Przygotowanie do naprawy

Wczoraj zawiesił mi się laptop. Wyłączyłem go przyciskiem zasilania. Niestety włączyć już się nie chce. Stoi na ekranie z logo ASUS i napisem na dole „przygotowanie do automatycznej naprawy”. Próbowałem wgrać system od nowa ale nie łapie pendrive. Próbowałem z różnych pendrivow, przez toola od microsoft i przez rufusa i nic. Pendrive niby wyszukuje w boot menu ale komputer mimo to dalej próbuje się uruchomić normalnie

Śrubokręt, wyjąć dysk, zgrać/sformatować pliki/sprawdzić dysk, zainstalować system od nowa. :wink:
*Jeżeli z usb nie startuje za Chiny Ludowe… a powinien…

A nie ma jakiegoś innego sposobu, jestem bardzo słaby jeśli chodzi o bawienie się częściami. Nie chce czegoś uszkodzić

Wejdź do biosu i zmień kolejność bootowania i spróbuj jeszcze raz

Rzecz w tym ze nawet jak ustawie jako pierwsze pendrive który jest aktualnie podłączony to komputer tego nie załapuje i próbuje dalej się normalnie włączać

Jedyne co przychodzi mi do głowy.

  • nagraj jeszcze raz USB przez Rufusa
  • włącz i wyłącz komputer 3 razy od razu po włączeniu przytrzymując przycisk Power (wtedy nóże przerzuci cię w tryb awaryjny)
  • zmień bootowanie na USB pierwsze
  • wybierz z bootowania dysk USB

I wykonaj wszystkie powyżej

Próbowałem i nadal nic, właśnie gdyby mi ten tryb naprawczy się włączył to może coś by mi się udało zrobić, wrócić do jakiegoś punktu przywracania np. ale niestety ładuje się od wczoraj bez końca

Zresetuj bios, wyjmij bateryjke jesli jest na parę sekund, f8 wejsc w tryb awaryjny , wyjąć i sformatować dysk twardy, tyle mi przyszło do głowy

To laptop, czyli może być ciężko. :wink:

jest opcja w biosie --zresetuj

Chodzi o reset ustawień biosu? Nic nie dało to, baterii nie wyjmę bo nie ma

to spróbuj wcisnąć f8 przy starcie ale to raczej nic nie da, a może dysk twardy masz uszkodzony?

F8 nic nie daje, żadnej rekacji. Tez mi się wydaje ze poszedł dysk bo wygrywałem system już kilka razy na różnych komputerach w ten sam sposób i normalnie dalo radę a tutaj nie. Nawet jak wyświetla mi się logo windows przy próbie instalacji systemu to po chwili czarny ekran. Pewnie dysk padł, dzięki za pomoc

najprosciej będzie wyjąć dysk twardy, zrobić kopie na innym kompie, a potem sformatoeać dysk i spróbować wgrać system od nowa

Też walczyłem z Asusem, który tylko dawał komunikat „przygotowanie do automatycznej naprawy” i nic nie dawało rady.
W końcu wyzerowałem dysk twardy i zainstalowałem od nowa system i wszystko zahulało.
https://forum.dobreprogramy.pl/t/laptop-asus-r-540u-brak-mozliwosci-naprawy-systemu-i-instalacji/638455
W skrócie pobierz to narzędzie zrób bootowalny pendrive i wyzeruj nim dysk.
Opis w .txt jak to zrobić.
Masz bardzo podobną sytuację do mojej.
Mi pomogło, ale jedynie to właśnie proste narzędzie wyzerować dysk ( SSD).
https://forum.dobreprogramy.pl/t/laptop-asus-r-540u-brak-mozliwosci-naprawy-systemu-i-instalacji/638455/163