Przeniesienie systemu windows XP z jednego dysku na drugi

Witam!

Zamierzam złożyć sobie nowy komputer, który będzie miał oczywiście nowy dysk twardy.

Moje pytanie jest następujące: Jak mam przenieść system z jednego dysku na drugi.

Słyszałem o programie norton ghost, ale nie wiem jak nim to zrobić.

Proszę o porady.

Jeżeli składasz nowy komputer i chcesz przenieść system ze starego to zacznij od tego czy pozwala ci na to posiadana licencja Windows XP czy jest to OEM, czy BOX, bo jeżeli jest to OEM to nie da rady bo system jest przypisany do starej płyty głównej, jesli jest to licencja BOX, to nie ma z tym problemu.

Wg. mnie mimo wszystko najprostszym rozwiązaniem będzie nowa instalacja systemu na nowym komputerze. Dlaczego ?

Gdybyś przenosił system z dysku na dysk byłoby ok, a tak masz różne konfiguracje sprzętowe obu komputerów więc nie wiadomo jak przeniesiony system będzie się zachowywał, nie mówiąc o sterownikach itp.

Racja. Niestety mam licencje OEM, więc muszę kupić nowy system.

Co do tego… wątek zamknięty

Ale jaki system mi proponujecie do nowego sprzętu. Będzie głównie służył do gier.

O przenoszeniu systemu z dysku na dysk możesz przeczytać w tym wątku przenoszenie-ubuntu-inny-dysk-t336100.html#p2199839

Co prawda opis jest dla Linuksa ale tak samo możesz zrobić w przypadku Windowsa (oczywiście jeśli licencja Ci na to pozwala).

@kazek31

Ten sposób raczej większość z nas zna, lecz z tego co się orientuję raczej nie jest to zgodne z licencją no i logiką ale zapewne nie jest to również zgodne z regulaminem forum.

Pozdrawiam!

Dobrze, spróbuje tak jak mówisz. Choć jak by co mam znajomego kolegę, który się na tym bardzo dobrze zna 8)

Ewentualnie mogę zainstalować win7 RC, który ściągnąłem i mam na DVD. Choć jednak wolałbym XP.

Może inaczej…

w nowym kompie będzie jedna rzecz, która była w starym tzw.myszką. Czy będą większe szanse z tą myszką, czy to tylko zależy od płyty głównej.

Mój kumpel tak zrobił i mu się udało. MA nowego kompa, a ze starego ma tylko dysk, napęd i myszkę :smiley: i mu bez problemu przyjęło