Przy ściąganiu pliku z Office tworzy drugi plik

Witam, przeszukałem neta w poszukiwaniu odp ale nic nie znalazłem…

otóż mój problem polega na tym, że przy ściąganiu z poczty plików MS Office (doc i xls), tworzy mi się dodatkowo drugi plik - o tej samej nazwie - mający białą ikonę…

plik ten jest widoczny cały czas po 100% pobraniu, więc nie wygląda na żaden plik tymczasowy przeglądarki… co ciekawe jak usunę jeden plik o tej samej nazwie, to nie mogę usunąć drugiego… usunięcie obu także kończy się błędem (udaje się dopiero Unlockerem)…

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Dodam iż skanowałem Norton Antiwirus 2011, Spybotem, Malwarebytes’ anti-malware i nic te programy nie znalazły…

System to XP (oryginalny z wszystkimi aktualizacjami) a Office 2007 (j/w)

A czy po pobraniu i zamknięciu Outlooka plik nie znika?

Na 99% jest to plik tymczasowy pakietu Office.

Nie ma czasem w nazwie znaku dolara $ tudzież tyldy przed rozszerzeniem ??

Edit. Dodałem dalszą część ostatniej linijki, pisałem i nadal piszę po wypiciu pozostałości szampana z Nocy Sylwestrowej. :wink:

To jest chyba plik tymczasowy offica. Zapewne ma rozszerzenie ~doc, ~xls

Właśnie nie ma tam żadnej tyldy ani nic (ma identyczną nazwę jak oryginał - tylko białą ikonę)…

Plik tymczasowy więc raczej odpada, bo z tego co wiem to znikł by po pobraniu…

A czy ten plik nie jest czasem ukryty, a Ty masz włączone pokazywanie takowych plików?

Włącz pokazywanie rozszerzeń plików znanych typów, i sprawdź wtedy czy to nie plik tymczasowy pakietu Office.

Pliki tymczasowe pakietu Office znikają po zamknięciu i zakończeniu edycji oryginału.

Plik nie jest ukryty, nie pojawia się więc tylko w czasie edycji oryginału… Jest on zaraz po jego pobraniu - jak każdy inny plik… I co ciekawe problem występuje tylko na jednym komputerze (na obu testowanych ta sama wersja office 2007 Home and Students)…

No to jeszcze raz, po kolei…

-gdzie są te podwójne pliki? Na dysku, w folderze do którego zapisujesz załączniki z poczty?

  • na pewno mają identyczne nazwy?, łącznie z rozszerzeniem? Włącz w opcjach folderów pokazywanie rozszerzeń i plików ukrytych i sie upewnij.

  • skąd pobierasz te załączniki? Z programu pocztowego typu Outlook, Windows Mail, Thunderbird, czy przez webmaila - stronę internetową w przeglądarce

  • czy i jakie programy zabezpiecz jace masz zainstalowane i działające w tle? Antywirus, jaki? ustawiony na sprawdzanie przychodzących/wychodzących emaili?

podwójne pliki na dysku - pobieram z gmaila przez przeglądarkę, tak na pewno mają identyczne nazwy (rozszerzenie też), tylko inne ikony… w pierwszym poście pisałem - Norton 2011 (sprawdzanie poczty nie wchodzi tu w grę - bo z webmaila pobierane - skanuje go tak jak każdy plik pobierany)… dodatkowo jeszcze mam Malwarebytes’ anti-malware… żaden program nie widzi wirusa! ani robaka ani nic!

To nie jest malware :slight_smile: Zarzuć lepiej zrzut ekranu folderu gdzie ci pokazuje te podwójne pliki

mam identyczny problem jak kolega, takie same objawy

też gdy ściągam załącznik z wiadomości z poczty Gmail to razem z plikiem tworzy mi się drugi plik o TAKIEJ SAMEJ NAZWIE (WRAZ Z ROZSZERZENIEM).

Zauważyłem że dzieje się tak tylko w przypadku plików starszego office’a (rozszerzenie *.doc).

Pliki z rozszerzeniem *.docx (Office 2007) ściągają się bez problemów.

A może to wina gmaila ??

Ale chyba nie może być kilku plików o identycznej nazwie i rozszerzeniu w kataolgu [-X Zawsze jak chcesz skopiować jakiś plik do katalogu w którym już jest taki plik pyta czy zamienić. Na pewno te pliki się czymś różnią. Pokażcie zrzut ekranu

Dokładnie tak jak wyżej - pliki ściągane z gmaila! Nie mogę obecnie wrzucić screena, bo problem dotyczy komputera dziewczyny - a dzieli nas znaczna odległość… jeśli kolega kuba44 byłby skłonny wstawić zrzut udowadniający nasz problem będę wdzięczny

http://zapodaj.net/73e05aa0f575.jpg.html

np plik: państwo praw.doc

czyżby wszyscy z szoku zamilkli ?

nie

Właściwie to ja tu widzę tylko 1 plik “państwo praw” :stuck_out_tongue: =D>

Ja to na przykład jestem w szoku, bo na powyższym zrzucie za wuja nie widać PODWÓJNYCH plików. Więc gdzie ten problem?

