Przyzwoite GPU za przyzwoite pieniądze

Hej. Jak wiecie z innego mojego wątku, składam zestaw oparty o Ryzena 7 5800X i RTX3080.

Niestety, na chwilę obecną RTX-y są albo niedostępne, albo koszmarnie drogie. W związku z tym pomyślałem, że do nowego zestawu tymczasowo przełożę moją obecną kartę graficzną (AMD HD7770).

Jest to jakieś wyjście, ale może da się wyrwać jakąś przyzwoitą Nvidię za przyzwoite pieniądze? Podejrzewam, że każda konstrukcja sprzed kilku lat pobije na głowę moją starą kartę. Może da się kupić coś, co pozwoli doczekać do spadków cen i zagrać w coś od czasu do czasu?

Jedyne co warto szukać to GTX 960 4GB, GTX 1050 Ti - do 400zł i RX 470 do 500

Dzięki za sugestie. Na razie rozejrzałem się na Allegro za GTX 1050 Ti i wielkiego wysypu nie ma.

Gdybym był skłonny wysupłać 1-1,5k to znajdę coś sensownego, czy nie warto przepłacać?

Kupując taką kartę tylko pogłębiasz obecną sytuację, sprzedawcy będą bardzo zadowoleni że stary gniot sprzedaje się drożej niż na premierę i jeszcze ktoś chce to kupić.

A z drugiej strony nie kupując też niczego nie poprawię :wink:

:smiley:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/geforce-gtx-1050-ti-graphic-podroba-z-chin

Ja przyjmuję strategię, że będę czekał aż sytuacja z kartami graficznymi wróci do normy. Ewentualnie można śledzić aukcje bo czasami się trafia, ze ktoś nieświadomy sprzedaje coś całkiem nowego w normalnej cenie (lub po prostu zależy mu na szybkiej sprzedaży)

1 polubienie

Teraz na okazje trzeba szczególnie uważać.

To racja, w sumie miałem to też napisać, że przy takim wzroście cen roi się od naciągaczy na niską cenę.

Jak ja się cieszę że udało mi sie wyrwać grafikę tydz przed tym całym crapem finansowym.

ja swojego Palita kupiłem nówkę w maju 2020 roku za 850 zł a teraz w sklepach osiąga ceny do 1500 zł także wyprzedziłem drożyznę:-)

Chyba dozgonnie XD (jak coś nie hejt)

A mi się nie udało :frowning: przed wzrostem cen więc musiałem dorwać GTS 450 (to można cytować i spamić roflami ile się chce XD) ale nie znaczy to że nie uciągnę nowszych tytułów (bo uciągnę, na niskich ale uciągnę, najmniej 60FPS, wyjątkiem Teardown jest, nawet nie czuję, jak rymuję XD)