Przeszliśmy na SSL

Dzisiaj wymusiliśmy na serwisie połączenia szyfrowane, przekierowania z http na https powinny działać bez problemu, ale jakby coś - dajcie pls znać do @Docent

2 polubienia

Działa. Zawsze jestem zainteresowany prawidłowym wyświetleniem stron.
Po komunikacie przejścia na SSL wpierw pokazywało:


Ale zawsze w takim przypadku zmian, czyszczę bufor:

Z przeglądarki usunąłem ciasteczka portalu i forum. potem zalogowałem się tam i tu, i jest całkiem OK.

Very good…

U mnie od razu było wszystko OK.:+1:

Było i jest, ale chwilowo po przeładowaniu. potem w temacie wyskakuje kłódeczka z pomarańczowym znaczkiem i tak wkoło Macieju - byle do nastopnego przeładowania…

Raczej stary XP ma pod tym względem jakieś niestrawności.

Co ma do tego ten starzy system? obsługę TLS 1.2 i 1,3 mam włączoną i zawsze https pokazuje OK na googlach, czy gdzie (Firefox). Akurat tu by było zganiania na kota?
Za razie zielona kłódka.

Trzeba udowodnić problemy z certyfikatami, jakby co…

Ale dzisiaj po wejściu na portal po sekundzie znikał i było tylko białe pole:

No i miałem gimnastykę. Doszedłem, że na https portalu - ustawienie javascript miałem dom.event.contextmenu.enabled - false. Po zmianie na true - odkryłem na nowo uroki portalu, czyli przestał znikać i jest dobrze.

Moim zdaniem to wina tego fluorescencyjnego motywu, ew. słaby zasilacz :smiley:

Widzę, że znasz się…
Teraz jest dobrze i nawet wpiąłem nowe rządzenie w sb,
A motyw? To domyślny a kolory systemowe i nawet nie ma co zganiać na sprzęt, czy system. Na DP problem występuje przy ustawieniu jvs - blokuj zmiany menu kontekstowego. Było dobrze, gdy DP było http, teraz po zmianie na https przestało być dobrze. Ale to tylko Firefox.

Zastanawia mnie o dlaczego wchodząc na programy nowe wersje, to czekam na załadowanie jednego przycisku - przez parę sekund ponownie się ładuje - razem 4 s.

Wewnętrzny link - nie ma takiego.
Zewnętrzny link:

A ja mam (losowo?) raz tak:

a raz tak:

Czasami jak na stronie jest osadzona przez HTTP jakaś zewnętrzna grafika (najczęściej ręcznie przez użytkownika, a nie pochodząca z samego portalu), to przeglądarka ostrzega o mixed content, nic z tym za bardzo nie zrobimy… Może to być też wina jakiejś reklamy - wtedy też nic nie zrobimy :frowning:

Na portalu wte i wewte latam po newsach, blogach i programach. Po ostatnich problemach z SSL od nowa na czysto instalowałem przeglądarki. Dokładnie ustawiałem, żeby wykluczyć jakiekolwiek błędy.
Wyjaśniam, że mijają tygodnie i nie trafiło mi się czerwone przekreślone https na portalu i w jego dzialach.

Nie zdarzyło się. Firefox.