P.S. Do obu panów: A co jakby zapisać załącznik(i) gdzieś poza pulpitem i innymi folderami specjalnymi (folderami powłoki Windows). To samo?

to już czepianie szczegółów… jeśli aż tak Ci to przeszkadza to wkleję później screen z dwoma plikami - jednym z oznaczeniami jako plik worda, a drugi z taką ikoną… i zapewne po zobaczeniu fotki na pewno będziesz umiał nam pomóc - bo tego chyba tylko Panu ekspertowi brakuje do diagnozy problemu, skoro póki co nikt nie umiał rozwiązać problemu…

Dodane 05.01.2011 (Śr) 18:08

20110105180231.png

20110105180423.png

Proszę dwa dowody

Cóż, masz rację. Czepiam się szczegółów, bo one są najważniejsze. Jak sypniesz ogólnikami, to ja, siedzący pewnie ze dwie setki kilometrów od twojego komputera (a niechy i nawet po sąsiedzku przez ścianę - nieistotne) mogę tylko zdjąć z półki szklaną kulę, potrzeć i popatrzeć co tam w twojej sprawie widać…

A wracając do meritumu -TO NIE SĄ IDENTYCZNE PLIKI. Masz tam jeden plik, dokument Worda o nazwie Wskaźniki rentowności.doc o wielkości 39 KB oraz plik o nieustalonym póki co rozszerzeniu (podejrzewam .doc.{spacja} lub .doc.{jakiś_inny_znak_niedrukowalny} ) o wielkości 0 KB.

  • wyłącz w opcjach folderów ukrywanie plików systemowych, ukrytych i specjalnych oraz ukrywanie rozszerzeń plików i sprawdź co widać. Powtórz to samo w oknie wiersza poleceń (cmd.exe -> DIR /a)

  • ściągnij programik Process Explorer i pooglądaj wszystkie uchwyty (handles) do obu tych plików. Może da się zobaczyć co te pliki trzyma (i może tworzy)

  • dodaj folder z tymi plikami do wyjątków skanowania antywirusa a najlepiej go wyłącz lub na czas testów odinstaluj i badaj co się dzieje)

  • sprawdź w innej przeglądarce, w innym profilu tej samej, itp, itd…

  • przypomnij sobie od kiedy masz te cyrki, co się tuż przedtem działo na kompie. Instalacja czegoś, odinstalowanie, jakiś dziwny BSOD… no, po prostu potrzebne są szczegóły do czepiana się ich.

To tyle. Potem zobaczymy co dalej :slight_smile:

PS. Coś mi tam google wypluło na ten temat, więc jeszcze zapytam: Te “problemowe” załączniki pochodzą od jednej i tej samej osoby (nadawcy)? A czy przypadkiem ta osoba nie nadaje z jakiegoś Maca?

heh mówiłem że nie są to takie same pliki :stuck_out_tongue: =D>

Sory że może trochę się uniosłem… dla mnie to są te same pliki (rozszerzenie .doc tyle że w jedynym niewidoczne), bo mają identyczną nazwę i rozszerzenie (nic nie ma więcej w tym białym - żadnej spacji ani nic)… przez listowanie zawartości direm w linii komend nie pokazało mi żadnego rozszerzenia w tym białym pliku - sprawdzałem to na początku (jestem studentem informatyki - aczkolwiek takie cuda pierwszy raz widzę)…

Co do powiązania z procesami… tu co dziwne nic nie ma :expressionless: też to sprawdzałem - przy usuwaniu Unlockerem, też program ten stwierdził że nie ma żadnych problemów z tymi plikami…

Co do tego czy to od tego samego nadawcy - też myślałem że to może wina kompa nadawcy, ale podobna sytuacja miała miejsce, przy pobieraniu plików od innej osoby… wszystko się dzieje na komputerze mojej dziewczyny (ale porządnie zabezpieczonym, czyszczonym itp. - dbam o niego po prostu - tak samo jak o Nią :slight_smile: ), ja jak pobierałem te pliki na swojego laptopa z WIN 7 prof nie miałem takich cyrków.

Nic też w systemie nie było zmieniane, nic nie instalowane, usuwane etc… Problem nagle się pojawił…

Dodane 07.01.2011 (Pt) 11:50

Jakieś pomysły ??

Dodane 09.01.2011 (N) 13:49

Widzę że temat umarł… skoro nikt nie odpowiada…