Przegrywanie kaset VHS na płytę DVD

(Krzysiek Wiater) #1

Witam. Chciałbym ważne dla mnie wydarzenia nagrane na kasecie VHS przegrać na płytę DVD. I moje pytanie brzmi co jest potrzebne, aby obraz był w miarę dobry, jakie kable. Słyszałem coś o zakupie karty TV, ale oglądałem kiedyś program "Gadżet" na TVN Turbo i usłyszałem o programie Video Audio Grabber czy jakoś tak. Poszperałem w necie i natknąłem się na coś takiego: http://sklepwideo.pl/details.php?id=mo100130

Czy po zakupie tych kabli i połączenia magnetowidu VHS z kompem będzie to współgrało, czy trzeba coś jeszcze dokupić??

(igrek) #2

Wiesz tak myślę czy warto, bo może taniej by było to dać firmie która się tym zajmuje, do tego trzeba profesjonalnego sprzętu a nie dongla na usb za 50zł

(Tomj) #3

Witaj

ja do tego typu rzeczy ,kupiłem kiedyś kartę TV z wejściami analog, itp , teraz nie ma problemu aby coś podłączyć czy pooglądać TV

lub nagrać coś z niej :slight_smile: , jęśli chcesz wydać kasę to lepiej zainwestuj w karetę TV , teraz nawet są z tunerem mpg4 i mpg2 :smiley:

wybór należy do Ciebie-pozdrawiam :lol:

ps: cena karty TV około 100 zł

(darek_d) #4

Trzeba skorzystać z szukajki: jak-zgrac-film-kasety-vhs-dysk-twardy-vivo-tuner-t167109.html

(Krzysiek Wiater) #5

Jaką kartę polecilibyście powiedzmy do 150 zł?

(Tomj) #6

zobacz to - Not Only TV Video Editor USB [LV5EDLX] 94.00 zł

Konwerter analogowego sygnału wideo na magistrali USB 2.0, który pozwala zgrywać materiał wideo na dysk komputera. Urządzenie umożliwia przechwytywanie sygnału wideo między innymi z kamer, magnetowidów, tunerów telewizyjnych, konsol do gier oraz z każdego innego urządzenia, które posiada analogowe wyjście wideo. Do urządzenia dołączono oprogramowanie (Ulead VideoStudio SE DVD) ułatwiające edycję plików video i nagrywanie płyt DVD oraz konwertowanie plików pomiędzy różnymi formatami wideo. Ponadto użytkownik uzyskuje możliwość uploadowania nagranego materiału wprost na swoje konto w serwisie YouTube. Urządzenie umożliwia konwersję analogowych filmów do najpopularniejszych formatów cyfrowych wideo, również kompatybilnych z wieloma media playerami takimi jak: Sony PSP, Apple iPod, SanDisk Sansa e200. LV5EDLX przeznaczony jest dla wideoamatorów, którzy w szybki i łatwy sposób mogą tworzyć własne kolekcje filmów i dzielić się nimi w Internecie.

(Twinsx2) #7

(Graberem wychodzi straszna lipa, nie polecam bo się na tym przejechałem...)

Zupełnie się zgadzam z igrekiem!

Ja miałem kilka kaset VHS do przegrania i we wrocławiu zamówiłem tę usługę tu: http://www.uratujwspomnienia.pl

Szybko, tanio i profesjonalnie, bez zbędnego zachodu....

:smiley: