Przesyłki z DobrychProgramów

Dziś dostałem drugą już przesyłkę z nagrodami od DobrychProgramów i w związku z tym mam prośbę: zainwestujcie w koperty z bąbelkami, albo nawet jakieś pudełka na opakowanie przesyłek.

Za pierwszym razem koperta była rozdarta i byle jak poklejona (jak rozumiem, przez pocztowców), aż pani na poczcie poleciła mi sprawdzić, czy nic nie zginęło. Teraz koperta była nienaruszona, ale pudełko z programem jest mocno pogniecione (spłaszczone) i wygląda nieładnie (pod choinkę się moim zdaniem nie nadaje). :confused:

Jaahquubel_ , czy uważasz że koperta “bąbelkowa” zapobiegnie zgnieceniu cienkiego tekturowego pudełka ??

Bardzo w to wątpię.

Dlatego napisałem o pudełkach.

Bardziej miałbym pretensje do Poczty niż Redakcji.

Za zabezpieczenie przesyłki na czas transportu odpowiada nadawca a nie doręczyciel.

:roll:

Ale firmy kurierskie starają się bardziej niż Poczta i bardziej dbają o to, by przesyłka dotarła cała i zdrowa. Moim zdaniem to zwyłe niedbalstwo pocztowców sprawia, że przesyłki nieraz docierają poduszone lub nawet rozdarte.

Ty nawet nie wiesz co z najlepiej zabezpieczoną przesyłką potrafi zrobić doręczyciel jak go tam nazywasz.

Nie martw się - miałem jeszcze gorzej.

Otrzymałem dwie nagrody kilka lat temu z http://www.dobreprogramy.pl/ i nie dotarły do dzisiaj.

Widocznie zaginęły po drodze :frowning:

Wiem doskonale! Od ponad 10 lat wysyłam i odbieram codziennie przesyłki kurierskie… I wiem co piszę… Jeśli towar jest kruchy to trzeba go ODPOWIEDNIO zabezpieczyć a nie liczyć na to, że akurat z tą paczką będą się cackać, bo to przecież jest MOJA paczka… Bez znaczenia jest to czy to firma kurierska czy poczta…

:roll:

Niestety fiesta ale SilberPunkt ma rację. Przesyłany towar powinien być odpowiednio zabezpieczony w zależności od trwałości. Czy tak zwany doręczyciel ciska nim o ściany że mówisz że nie wiadomo co z tą paczką wyrabia. :slight_smile:

Nie musi ciskać, wystarczy że w trakcie transportu przyrzuci, 5 razy cięższą przesyłką :stuck_out_tongue:

A to że przesyłki dosłownie fruwają, zamiast być kładzione czy układane do transportu, to chyba żadna nowina.

Fakt. Taki doręczyciel ma gdzieś co się stanie z przesyłką. Jednak nadal twierdzę że trochę więcej zabezpieczenia nie zaszkodzi. :slight_smile:

sam mam kuzyna który pracuje w firmie kurierskiej i sam on mówił, że nawet jeżeli na paczce jest przyklejony znaczek kieliszka czy komunikat ostrożnie itp

to te naklejki przez kurierów są ściągane. dlaczego? ano dlatego, ze jeżeli osoba która dostała paczkę zobaczy tego typu komunikat to zaczyna sprawdzać przesyłkę, a chłopaki zamiast pracować 12 godzin pracowali by 20

Jeśli nadawca nie dopłacił za “ostrożną” paczkę, to kieliszki są nieważne.

Przyłączam się do apelu z pierwszego postu, do mnie też przesyłka dotarła w pogniecionej i rozerwanej papierowej kopercie.

Opakowanie było w takim stanie że napisałem do redakcji maila z pytaniem co powinna zawierać przesyłka żeby się upewnić czy zawartość dotarła w komplecie ale nie doczekałem się. [-X

Więc postanowiłem napisać do kolegi Jaahquubel_ czy dotarła do niego przesyłka i co w niej było.

fiesta , wszyscy dobrze wiemy co poczta robi z przesyłkami.

Nikt nie wymaga od redakcji aby wysyłała koszulki w sejfie ale jeśli w paczce jest płyta, jakaś elektronika lub coś innego co mogłoby ulec uszkodzeniu to na litość niech to idzie w kopercie bąbelkowej.

Wiadomo że nic nie zabezpieczy w stu procentach ale przy kopercie bębelkowej przynajmniej zawartość można wyciągnąć tylko z jednej strony i od razu widać czy jej uszkodzenie mogło umożliwić grzebanie w paczce.

I wtedy można winić tylko pocztę za uszkodzenie dobrze zabezpieczonej przesyłki.

Jeśli ktoś wysyła takie rzeczy w zwykłej papierowej kopercie to jest niemal pewne że przesyłka zostanie uszkodzona i nadawca jest temu równie winny jak poczta.

I admini DP mogliby żądać odszkodowania za to od poczty tylko skoro skąpią na opakowaniu to zapewne wysyłają też bez potwierdzenia nadania.

Jestem oczywiście wdzięczny za otrzymaną nagrodę i dziękuję za nią ale tak jak starałem się napisać obiektywną recenzję programu tak i muszę obiektywnie skomentować sprawę.

Też dostawałem paczki i zawsze te od redakcji były dobrze zapakowane , ale co pamiętam kiedyś ktoś z redakcji napisał że nie wszystkie wysyłają oni tylko tez i ci co dali nagrody może akurat to są te od nich tak licho zapakowane :slight_smile:

dziś doszła paczka z tego konkursu http://www.dobreprogramy.pl/Energizer-I … 29308.html

otóż paczka faktycznie jest paczką;p solidnie zapakowana, DP spisało się na miarę oczekiwać, chwała wam za to. Pozdrawiam

Dziękuje za przesyłkę z “wosp” stan idealny i mile zaskoczenie dodatkami :smiley:

Moje nagrody za wyróżnienie w konkursie na logo bloga portalu też już dotarły. Pudełko z programem, misternie usztywnione kartonem z logo Nescafe, nie miało szans na zgniecenie, zmiażdżenie, rozczłonkowanie czy co tam jeszcze, nawet gdyby listonosz był największym niechlujem i łapciuchem na świecie :slight_smile:

Według informacji, które dziś do mnie dotarły, moja koszulka za nagłówek na blog dotarła cała i zdrowa :wink: Dziękuję Redakcji :smiley: