Przepraszamy ale wymienione pozycje nie są dostępne w twoim kraju

Siema kupiłem grę Hearts of Iron IV na stronie https://key.igvault.com dostałem klucz lecz on nie działa, gdy próbuję aktywować go na steam wyskakuje “przepraszamy ale wymienione pozycje nie są dostępne w twoim kraju”. Pomoże ktoś? 70zł na ulicy nie leży, zależy mi na tym.

https://www.trustpilot.com/review/www.igvault.com
Z tego co widzę to oszuści.

1 polubienie

Czyli pieniądze przepadły?

Jak płaciłeś? jeżeli PayPal to otwórz spór i masz spore szanse na odzyskanie kasy.

1 polubienie

Po prostu kupiłeś klucz który w PL nie aktywujesz. Wsio.

1 polubienie

Płaciłem psc

A jest jakiś sposób żeby jednak go w Polsce aktywować?

Słowo klucz: VPN.

1 polubienie

…tylko to łamanie regulaminu Steam, i jeżeli będzie miał sporego pecha to tylko usuną mu grę z konta, a przy gigantycznym pechu - ban konta. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Pytanie było o to, czy da się aktywować.

1 polubienie

Jest w FAQ info o tym, że klucze nie działają. Moim zdaniem możesz skontaktować się z tym Live Support i reklamować niedziałający klucz - w końcu nie ma obowiązku czytania FAQ :slight_smile:

1 polubienie

ps. którą pozycję konkretnie kupiłeś?
https://key.igvault.com/search/Hearts%20of%20Iron%20IV

1 polubienie

Prawdopodobnie tą z regionem EU. Dlatego lepiej zawsze kupować Worldwide, bo EU może dotyczyć tylko krajów na zachód od Polski. Nie wiem dlaczego jest taki podział, ale są gry, które mają podział na EU i East Europe, tak jakby Polska nie była EU. Jesteśmy często wrzucani do jednego wora z Ukrainą, Białorusią itp.

Oczywiście może być to też wina sklepu, który wysłał zły klucz co też się zdarza. Niemniej Gra jest obecnie na Steamie za 52 zł lub w wersji rozszerzonej za 70, więc kupowanie klucza od pośredników jest nieco dziwnym pomysłem. W dodatku ryzykownym.

1 polubienie

Colonel, ale czy to coś zmienia?

Czyli jednak Wordlwide, więc ktoś Ci podesłał niewłaściwy klucz.

Note:This key cannot be activated in Germany

Mieszkasz przypadkiem w Niemczech?

1 polubienie

Nie, lecz z tego co mi wiadomo laptop jest zarejestrowany w Niemczech. Nie jestem na 100% pewny ale gdy automatycznie ustawia mi się nacja są to Niemcy, może ma to coś wspólnego

Możesz rozwinąć co masz na myśli?

1 polubienie

Musiałby się tunelować po VPN aby fakt rejestracji w DE miał znaczenie, jedyne co może mieć znaczenie to otwarcie konta Steam w DE, wtedy geoblokada będzie działać w każdym kraju, aby to ominąć wymagane jest zlokalizowanie sklepu Steam na PL, wymaga to kilku kroków, opisane w ich KB, ja sam mam ten problem i niestety muszę się męczyć z ich geoblokadą, na przykład nie mogę zagrać w niecenzurowaną wersję Wolfensteina. Upierdliwe to…

1 polubienie

Czyli @tom_kra, spróbuj wejść w ustawienia swojego konta steam i zmienić ustawienia kraju:

1 polubienie

Taka zmiana wymaga zakupu przez jeden z dostępnych środków płatności dla danego kraju, to nie jest aż tak prosta zmiana :wink:

1 polubienie