Przejście z Windows 7 na 10

@m4s Masz jakiś konkretny przykład ?

1 polubienie

Przecież daleko nie trzeba szukać:

I to tylko z podwórka Dobrych Programów…

P.S. Zgodnie z planem M$ https://docs.microsoft.com/en-us/windows/windows-10/release-information

Każda nowa wersja była wydawana co 6 miesięcy - czyli teraz powinna być 1903.

Cisza…

Naprawianie błędów 1809 - trwa dość długo, na tyle żeby nie wydać kolejnej wersji. A przecież co pół roku mieliśmy doświadczyć nowości.

Sam jestem ciekaw w jakim kierunku rozwinie się plan wydawania wersji Windows 10.

Zgadza się, też miałem sporo problemów żeby zmusić W10 do pracy na starszym sprzęcie. Problem w tym, że nie bardzo jest jakaś realna alternatywa, o ile nie mamy kompa oddelegowanego do jednego konkretnego zadania i np. bez internetu lub za mocnym firewallem. Dlatego dopóki nie muszę, na W10 się nie przesiadam. Ale na tych kompach gdzie się przesiadłem, powrotu do W7 nie przewiduję.

1 polubienie

A to ciekawe, że mówisz o 1903 (April Update 2019):

Powiedziałem dokładnie April Update 2019, bo ma być publiczną wersją w kwietniu 2019.

Więc nie wprowadzaj w błąd !!!

Nie wprowadzam w błąd.
Nawet w oficjalnym dokumencie nie ma wzmianki o tym, przypomnę że datowana strona wspomniana przeze mnie jest na: Last Updated: 3/19/2019

Poczekamy zobaczymy.

Poza tym to już będzie 1904 :wink:

Nie rozumiesz 1903 ? Jeszcze w tym miesiącu będzie RTM w insiderach. Oni dostają finalny system wcześniej (w marcu), stąd marzec 2019. Natomiast publicznie wszyscy dostają finalną wersję do miesiąca później. Czyli 1903 trafi prawdopodobnie w drugi wtorek kwietnia 2019 do tzw regularnych użytkowników nieużywających kompilacji insider. Mało tego ostatnie kompilacje Windows Insider nie mają znaku wodnego, czyli RTM jest już na prawdę blisko.

1 polubienie

Myślę że nie wszyscy.

To będzie w kwietniu MCT i się uaktualnieni. Ważne, że będzie to wersja publiczna. A to, że Windows Update potrafi być upierdliwy i nie dać tego w zamierzonym planie Microsoftu, to inna kwestia. :joy::joy::joy:

Nie zmienia to faktu, że jedno i drugie jest produkcją MS.

2 polubienia

Słuszna uwaga.

Szukać dalej czy nadal chcesz się licytować ? Trzymanie się Windows 7, który juz wkrótce straci wsparcie od MS , nie jest żadną miarą rozsądne.

4 polubienia

Szach mat?
A czy w Windows 10 możesz bezproblemowo wyłączyć Windows Update?
Podpowiedź: nie, z każdą wersją kombinują jak mogą byś nie był w stanie tego zrobić.

Windows 7 - wystarczy wyłączyć jedną usługę - finito.

A czy Windows 7 sam odinstalowuje np Comarch Optima? Bo Windows 10 tak

A czy Windows 10 ma 120 procesów na starcie?
Z czego połowa nie wiadomo co robi.

Jakość całego oprogramowania ze stajni Microsoft ostatnio spadła dość mocno.

Domagam się odblokowania Ks. Proboszcza!
On by ci niedowiarku wszystko najlepiej wyjaśnił…

2 polubienia

Może nie będzie potrzebne wyłączenie autoaktualizacji w windows 10: https://www.purepc.pl/oprogramowanie/windows_10_sam_odinstaluje_problematyczne_aktualizacje

1 polubienie

W tym sedno, nie możesz się doczekać zakończenia wsparcia dla Win7 co?
Wtedy już żadna aktualizacja nie będzie cię niepokoić…

1 polubienie

Nigdy nie korzystałem z logowania się do systemu kontem Microsoft, na wszystkich komputerach mam tylko konta lokalne, tak więc nie wiem jak wygląda sprawa Windows 10 połączonego z kontem (mógłby ktoś to opisać?), natomiast napiszę jak to wygląda w przypadku kont lokalnych.

Otóż wtedy, po instalacji systemu - nieważne jak, reinstalacja, czy np. instalacja zupełnie na czysto, na innym dysku (nie podajemy żadnego klucza przy instalacji!) - MS sprawdza, czy dany komputer miał wcześniej zainstalowany i poprawnie aktywowany system Windows 10.
Jeśli tak, to system zostaje aktywowany.
Na pewno pod uwagę brana jest płyta główna i prawdopodobnie karty sieciowe, nie wiem co (i czy coś) jeszcze. Wiem, że można zmienić pamięć czy dyski - nie wpływa to na aktywację, system się aktywuje.

To też napisałem, są sprawdzane hashe sprzętowe przez serwery Microsoftu, jeżeli się zgadzają z hashami sprzętowymi aktywowanego wcześniej urządzenia z Windows 10, wtedy system się aktywuje ponownie na tym sprzęcie.

Dziwne, u mnie Comarch Optima i Comarch CDN działają na Windows 10. Wystarczy mieć oryginalny OS i nie kombinować z wyłaczaniem aktualizacji :slight_smile:

Piszę tutaj o niestabilności oprogramowania - bo u jednych usuwa wspomnianą Optimę a u innych nie.
Jeżeli wspominasz oryginalność OS - to tak są oryginalne/zdarzyło się to na nie jednym komputerze/ i oczywiście Windows Update nie było wyłączane.
Pewnie dożyjemy tego momentu kiedy jedyny słuszny Windows to będzie Win10 - wtedy porozmawiamy dalej.

Mam na kilkunastu stacjach z W10 CDN XL oraz Optima i jakoś tego nie zauważyłem by Windows coś odinstalowywał.
#SOA1

Podpowiem ci coś z doświadczenia. Jak dbasz , tak masz czyli wystarczy elementarna wiedza i byś nie musiał głupot pisać :slight_smile:

1 polubienie