Przegrywanie kaset VHS na płytę DVD

Witam. Chciałbym ważne dla mnie wydarzenia nagrane na kasecie VHS przegrać na płytę DVD. I moje pytanie brzmi co jest potrzebne, aby obraz był w miarę dobry, jakie kable. Słyszałem coś o zakupie karty TV, ale oglądałem kiedyś program “Gadżet” na TVN Turbo i usłyszałem o programie Video Audio Grabber czy jakoś tak. Poszperałem w necie i natknąłem się na coś takiego: http://sklepwideo.pl/details.php?id=mo100130

Czy po zakupie tych kabli i połączenia magnetowidu VHS z kompem będzie to współgrało, czy trzeba coś jeszcze dokupić??

Wiesz tak myślę czy warto, bo może taniej by było to dać firmie która się tym zajmuje, do tego trzeba profesjonalnego sprzętu a nie dongla na usb za 50zł

Witaj

ja do tego typu rzeczy ,kupiłem kiedyś kartę TV z wejściami analog, itp , teraz nie ma problemu aby coś podłączyć czy pooglądać TV

lub nagrać coś z niej :slight_smile: , jęśli chcesz wydać kasę to lepiej zainwestuj w karetę TV , teraz nawet są z tunerem mpg4 i mpg2 :smiley:

wybór należy do Ciebie-pozdrawiam :lol:

ps: cena karty TV około 100 zł

Trzeba skorzystać z szukajki: jak-zgrac-film-kasety-vhs-dysk-twardy-vivo-tuner-t167109.html

Jaką kartę polecilibyście powiedzmy do 150 zł?

zobacz to - Not Only TV Video Editor USB [LV5EDLX] 94.00 zł

Konwerter analogowego sygnału wideo na magistrali USB 2.0, który pozwala zgrywać materiał wideo na dysk komputera. Urządzenie umożliwia przechwytywanie sygnału wideo między innymi z kamer, magnetowidów, tunerów telewizyjnych, konsol do gier oraz z każdego innego urządzenia, które posiada analogowe wyjście wideo. Do urządzenia dołączono oprogramowanie (Ulead VideoStudio SE DVD) ułatwiające edycję plików video i nagrywanie płyt DVD oraz konwertowanie plików pomiędzy różnymi formatami wideo. Ponadto użytkownik uzyskuje możliwość uploadowania nagranego materiału wprost na swoje konto w serwisie YouTube. Urządzenie umożliwia konwersję analogowych filmów do najpopularniejszych formatów cyfrowych wideo, również kompatybilnych z wieloma media playerami takimi jak: Sony PSP, Apple iPod, SanDisk Sansa e200. LV5EDLX przeznaczony jest dla wideoamatorów, którzy w szybki i łatwy sposób mogą tworzyć własne kolekcje filmów i dzielić się nimi w Internecie.

(Graberem wychodzi straszna lipa, nie polecam bo się na tym przejechałem…)

Zupełnie się zgadzam z igrekiem!

Ja miałem kilka kaset VHS do przegrania i we wrocławiu zamówiłem tę usługę tu: http://www.uratujwspomnienia.pl

Szybko, tanio i profesjonalnie, bez zbędnego zachodu…

:smiley: