Przeniesienie strony na VPS

witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc…

uruchomiłem CloudServer w AZ - VPS jest skonfigurowany do hostingu - kopię strony wgrałem do katalogu /var/www/html

niestety stronka nie odpala… “kręci się” ale się nie ładuje… wszystkie usługi aktywne - httpd etc…

chętnie zapłacę za pomoc w konfiguracji - z góry dziekuję

Jaki system? Jak debian damy radę, inne distro trochę dłużej to zajmie, ale też damy radę ;). Problem jedynie taki że dopiero w środę popołudniem, może nawet dopiero w czwartek mógłbym się tym zająć.

Baza danych tez musi byc skonfigurowana a jak trzymasz na zewnetrznym hoscie to na tym hoscie musisz miec odblokowane polaczenia do bazy “na swiat” i uzytkownika skonfigurowanego na dostep z zewnatrz a nie tylko po localhost.Dodatkowo jak musisz sprawdzic czy strona wymaga mod rewrite i jak masz nginx to przepisac reguly z htaccess do configa nginx.Jak nie masz to wystarczy przeniesc strone,poprawic sciezki skonfigurowac baze.

Po przeniesieniu strony z wszystkimi uslugami mozesz skorzystac z mojego skryptu zeby poustawiac reguly dostepu do serwera Skrypt na web server a jak ci przeniesienie bedzie sprawialo trudnosci to zlec to komus co sie orientuje w temacie.

bazę trzymam na VPS - skryptem się pobawię :slight_smile: zlecić komuś to nie sztuka… sztuka się nauczyć… :wink: dzięki za pomoc :slight_smile:

centos … to prawie Debian :wink: poczekam do środy jak trzeba :slight_smile: dzieki.

W między czasie możesz coś więcej napisać o konfiguracji, przede wszystkim jak to się stało że VPS jest skonfigurowany, ale nie działa strona. Może wcześniej uda się dojść do rozwiązania wspólnymi siłami na forum za darmo ;).
Osobiście obstawiam błędnie skonfigurowanego apache/nginxa i może phpa o ile jest na serwerze i go wykorzystujesz.

w usłudze CloudServer w AZ dostajesz CentOs ze wszystkimi podstawowymi usługami wstępnie skonfigurowanymi - nie widzę nigdzie nginx… php działa alecholera wie czy dobrze skonfigurowany… ja jeszcze mleczak w tym temacie :wink:

strona została w całości przeniesiona z poprzedniego hostingu - wszystkie pliki po prostu przekopiowane do /var/www/html

baza danych zaimportowana phpMyAdmin’em…

przeniosles baze a przeniosles uzytkownika z tymi samym loginem i haslem? bo jak nie to strona sie do tej bazy nie podlaczy mimo ze baza jest przeniesiona poprawnie.No i musisz pozmieniac sciezki,adres url takie tam kosmetyczne rzeczy.Same przekopiowanie plikow strony i bazy nie wystarczy.

wydawało mi się, że użytkownik jest wpisany w bazie - tzn. że pliki konfiguracyjne skryptu strony www zapisane są w bazie, którą przeniosłem… ścieżki powinny byc teoretycznie takie same ale jutro posprawdzam bo teraz już oczy mi się zamykają :wink: dzięki !

Ale żeby mieć dostep do bazy to trzeba sie do niej zalogować a informacje o tym są przechowywane w innej bazie niz baza strony.Chyba ze zmienisz w config strony użytkownika na takiego który ma dostęp do tej bazy.

Nie, musisz zmienić dane do bazy danych w plikach strony. Musisz zaktualizować nazwę bazy danych, login i hasło. Adres powinien zostać bez zmian, ale też trzeba go sprawdzić. Na czym stoi strona?

nazwa bazy danych jest taka jak była - strona na Joomla,

najlepiej jakbym dostał od Was Panowie jakiś namiar na priv… łatwiej by się gadało - ja z Krakowa…

i znów problem… zainicjowałem uruchomienie Twojego skryptu Eskimosek i wyskoczył błąd a teraz nie mogę się połączyć z serwerem żadnego kompa w sieci… chyba sobie odpuszczę … za cienki w uszach widzę jestem :frowning_face:

http://www.inmotionhosting.com/support/edu/joomla-3/305-change-database-settings
Punkt pierwszy.

host zaktualizowany… ale teraz za to jak się adres strony wpisuje to brak połączenia z serwerem tak jakby był wyłączony… a działa… skrypt Eskimoska zatrzymałem opcją nr 3 - łączę się z zewnętrznego kompa…

Niestety musialem sie zalogowac z innego konta bo nowy izytkownik ma ograniczona liczbe postow w pierwszym dniu i musialbym 11h czekac :frowning: jakas bzdura… dlatego bardzo bym prosił o namiar na Skype, WhatsUp, KK lub cokolwiek na priv… baaaardzo prosze :slight_smile: :slight_smile: :wink:

Ja niestety Ci nie pomogę bo nie wiem co za skrypt odpaliłeś i co on robi. Jeśli coś namieszałeś to naprawa tego może być kosztowna i chyba lepiej będzie zrobić reinstalację systemu i ogarnąć raz jeszcze od początku wszystko. Chyba że masz jakieś dane na serwerze poza stroną, w tedy inna bajka.
Zawsze możesz pisać np w prywatnej wiadomości na forum. Lecz jeśli chodzi o darmową pomoc to pomagam tylko na forach ponieważ zawsze mogę podesłać komuś link do rozwiązania jeśli będzie miał podobny problem albo sam znajdzie rozwiązanie w google które podsunie mu taki temat. Oczywiście możliwy jest też kontakt skype i mailowy ze mną, jeśli chcesz mogę CI go podać na PW, ale dziś jestem zajęty więc bardziej niż tutaj Ci nie pomogę.