Przesiadka na iOS

Miałem pół roku iphone 13, niestety nie ma żadnej magii, dodatkowo miałem makbook pro, może fajnie działa przełączanie airpodsów, ale tylko tyle.

Cała reszta jest nie do życia, a same iphony nie mają nic więcej do zaoferowania jak telefon z androidem.

Powiem więcej, ekran w iphone 13 trąci biedą, jak wziąłem do ręki note 9 to czujesz telefon, jest przyjemny w dotyku, iphone nie. Idź obmacaj w punkcie.

Nic więcej nie odczujesz, jakie bezpieczeństwo w iphone? Naprawdę wierzysz, że robią więcej niż androidy? I wierzymy w to, że nagle ktoś zniszczy androida xD i wszyscy będziemy mieli iphone?

Serio nie ma nic magicznego w iphone, wiesza się jak każdy telefon bo aplikacje nie pisze Apple, tylko trzeci dostawcy, NFC działa tak samo jak w innych telefonach, a odblokowywanie twarzą w porównaniu od palca jest mega irytujące już po tygodniu.

Więc podsumowując, co kto lubi, ale miałem cały ekosystem Apple zakupiony w 2021 roku razem z airpodsami etc i nie było w tym żadnej, ale to żadnej magii o wiele lepiej sprawdza się zwykły laptop, telefon z androidem i fajne słuchawki na kablu np. Marshale za 200 zł do tego masz pakiet Microsoft 360 za 30 zł miesięcznie gdzie Ci sę wszystko synchronizuje i 1 TB miejsca w chmurze.

Serio - przerobiłem to samemu.

Tak, jestem pewien.

Z ciekawości: co rozumiesz tu pod pojęciem „cały ekosystem Apple”?

Naprawdę jesteś tak ograniczony, że myślisz, że pytając o zbędne pliki spowalniające system chcę zainstalować Androida na iPhonie?
To ja chcę się zorientować czy faktycznie to generuje problem i zadając pytania nie wyciągam słów z kontekstu.

Jak w każdej elektronice, wiele zależy od sposobu użytkowania, od aplikacji jakich używasz. Jedna osoba będzie miała przymuły po 2 latach inna po 7 latach prawie wcale. To dotyczy zarówno iOS jak i Androida.

Nie przejmowałbym się tym zbytnio teraz, zwłaszcza że telefon Ci dobrze działa. Zadbaj po prostu o to, żeby zawsze było dużo wolnej pamięci RAM jak i miejsca na storage, kasuj nieużywane aplikacje, nie instaluj rzeczy, których nie potrzebujesz.

Jeżeli uznasz, że system jednak zamula, to proponuję samemu przetestować aplikacje typu "Cleaner"appstore iphone system cleaner - Szukaj w Google - sam stwierdzisz, czy coś pomogło, czy to placebo.

Musisz pamiętać, że iPhone mają ogromną zaletę w tym, że system jest przez wiele lat aktualizowany, dostaje się poprawki bezpieczeństwa itp, ale jest to również wada, ponieważ każdy kolejny system zazwyczaj ma trochę większe wymagania sprzętowe i z czasem sprzęt zwolni właśnie z tego powodu.

Jednak teraz bym się tym nie przejmował

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź :smile: Ale właśnie mam w tym problem, że ciężko o wybór dobrego „Cleanera”, bo cześć z tych na App Store próbuje wymusić opłaty na użytkownikach. Dlatego chcę się zorientować u tych co mają takie aplikacje - którą najlepiej wybrać :grinning:

Jak w każdym współczesnym systemie warto zostawić ze 20% wolnego miejsca na „dysku”. RAMem zarządza system. „Cleanery” na iOS to scam, tak samo zresztą jak antywirusy.

Czytam z uwagą co piszesz. A piszesz bez sensu.

To nie odpowiadaj, skoro nie masz nic ciekawego do napisania.

Ale to Ty dzwonisz…

To nawet nie twój wątek, zaspamowałeś jakiemuś Odysterowi e-mail jak nie wyłączył tej formy powiadomień o aktywności na forum (w dobie powiadomień pod ikoną awatara i web push).

A gdzie ja niby dzwonię, co?

No i jaki to ma związek z tematem wątku?

To Ty dzwonisz… :stuck_out_tongue:

No i gdzie ja dzwonię? Albo prościej: do kogo, co?