Przegrzanie procesora,wyłączający się komputer

Witam

Posiadam od około 12 miesiecy komputer :

Płyta głowna Gigabyte - GA-P35-DS3

procesor Intel Core 2 Duo E6750, 2,66 GHz

2GB RAM OCZ 800 mhz

GF 8800GT Palit

Zwykle temperatura procesora w stresie nie przekraczala 60 stopni , teraz od 2 tygodni około temperatura podczas grania

w Warcrafta 3 dochodzi czasami do 90 stopni i komputer się wyłącza. Ostatni raz stało się to po około 5h gry, przed ostatnio po około 2 goidznach gry. Komputer sie poprostu wyłacza. Wchodze do biosa lub uzywam everesta bądź

speedfana to tam nawet koło 100 stopni jest. Zapewne to jest przyczyną tego , że komputer się wyłącza.

Pierwsze co zrobiłem ot przeczyściłem wszystko wiatraki etc…Następnie kupiłem paste termo. ze srebrem Arctic 5…nałozyłem ją zgodnie z instrukcja no i myslałem , że już będzie ok. Jednak się myliłem , termperatura w biosie podczas spoczynku rośnie do max 37 stopni. Jednak pogralełem kilka godzin w w3 i komputer znowu się wyłączył, a temperatura skoczyła. Wiatrak chłodzący procesor jest jakiś zwykły dołączony do procesora ale jak dotąd spisywał się bardzo dobrze i nigdy nawet po 2 tygoodniach bez wyłączenia nic sie nie działo.

Nie jestem w stanie ocenić , może wiatrak się zaciął bądź smartfan przestała działąc i na pare minut się wyłączył ? nie wydaje mi się bo bym słyszał ze wiatrak przestał chodzić … Bardzo proszę o pomoc , jakies porady , co to może być , może co wymienić . Za każdą sugestie będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Marcian

Po prostu jest za słaby.

Musisz kupić dodatkowy chłodzenie np: Pentagram Karakorum :slight_smile:

hmmm no jestem w stanie zmienic wiatrak na jakis porzadny np. ten co pisales , ale skoro przez 12 miesiecy chodzilo dobrze to teraz nagle zle ? przez 12 m-scy gralem w ta sama gre ;d

Tu chodzi też o przepływ powietrza przez obudowę. Może masz kompa włożonego np do biurka, i nie przepływa przez niego powietrze? Często wentylator w zasilaczu nie wystarcza. Zamontuj dodatkowy…

@Crimson-Pirate

Czyściłeś komputer chociaż raz przez te 12 miesięcy? Pewnie nie. Komputer dostał kurzu i wentylator na procesorze się zapchał. Kup nowy np. taki jak podał @eyeti. Zamontuj z przodu i z tyłu obudowy wentylatory 120mm. Przepływ powietrza się poprawi i komputer nie będzie się wyłączał. Jak nie masz na razie kasy to zmniejsz taktowanie procesora w biosie. Warcraft 3 nie potrzebuje takiego demona.

8 posts were split to a new topic: Procesor sie przegrzewa