Przejście z nesostrady na .. neostrade + TV + livebox

no więc byłem się dziś zapytać o liveboxa bo chcę podlączyć 2 kompy do internetu , no i miła pani w punkcie orange zaproponowała mi jako że pozostał mi 1 rok umowy przejście na tą taryfę co teraz reklamują czyli dostaje za jednym zamachem TV (32 prog.) liveboxa i neo 1mb za 69 zł czyli wydłużył bym sobie w sumie umowe z nimi o 1 rok , i płacilbym 20 zł więcej bo do tej pory za 1 mb płaciłem 49zł (promocja :stuck_out_tongue: ) , i teraz pytanie czy taki interes się opłaca jak wygląda sprawa z tą telewizją bo z tego co wiem to odbiór satelitarny jest i czy dają jakiś dekoder czy to we własnym zakresie się załatwia i jaka jest jakość obrazu ??? no i na ile TV można rozdzielić sygnał?? o ile można :smiley: a co do liveboxa to naczytalem się w necie i jedni mówią tak drudzy nie a ja postanowilem ostatecznie że można zaryzykować :stuck_out_tongue: tylko czy opłata za liveboxa jest zawarta w tych 69 zł ??

Pamiętaj tylko, że jak będziesz miął videostradę, to na centrali ustawią ci tryb interleaved - zwiększą Ci się pingi. W przeglądaniu stron może nie da się aż tak tego odczuć - ale w grach multiplayer tak!

Dodatkowo jakość obrazu nie jest super, i zapomnij o DD 5.1 czy HD :frowning:

jeju ale to ma iść przez antene satelitarną a nie przez ten cały livebox tak przynajmniej mi wytłumaczono :stuck_out_tongue:

P.S. w gry przez gram może raz do roku tak od święta jak ktoś przyjedzie i nie ma co robić :stuck_out_tongue: także to mi wisi i powiewa

EDIT

HD i 5.1 też nie potrzebuje bo mam TV z samym hd ready a zestawu 5.1 pod tv nie posiadam

Z tego co wiem to videostrada idzie przez liveboxa… i nie ma nic wspólnego z anteną satelitarną ;] po to on głównie jest bo jako router to już lepiej sobie samemu jakiś skombinować niż dopłacać tpsa… ;]

Apropo rozdzielenia pewnie się nie da bo to telewizja cyfrowa i każdy tv musiałby mieć swój dekoder ;] chyba że mają opcję multiroom ale nawet jak mają to się za nią dopłaca ;]

choć dokładnie nie wiem jak to wygląda bo pozbyłem się neostrady parę lat temu przy pierwszej lepszej okazji :stuck_out_tongue:

cwaniak ,

też właśnie zainteresowany jestem Tym :

TV SAT + neo

Jak macie jakieś info na ten temat to piszcie.

Na necie odnośnie tego właściwie nic innego nie ma poza tym co pisze na stronie TP, czyżby nikt z tego nie korzystał ?

A poczytałem i faktycznie to telewizja z satelity ale ten pakiet jest strasznie kijowy… to już telewizja na karte ma lepszy pakiet za 120zl rocznie: http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html szczególnie że oprócz tych wymienionych jest jeszcze z 300 innych zagranicznych darmowych…

no i co ty na to neo10?? :lol:

EDIT

no tak ale 120 zł bez netu a 69zł razem z netem to jednak jest rużnica pozatym wyczytałem że można wykupić dowolny pakiet C+

Ja to może podziele inaczej.

Internet i dostawcy od niego to raz

Telewizja sat i dostawcy to dwa.

A uwazam taki podzial za bezpieczniejszy poniewaz cyfra+ czy n telewizja za w sumie nie wielka kase daja juz kanaly HD i przyzwoita jakosc na innych kanalach.

Dzwiek. Na kanalach HD jest roznie. Raz lepsze stereo raz przestrzenny. Zalezy co nagraja.

A jak sie ma nawet proste kino domowe mozna w wiekszosci modeli wlaczyc pseudo przestrzenny dzwiek. Wiec jest ok.

Natomiast kwestia telewizora. Kazdy dziala o niebo lepiej na satelicie. Podwarunkiem ze ktos nie wcisnie bajki ze kazda satelita to taka sama satelita. Sygnal owszem ten sam idzie. Lecz sposob zdekodowania i wzmocnienia to inna kwestia.

