Przekierowanie na "zasobygwp.pl"


(Picusviridis) #1

Witam,
Mam konto na YT i dostaję niekiedy spam od nich w postaci mejla o tym, że ktoś kogo subskrybuję nadaje online itp. Dziś postanowiłem wyłączyć te powiadomienia. Po najechaniu kursorem na link do wyłączenia powiadomień, pokazał mi się link do jutuba nie wzbudzający żadnych podejrzeń (screen).

Po kliknięciu w link włącza się jednak inna strona - “zasobygwp”. Ma ona kiepską reputację, WOT świeci się na czerwono (screen)

Próbowałem wyguglać o co kaman z tą stroną. Znalazłem jedynie dyskusję na wykopie odnośnie phishingu lub innego naciągania. (screen)

Co o tym myśleć? Mejl od YT wygląda legitnie, faktycznie subskrybowałem ten kanał i powiadomienia są tożsame z tym co wrzucał ten użytkownik YT. Dlaczego gdy widzę w podglądzie linka stronę youtube.com, przerzuca mi ją na zasobygwp?
Proszę o opinie.


(piotrek7286) #2

Czesc @Picusviridis znalazles rozwiązanie problemu? W ostatnim czasie miałem włamanie na konto PSN i Steam + 2 poczty email tez na o2.pl Zauwazyłem to samo przekierowanie co u Ciebie. Na innych komputerach ono nie wystepuje, sadze, ze to ono jest przyczyna wlaman…