Przeniesienie danych za pomocą Smart Switch (samsung j3 --> huawei mate 10 pro)

na obu tel. zainstalowana apl. Smart Switch.
Oba tel. w tej samej sieci wifi.
Uruchomione obie apl. + wybranie łączności bezprzewodowej + w apl. Smart Switch samsungowej wskazanie, że własnie z tego tel. bedą przenoszone wszystkie dane.

Jaki problem:
na obu tel. komunikat,że nie mogą się połaczyć, tzn „upewnij się, że mają połączenia z tą samą wifi” . Ot, cała wiedza.
Czyli ponoć łatwe tym softem przeniesienie danych - nie udaje się.

Ja sądze, że popelniam jakis bardzo elementarny, kardynalny błąd, typu: gdzieś/coś nie jest włączone - jakaś funkcja/usługa, albo na obu tel. albo na któryms z nich… Ale też o nic nie jest wołane.

Może ktoś to trenował i dodatkowo wie, o co zadbać (w sensie: konieczne usługi, samsung + huawei)? [od razu uprzedzam: sieciowe instrukcje pisane + yt nie daja odpowiedzi]

U mnie też nie działało ale telefony miały USB-C - to po kablu zrobiłem migrację z Motoroli na Samsung. I problem został „obszedłnięnty” jak jezioro przez Jasia (czyt. workaround instead found solution).

Testowałem nawet jak jeden z dwóch robił za hotspot.

W teorii można by obwiniać Firewall routera lub Androida (hotspot).
Mnie nie chciało się debugować na jakim etapie zachodzi problem lub kupować Mikro-Tik i wyłączyć w nim firewall (router z Huawei i D-Link (wymieniony potem na ZTE) raczej aż tak konfigurowalne nie były a pod ręką mam już tylko 2 tp-linki i jeden z wymogiem używania ssh).

Z kablem Micro-USB na USB-C może wcale nie wykrywać (np. 3 metrowy kabel z „adapterem” może nawet nie ładować) lub J3 jest na to za stary.

Potem, że jest kilkanaście modeli z " j3 " w nazwie (nie szukałem ID modelu w twoich starszych wątkach):

(na tym etapie baza mgsm nie jest na tyle kiepska by używać gsmareny).

samsung j3 2016, SM-J320FN
HUAWEI MATE 10 PRO
btw: wiem, ze ktos pare dni temu bez problemu przeniosl huawei → samsung…
Cos mi sie zdaje, ze czegos nie wiem,tzn moze cos mam unieruchomione na ktoryms tel.
A co do „po kablu”:
1.
samsung → microUSB 2.0, USB On-The-Go
huawei → USB Type-C 3.1; USB On-The-Go
2.
zdecydowanie wolalbym wifi, bo wiem jak super przenioslo sie we wspomnianym wyzej przypadku,w zasadzie potem prawie zero konfiguracji, wszystkie te whatsappy,galerie, kontakty z ikonami, wszelkie inne sprawy wypracowane (mikro)ustawieniowo, wszystko wskoczylo na pstryk.

ten samsung nie jest az tak stary, a huawei az tak nowy zeby nie wspolgralo…

czytajac tu i tam, coraz bardziej bylem przekonany, ze wyjasnienie klopotu jest nastepujace:
owszem, smart switch dziala, ale pod warunkiem, że to jest przeprowadzka z jakiegokolwiek tel. na samsunga.
Idac tym tropem, znalazlem szybko na www huawei… ich firmowa app. Phone Clone do przeprowadzek z jakiegokolwiek tel. na huawei.
Udalo sie: przerzucilem z samsung j3 na huawei.
Oczywiscie (??) potem trzeba „troche” spraw wygladzic, np. z karty sd zewnetrznej w samsung j3 to soft nie przenosi wszystkiego, z pewnoscia przenosi z sd foto i cos tam jeszcze, ale plikow typu zarchiwizowane aplikacje w katalogu - nie, tego juz nie przeniesie.
Najogolniej - Phone Clone dziala. Porownac ze smart switch nie moge.

wszystko - czyli moj przypadek :slight_smile: - wskazuje na to, ze transportem do tel. firmy „y” moze zajac sie tylko soft firmy „y”. Zaprzeczyc temu moze ktos,kto zrobil sukcesowy transport przy pomocy smart switch:
„x” → „y”,gdzie y nie byl samsungiem.
(przyznaje: jakos nie moge znalezc w sieci firmowego stanowiska, ktore
to potwierdza…)

Pewnie są apki co przenoszą niezależnie od producenta i może są Open Source.

Wtedy ktoś jest najwyżej fanem danej marki telefonów, bo raczej nie musi pracować w firmie np. parząc kawę by taką aplikację napisać.

Post został podzielony na nowy temat: Przeniesienie danych z Xiaomi na Samsunga

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.