Przejście z Windows 10 na Windows 11

Mozesz zignorować te „WARNING”.

Tak to działa i takie sa prawidłowe informacje w logu.
W trakcie Offline partycje na dysku sa „przekształcane” na dysku w partycje WinPE.
Partycja C: staje sie z reguły partycją F:
Z innymi partycjami jest podobnie.
Potem następuje szukanie sygnatur,stąd te ostrzerzenia a nastepnie przekopiowanie definicji Update do srodowiska WinPE

Mapped target os path (C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Definition Updates{E0671D46-EBE0-4FBC-936C-381F4B59FDB7}) to winpe path (F:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Definition Updates{E0671D46-EBE0-4FBC-936C-381F4B59FDB7})

Potem masz następujący wpis informujacy ze je wykryto.

INFO 2023/12/03 23:43:18:503 TID:1468 PID:1436
Found signatures on the target OS at F:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Definition Updates{E0671D46-EBE0-4FBC-936C-381F4B59FDB7}

I wtedy startuje skanowanie a po nim dostajesz info czy skanowanie prawidłowo zaszło. (wartośc 0)

Jesli skanowanie nic nie wykryło, to Defender w GUI nie wyswietli jakiejkolwiek informacji o tym ze cos takiego sie odbyło

Nie mam pojęcia dlaczego (oprócz twórców) Microsoft tak ograniczył informacje o skanowaniu offline ze przecietny uzytkownik, może odnieść wrażenie ze w ogóle skanowanie nie zaszło.

I dlatego by sie tego dowiedzieć, trzeba grzebać w msssWrapper.log, o ile sie wie gdzie go znaleźć.
Microsoft to microsoft.

P.S.
Edytowałem ten post by uczynic go bardziej zrozumiałym.

Informacja dla Administratora.
Prosze przejrzeć te posty w tym temacie od

i polaczyc je z tematem dotyczacym

Będzie mniejszy bajzel. :slightly_smiling_face:

OK myślę, że admin przesunie też ten mój post.
Dzięki za wyjaśnienia.
Co mianowicie z tą twoją historią w Defenderze?
Doszedłeś w końcu w czym rzecz, że twoja nie chce się usunąć przy pomocy dostępnych jak na razie metod?

Przypuszczm ze to siedzi w mpenginedb.db. Ale to znowu przypuszczenie bo jak sam widzisz info o tym co Defender robi jest porozrzucane po całym systemie.
Wiem ze niejednokrotnie ten plik bazy danych Defendera był odpowiedzialny za przeciazenia CPU z powodu swojej objetości i wtedy chcac nie chcac trzeba go było usuwac a system go ponownie odbudowywał ale jakim kosztem co do np. ustawień i całej reszty, nie wiem.
Będę miał czas to poszukam odpowiedzi

OK a znając twoje podejście do tematu, to z pewnością nie odpuścisz;)