Przenoszenie danych ze starego dysku na nowy

  1. Składasz nowy komputer.

  2. Instalujesz na nim nowy system

  3. Tworzysz dodatkowe partycje dla swoich plików itp.

  4. Podłączasz stary dysk i przenosisz swoje dane ze starego dysku na nowy. Jeśli na nowej płycie nie masz złacza ATA, zaopatrz się w przejściówkę IDE-SATA i po sprawie.

Prościej nie da się już wytłumaczyć. A jeśli nadal nie wiesz co i jak poproś kogoś bardziej znającego się na rzeczy niech zrobi to za ciebie.

Pozdrawiam

Sprawy się mają tak:

Sam danych zgrywał nie będę bo się na tym nie znam, jak już napisałem wcześniej dam znajomemu :slight_smile:

Z tego co zrozumiałem [w końcu :-D] mam wymienić części, podłączyć stary dysk przejściówką [bTW. mógłby mi ktoś podesłać taką przejściówkę ze strony morele.net?], dać komputerowi zintegrować się z nowymi komponentami, zainstalować nowy system [XP—>Win7] i dopiero klonować dane?

Jak znowu źle to zrozumiałem to jestem imbecylem :smiley:

Aby nie przeciągać tego tematu w nieskończoność. Powtórzę:

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Dzięki za pomoc :evil:

Może znajdzie się ktoś kto będzie bardziej skory aby wytłumaczyć [no bo chyba od tego jest to forum…].

Edit:

Wiem, że jestem uciążliwy, ale naprawdę nie mam pojęcia jak to zrobić, a mój znajomy to samouk i bardziej zna się na właśnie klonowaniu danych i różnych błędach systemowych [z własnego doświadczenia], więc całą robotę poza klonowaniem dysku muszę zrobić sam…

hmm, ale co wytlumaczyc - jak postawic nowy system w nowym komputerze, bo do tego sprowadza sie Twoj problem… :roll:

Mój problem sprowadza się do tego czy to co jest wyżej to dobre rozumowanie… :twisted:

nie, nie jest… przeczytaj jeszcze raz pkt.2 (zarowno moj jak i rgabrysiak )

ps. i czemu zakladasz, ze nowa plyta nie bedzie miala choc jednego portu ATA/IDE? wiekszosc budzetowych i tych ze sredniej polki dalej posiada owy port 8)

OK, myślę że zadam ostatnie pytanie.

Gdy złożę ten nowy komputer to mam go włączyć i on się odpali z tym starym dyskiem? Czy mi się wyświetli Bios czy jak?

Po prostu nie wiem kiedy i jak mam zainstalować ten nowy system bo nigdy tego nie robiłem :frowning:

Załóżmy, że jestem na etapie w którym mam komputer z nowymi częściami i podłączonym starym dyskiem - co dalej?

To by było na tyle, jak mi odpowiecie to chyba już będę wszystko rozumiał :smiley: [tylko proszę prostym językiem bo znowu czegoś nie zrozumiem :P]

BTW. Dawno się nie spotkałem z płytą główną z portem ATA/IDE, a w płytach z platformą AMD to już wcale :smiley:

prosze… wiem, ze to dzien swiecenia jajek :rotfl:

pierwsza lepsza plyta Asusa

stary dysk podlaczasz po zainstalowaniu nowego systemu na nowym dysku w nowym komputerze 8)

Zamotałeś mnie… Już sam nie wiem. Chyba sobie konsole kupie będzie mniej problemów :smiley:

Stary a tak na poważnie mógłbyś napisać już ostatni raz ale dokładnie co, gdzie i kiedy mam włożyć [boże jak to brzmi :D] w sensie kiedy nowy dysk kiedy stary itp.

Już Wam dupy więcej truł nie będę obiecuje :smiley:

Edit:

Odpowie ktoś?

AnoReksiu , jak Ci chodzi to co masz to na razie nic nie ruszaj. Jak pokupisz wszystkie częsci jakie masz pokupić najlepiej z czyjąś pomocą to niech Ci to poskłada i poinstaluje to co trzeba. Domagasz się dokładnego opisu działań. Właśnie o to chodzi że już jest we wcześniejszych postach poopisywane wszystkie mozliwe warjanty. Jeszcze raz poczytać i wybrać na przykład;

przez rgabrysiak » 07.04.2012 (So) 12:41

  1. Składasz nowy komputer.

  2. Instalujesz na nim nowy system

  3. Tworzysz dodatkowe partycje dla swoich plików itp.

  4. Podłączasz stary dysk i przenosisz swoje dane ze starego dysku na nowy. Jeśli na nowej płycie nie masz złacza ATA, zaopatrz się w przejściówkę IDE-SATA i po sprawie.

Prościej nie da się już wytłumaczyć. A jeśli nadal nie wiesz co i jak poproś kogoś bardziej znającego się na rzeczy niech zrobi to za ciebie.

Pozdrawiam.

Każdy następny opis to będzie powtarzanie się bo chyba nic nowego nie da się wymyśleć. Następny krok to założyć nowy temat na modernizację komputera i jaki masz budżet i czy ma być do gier, multimediów i itp. To koledzy doradzą.