Co do internetu. Kazdy ma swoj wybor i co komu wygodnie

no to jak brać to czy nie ?? jak uwazacie?? i nikt jeszcze nie odpowiedział czy livebox jest wliczony w cene abonamentu ??

Z tego co wyczytałem na stronie tp którą zamieściłem wyżej, w regulaminie jest napisane że użytkownik otrzymuje, więc livebox będzie wliczony w cenę, tak jak i modem TV, a antena satelitarna za złotówkę :wink:

Mi się opłaca, bo teraz płacę 69 zł za neo 512, a tak będę mieć 1 mega + tv + livebox za tą samą cenę :wink:

Dlatego ja w tym tygodniu zdecydowanie biorę ten zestaw :wink:

no i stało się umowa podpisana a zestaw znalazł się u mnie w domu wszystko już skonfigurowane i szczerze powiem że jestem w szoku :o :o bo czytając te opinie w necie o livebox-ie nie spodziewałem się ze wo gule będzie mi to WI-FI działało gdyż urządzenie stoi piętro niżej a ściany żel beton :twisted: ale ku memu zaskoczeniu komp na górze ma od 3 do 4 kresek zasięgu co jak na to urządzenie jest super wynikiem , nie wiem też co chcieliście od jakości TV bo jak na moje oko to niczym się nie różni od firmowego zestawu C+ którą posiada mój sąsiad , a co do instalacji zestawu no to był po prostu banał, trochę gorzej z ustawieniem satelity ale jakoś sobie poradziłem :stuck_out_tongue: wiec jakby kto pytał to polecam tą promocje neostrady +TV :smiley:

cwaniak ,

Brałeś też antene satelitarną za 1 zł ?

Ja właśnie podpisałem umowę na tą opcje z TV.

Mam już wszystko w domu, jedyne czego mi tu brakuje do kabla od anteny satelitarnej by można było podłączyć do dekodera.

Rozumiem, że kabel kupujemy we własnym zakresie ?

antenę w prawdzie miałem w domu ale była mała i i bez tego takiego co przekazuje sygnał więc wziołem i zapłaciłem całą złotówkę z jakimiś tam groszami za nią :stuck_out_tongue: kabel oczywiście kupiłem we własnym zakresie i wszystko hula

to zaraz po podpisaniu umowy TV już hulało u Ciebie ?

Ja dzisiaj podpisałem umowę, ale dopiero jutro zainstaluję antenę ;))

no ja odebrałem sprzęt na drugi dzień po przedłużeniu umowy bo nie miałem czasu wcześniej wpaść do orange a po zainstalowaniu dekodera wszystko działało od razu

A jak jest z tym liveboxem i dostępem do TV Czy trzeba mieć cały czas włączony komputer połączony z internetem żeby móc oglądać telewizję czy połączanie z internetem jest potrzebne tylko przy włączaniu dekodera

komputera nie musisz mieć włączonego żeby oglądać TV ale dekoder musi być podłączony do liveboxa inaczej nie odpali :wink:

kurde, a ja męczę się z instalacją, a raczej wyszukaniem satelity ;/

Niby mam wszystko dobrze na hotbirda ustawione, a za każdym razem pokazuje mi komunikat po teście anteny, żeby sprawdzić czy wszystko jest podłączone, lub sprawdzić ustawienia anteny ;/

Jak w menu wybiorę sobie by mi pokazywało zasięg satelity jaki mam, siłę sygnału pokazuje na 0 ;/

Czyżby konwerter był uszkodzony ?

Livebox jest taki sobie u mnie pochodził rok i teraz się jak pochodzi dłużej to się zawiesza. A teraz ja mam pytanie :smiley: mam zamówiony pakiet darmowe 60min. (niby darmowe, bo płacę za nie 40zł) no i mam 512 neostrade (54zł) i Livebox (8zł) czyli za wszystko 102zł. Nie mogę zrezygnować z tych 60min. żeby tego nie płacić??? A teraz jak mam podpisaną umowę na livboxa (do końca 6 mies.) mogę przejść na tą promocję telewizyjną z livboxem za 69zł. Czy brać w Netii 1mb 49zł a telewizję w Polsacie 10zł razem 59zł??? Doradźcie #-o

Może ustawiłeś na Astrę a nie na Hot Birda? Te dwie pozycje są bardzo blisko siebie.