Przepraszamy ale wymienione pozycje nie są dostępne w twoim kraju

Tak, jest to trochę upierdliwe, szczególnie jeśli zmieniasz kraj na inny niż ten, który automatycznie wykrywa Steam - ale nie robi się tego codziennie :slight_smile:

1 polubienie

Zmieniam na inne ale gdy wyjdę z tego, np. do biblioteki steam automatycznie sie restartuje i znowu jest Polska

1 polubienie

Pisz do sprzedawcy, że masz problemy z aktywacją. Steam ustala geoblokady po geolokalizacji w danym momencie - dlatego klucze RU działają poprzez VPN. Wygląda mi na to, że dostałeś klucz na inną geoblokadę. Niestety nie da się łatwo sprawdzić, który region jest przypisany.

1 polubienie

Więc jest szansa że wymienią mi na działający klucz?

Napisz to się dowiesz. Co najwyżej mogą zwrócić Ci pieniądze o ile takowa informacja nie była podana na stronie.

1 polubienie

Tego nikt Ci nie powie. Napisz do nich z problemem. Na Twoim miejscu wolałbym zwrot pieniędzy i zakup w ultimie

Masz przynajmniej pewny region.

Pieniądze w formie paysafecard są wstanie mi zwrócić?

Zwrot prawdopodobnie tylko na konto bankowe. Nie pytaj ciągle o każdą rzecz tutaj tylko pisz do sprzedawcy, bo zaraz powie, że się ociągałeś i kasy nie odda. Tam też dostaniesz wszystkie informacje. My tutaj nie wiemy co sprzedawca zrobi.

Daj dokładnie linka dowersji którą kupiłeś.

LOL - tak to się nie dogadamy :slight_smile: miałeś zmienić z NIEMCY na POLSKA :slight_smile:

Skoro masz tam Polskę - to znaczy, że coś innego powoduje, że jesteś traktowany jak ktoś z Niemiec. Używasz VPN?

https://key.igvault.com/de/Hearts-of-Iron-IV-(Colonel-Edition)_220300150381.html

Z tego co mi wiadomo to nie używam vpn

Trzeba znaleźć przyczynę tego:

" Region :

WORLDWIDE"

reklamuj

A w opisie:

Note:This key cannot be activated in Germany

Dlatego mamy pewne przypuszczenia skąd bierze się problem, a autor pisze coś o rejestracji laptopa w DE i tym, że automatycznie wybierany jest u niego język niemiecki na stronie.