Przeinstalowanie systemu. system nie widzi dysku

witam

Otoz znowu zglaszam sie do was z problemem. Zakupilem nowy laptop i zasiadlem do instalacji systemu xp .

popelnilem chyba jakis blad przy robieniu partycji dysku . Dalem 50 GB pojemnosci dysku C. gdy juz system zainstalowalem to widzial on tylko ten dysk C. Postanowilem przeinstalowac system. Ustawilem zeby bootowal z CD , on normalnie mnie zapytal czy chce zainstalowac nowy system czy naprawiac stary. Wybralem ze chce instalowac nowy. Zaczal przygotowywac sie i wyskoczyl komunikat ze system nie widzi dysku i zeby sprawidzic ich instalacje lo\ub podlaczenie. dramat. pomozcie

A jak teraz odpalasz normalnie windowsa to wszystko działa? dysk się wykrywa? czy też siadło?

Dysk rozumiem masz większy niż 50gb? Jeżeli oprócz tych 50gb nie stworzyłeś partycji na resztę to normalne że system ci widzi tylko 50gb… Musisz odpalić jakiś program do robienia partycji np Partition Magic i w nim utworzyć resztę partycji…

A jak teraz odpalasz normalnie windowsa to wszystko działa? dysk się wykrywa? czy też siadło?

Dysk rozumiem masz większy niż 50gb? Jeżeli oprócz tych 50gb nie stworzyłeś partycji na resztę to normalne że system ci widzi tylko 50gb… Musisz odpalić jakiś program do robienia partycji np Partition Magic i w nim utworzyć resztę partycji…

Choć i tak dziwna akcja z tym że przy ponownej próbie instalacji wywala błąd :frowning:

viewtopic.php?t=280620

No i doszedlem jak to zrobic:)

windows wogole mi sie nie odpalal. wyskakiwal blad. a jak ustawilem zeby bootowal z plyty to wyskoczyl komunikat czy chce instalowac system ale zaraz po tym jak powiedzialem ze tak komunikat ze nie widzi dysku.

wiec problem rozwiazalem tak: wszedlem do biosa i ustawilem w zakladce advanced przy AHCI configuration zamiast enabled ustawilem disabled no i wszystko hula:) ale pojawil sie nastepny problem mianowicie system widzi mi tylko 3 GB ramu a jest 4 GB. hmmm. n

zainstaluj system 64-bitowy

viewtopic.php?t=201057