i przebudowa bazy danych…jeśli to zawiedzie to niestety inicjacja systemu (przywrócenie do stanu fabrycznego) lub instalacja na nowo…no, ale to jest tylko wskrzeszenie konsoli i niestety utrata twoich danych.

czy można jakoś jeszcze uratować dane przed utratą? Niestety z lenistwa nie zakładałem konta psn, więc nic nie wygrywałem do chmury…

Nie można. Poza tym nie ma już PSN (PlayStation Network), zastąpiło je SEN (Sony Entertainment Network).

Kiedy łączysz konto lokalne z kontem w SEN, dostajesz unikalny identyfikator w sieci SEN i na PS4 tylko wtedy można eksportować jak i importować save’y, ponieważ częścią ścieżki do save’a na USB jest właśnie NP Account ID, zaś kontener z owymi save’ami też jest powiązany z kontem.

Trofea z kolei można jedynie synchronizować z ichnią chmurą, czyli również trzeba mieć spięte konto lokalne z kontem SEN.