Do ciężkiej cholery już mnie szlag trafia…

Mówię przecież, że ja nie rozumiem co i kiedy mam zrobić, a nie jak to zrobić! Czytanie ze zrozumieniem się kłania…

Z tego cytatu już nic nie rozumiem, bo nie jestem jakiś genialny w komputerach. Kolega napisał, że mam złożyć i zainstalować system, ale na czym mam go zainstalować? Na starym czy nowym dysku? Czy mam włożyć dysk stary, poczekać aż się wszystko odpali i włożyć płytkę z systemem?

W tym cytacie moja reakcja to mniej więcej " :o "

Przepraszam, ale nie każdy musi się znać na komputerach, a tym bardziej na różnych dziwnych pojęciach, a skoro ktoś tak jak ja pyta to znaczy, że nie wie, a jak nie wie to wypada dokładnie napisać co i jak, a nie na odwal i się cieszyć…

Proszę o wytłumaczenie co i kiedy mam zrobić, ale wytłumaczcie mi to jak kompletnemu laikowi którym jestem.

Może mnie ktoś w końcu zrozumie, bo jak na razie widzę, że niektórzy nie widzą różnicy między “nie rozumiem tego co mam zrobić” a “nie rozumiem co tu pisze” [przy czym ja nie rozumiem tej pierwszej kwestii]…

hmm, a czego nie rozumiesz w tym zdaniu?

Wiesz nic z tego zdania nie rozumiem [może dlatego, że skończyłem polonistykę?]

Jest tak niepoprawnie po polsku, że nie wiem co mam robić.

Edit:

Może tak:

Mam:

  1. Stary dysk z danymi i systemem XP

  2. Windowsa 7

  3. Nowy dysk

  4. Stary komputer z którego wymontuje część elementów [kabelki, napęd DVD i dysk]

  5. Nowe elementy i obudowę [do obudowy włożę MOBO, proca, grafę, RAM, zasilacz, stary napęd DVD + kabelki]

Może teraz odrobinę dokładniej mi powiecie co mam zrobić…

Każdy średnio rozgarnięty człowiek na podstawie informacji z tego tematu by sobie poradził, a niejasności można sobie “dogooglować”. Może nie przyznawaj się że ukończyłeś polonistykę bo tym większy wstyd.

W skład polonistyki nie wchodzi rozszyfrowywanie takich zdań…

Aha i żeby nie było niejasności ja z tego starego dysku korzystał nie będę zostaje tylko nowy z danymi ze starego

Jeśli mam rozszyfrować to zdanie to proszę bardzo:

Mam najpierw zamienić części czyli wybebeszyć stary komputer i włożyć potrzebne rzeczy do nowego, następnie mam włożyć stary dysk aby wszystko się zintegrowało, jak już będzie OK, to mam z klonować dane na nowy dysk [ale ze starym systemem], włożyć nowy dysk ze starym systemem i dopiero zainstalować nowy system?

Nie kolego stary dysk włożysz dopiero jak zainstalujesz nowy system Windows 7 na nowym dysku na nowo złożonym komputerze. Sam to zacytowaleś i tego się trzymaj. Stary dysk jak podłączysz ze starym systemem do nowo żłożonego komputera to właśnie się nie z integruje. Wyżuć z głowy to pojęcie przez Ciebie z formuowane.

Pewnie nie , ale minimum logicznego myślenia chyba jest wymagane.

Mnie to chyba przerasta ( tłumaczenie tego ) bo wszystko sprowadza się do montażu nowych podzespołów plus nowy dysk (stary zostawmy w spokoju na tym etapie) instalacji systemu ( tu google Ci powie co to instalacje systemu ) , po czym mając zainstalowany system podpinamy stary dysk jeżeli złącze na to pozwala i uruchamiamy komputer i tu już droga wolna do przeniesienia danych na nowy dysk xx sposobów , choćby zwykłe kopiuj wklej. Btw możesz mieć dwa dyski i nic nie trzeba przenosić. Jeśli złącze nie pozwala dokupujesz przejściówkę do starego dysku i robisz jak wyżej .

Ale chyba to już było wszystko napisane w dodatku bardziej składnie niż ja to zrobiłem :slight_smile:

nie badz kolego zlosliwy, bo koledze poloniscie oczy wypali i jak bedzie widzial jaki dysk w jakim kompie ma.,. :rotfl:

wesolego jajka!

funny_chicken_horror_show.jpg

Na chłopski rozum:

Mam złożyć kompa i włożyć nowy dysk , a stary na razie zostawić?

Następnie mam odpalić kompa z nowym dyskiem i włożyć płytkę z Win7 i on się zainstaluje na nowym dysku tak samoczynnie?

Na końcu mam kompa wyłączyć i dołożyć stary dysk? [w sensie mam mieć dwa dyski na raz?] Jeśli tak to który system mi się odpali? Bo mam dwa dyski a każdy ma inny system…

I jak już odpalę kompa z tymi dyskami to mam odpalić program do kopiowania danych z dysków i skopiować wszystko ze starego na nowy?

A no końcu mam wyjąć stary dysk?

BTW. Czy na tej płycie jest złącze pod dyski IDE?

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/