Pytanie ACTA

Witam czy jak wprowadzą acta to co wolno pobierać a czego nie ?

A co do tej pory można było pobierać?

Kiedy to wprowadzą ?

Podpis został dzisiaj złożony, ale do egzekwowania jeszcze trochę drogi jest, m. in przez parlament EU.

Filmy, muzykę tylko na własny użytek i nie udostępniać?

@sla17 - *nie udostępniać - patrz dozwolony użytek osobisty - krąg powinowactwa, rodziny i stosunków towarzyskich.

Ciekawe czy strony torrentowe też po zamykają

jak przejdą na linki magnetyczne - to będzie praktycznie nie realne - http://www.chip.pl/news/internet-i-siec … c-torrenty

Witam, podłącze się pod temat. Czy po wprowadzaniu ACTA można oglądać filmy online na Youtube i tym podobne?

Chciałby podziękować portalowi Dobre Programy za przyłączenie się do akcji protestacyjnej przeciw ACTA.

Pozdrawiam.

Chyba nadal będzie można ściągać.

Tak ale tylko Majtki,nie można ściągać było przed podpisanie ACTA,nie można i teraz po podpisaniu.

Tylko Dzienniki Ustaw (na własny użytek :!: ) ze stron sejmowych (po ich ewentualnym odblokowaniu). :lol:

Teoretycznie ACTA tak naprawdę ‘nic’ o tym nie mówi. Jak dziś podpiszą to zobaczymy sami co będzie się działo w sieci. Co będzie wolno udostępniać, co nie, czy będziesz mógł mieć własne zdanie ‘o premierze’, czy nie.

Nic się nie będzie działo, samo podpisanie nie oznacza wejścia w życie, musi być ratyfikacja przez parlament.

Tak gwoli ścisłości to parlament niczego nie ratyfikuje (chociaż często takie błędne sformułowanie pojawia się w mediach) tylko zostaje upoważniony.

Napisz to po polsku proszę, bo tego nie da się zrozumieć.

Tak się składa, że aby międzynarodowa ustawa weszła w życie na terytorium danego kraju, lokalny parlament musi ją ratyfikować - nie wiem, o jakich Ty upoważnieniach mówisz, ale chyba coś Ci się pomyliło. Tak samo na terenie UE musi ACTA ratyfikować Parlament Europejski (sam podpis nic nie znaczy, że Polska do niego przystąpiła).

A to pewnie jeszcze trochę czasu potrwa, potem dopiero trzeba utworzyć organy, które będą odpowiedzialne za działania, wdrożyć poprawnie wszystkie technologie, więc jeszcze trochę czasu jest, oby go nie zmarnować.

ACTA prawie nic w tej sprawie nie zmieni. Zabroni tylko obchodzenia technicznych ograniczeń antypirackich, np. DRM, HDCP itp.

A wyłączyli by w ogóle ten Internet i był by spokój :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

PS:w tym filmiku o ACTA :

Mówią ze(2:45s) ISP będzie miało prawo sprawdzić co wysyłam, pobieram w celu weryfikacji czy nie sa to materiały chronione prawem autorskim, ale czy wtedy tez nie będą mogli sprawdzić jakie mam hasła do banków stron itp. ?

Sam to zweryfikuj. ACTA masz tutaj: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex … FIN:PL:PDF

Generalnie prawdopodobieństwo, że ISP będzie miał prawo sprawdzać co wysyłasz, jest znikome.

Czyli tłumacząc na przykładzie (chcę sie upewnić)

Oglądam amerykański serial, równo ze Stanami, więc jeśli oni emitują go u siebie w czwartek, ja w piątek go sobie ściągałam na własny użytek, oglądam i nic po za tym. To czy teraz kiedy podpisano ACTA a ja sobie taki odcinek serialu ściągnę mogę mieć kłopoty, czy dopiero po ratyfikacji umowy? Bo z tego co czytałam to to, ze Polska podpisała teraz ACTA, wcale nie oznacza, że ona już obowiązuje, tylko, że w życie wejdzie dopiero po ratyfikacji. Z góry dziękuję za odpowiedź:)