Pytanie ACTA

Na pewno dopóki ACTA nie zostanie ratyfikowana, nie obowiązuje.

Teraz tylko pytanie, czy obejrzenie tego filmu wg polskiego prawa będzie legalne. Wygląda na to, że jeśli oglądasz oryginalną wersję językową, to tak. Bo została ona już rozpowszechniona - poprzez emisję w amerykańskiej telewizji. Równie dobrze mógłbyś wyjechać do USA, nagrać tam go na DVD czy VHS i przywieźć do Polski.

Pytanie tylko, wg jakiego prawa ewentualnie by cię sądzili.

Po pierwsze - kraj wytworzenia odnosi się do upoważnienia osoby mogącej wydać zgodę na kopiowanie utworu, czy też do samego stworzenia kopii?

Oryginał brzmi tak:

Jest tutaj ktoś biegły w angielskiej gramatyce?

Końcówki już w ogóle nie rozumiem.

Czyje prawo należy stosować w przypadku “międzynarodowego” piractwa?

Mam pytanie przypuśćmy,że jednak zostało ostatecznie zatwierdzone Acta i ISP ma możliwość kontroli co się ściąga,a więc czy jeśli będziemy ściągać pliki ze stron czy innych programów,które oferują wyłącznie tryb SSL to wtedy ISP będzie wiedział co dokładnie ściągam ?

Witam, przyłączę się do tematu z zapytaniem

Czy jeśli posiadam filmy na youtube na moim koncie z moimi zdjęciami i filmami ale tylko z podstawionymi piosenkami innych wykonawców jako tło do filmu to czy ACTA może mi coś zrobić czy tylko usunąć te filmy lub usunąć dźwięk jak to kiedyś robiło youtube. Z góry dzięki za odpowiedź.

Będą wiedzieli bo co z tego że strona ma Ssl jak dostawca twego neta będzie musiał zdawać raporty z tego co pobierasz lub wysyłasz do nich.

Dodane 27.01.2012 (Pt) 13:59

Będzie mogło coś zrobić bo jest to udostępnianie utworu bez posiadania praw na jego odtwarzanie publiczne w sieci. w najłagodniejszym wypadku skasują go z yt a w najgorszym mogą wyciągnąć inne konsekwencje.

A można pobierać wszystko i zawsze z dobrychprogramów ? :smiley:

Jasne! Oczywiście!

Do kiedy można wszystko pobierać?

Proszę, wszyscy się trzymają legalności, a gdy przyjdzie co do czego to są pytania, do kiedy.

Krążą wersję, że 30 dni od podpisania, ale nie wierzę w nie, bo przecież wpierw musi być w PE dyskusja i głosowania, a wstępny termin to czerwiec, chociaż stoi on pod znakiem zapytania.

Słyszałęm że do czerwca można pobierać ale to prawda ?

kamilkom - z ciekawości zapytam, ile masz lat? Twoje pytania wynikają z tego, że nie rozumiesz, co zostało napisane we wcześniejszych postach - aby ta ustawa mogła obowiązywać, musi być najpierw ratyfikowana przez Sejm, a także Parlament Europejski, a dopiero od tego jest określany czas, po jakim zacznie obowiązywać.

A stwierdzenie, że “można pobierać wszystko” jest totalnie błędne.

ISP nie ma prawa sprawdzać co ściągasz. Co to ma w ogóle wspólnego z ACTA?

No to znaczy że ACTA nie wprowadzili ?

kamilkom - udajesz głupiego, czy nie umiesz czytać? W gimnazjum już tego uczą, a z tego, co widzę po loginie w Tlenie, masz 18 lat w tym roku. Brak słów po prostu. Wyjaśnię raz jeszcze - bez ratyfikacji umowa międzynarodowa nie obowiązuje na terenie żadnego państwa, w którym ta czynność nie miała miejsca (chyba, że prawo miejscowe stanowi inaczej, ale Polski to nie dotyczy). Mówiąc wprost - NIE, ACTA nie weszła jeszcze w życie.

Swoją drogą - ACTA nie została chyba ratyfikowana w USA, o ile mnie pamięć nie myli. Gdzieś widziałem takie coś, że Stany nie podpisały jakiejś Konwencji, bodajże Wiedeńskiej w 1969 roku, i z tego to wynika (ale nie zagłębiałem się w to dalej, co w tej Konwencji jest takiego).

Kpc21 - akurat ma to trochę z ACTA wspólnego, bo już kilka razy wzmianki o tym widziałem, a z palca one raczej nie są wyssane (wiem, część z tego wszystkiego owszem jest, ale nie wszystko). W art. 27 ust. 4 czytamy:

Fakt faktem jest tutaj zapis, że ISP ma dać dane wystarczające do zidentyfikowania abonenta, ale teraz pytanie, co uzna się za te wystarczające, w końcu wszystko jest w tym porozumieniu ogólnie ujęte, a tu też dalej wzmianka: co do którego istnieje podejrzenie, więc mogą chcieć czegoś więcej.

Tak, wiem, w dwóch ustępach wyżej, czyli 2 i 3, napisano, że ma się to odbywać z poszanowaniem praw podstawowych, gdzie jako ostatnie wymieniono prywatność, ale ile w tym będzie prawdy, to nie wiadomo do końca.

To kiedy będzie ta ratyfikacja ? ACTA jest cos takiego ze jak pobierzesz film i kare zaplacisz?

Nie dostane kary za pobieranie anime z filesonic?

Nie wiadomo kiedy będzie ratyfikacja i czy w ogóle będzie, trzeba obserwować portale internetowe (bo w telewizji różnie z tym jest).

Z filesonic już niczego nie pobierzesz, bo serwis przestał prowadzić działalność udostępniania, można tylko wrzucać na serwer swoje pliki i je ściągać tylko z własnego konta.

Karę zapłacisz? Byłoby dobrze, gdyby tylko to. Ale to też jest uregulowane:

oraz

Obecnie jest system zadośćuczynienia / grzywny, ale będzie więcej tzw. środków zaradczych. Możliwym jest np. zniszczenie sprzętu, który służył do procederu bez uprzedzenia czy rekompensaty:

Czemu bez uprzedzenia? Proszę:

A co do tego, czy ISP ma prawo, czy nie ma prawa sprawdzać, co ściągamy, nie mogłem wczoraj znaleźć, ale dzisiaj mam:

Nie jest dosłownie to nazwane jako ISP, ale można to domniemywać, że będą do tego w pewien sposób zmuszani, aby dać dowody.

____________________________________________________________

Zadam też swoje pytanie. Czy biorąc pod uwagę ten artykuł:

dozwolone jest używanie programów typu SecurityKISS Tunnel i jemu podobnych?

Widzę temat o ACTA więc mam kilka pytań.

Jak wiadomo na Youtube jest masa teledysków,też w jakości HD.Skąd mam wiedzieć co jest chronione prawem autorskim,i nie powinienem tego oglądać.Są głosy ze nawet użytkownicy oglądający mogą być karani za oglądanie rzeczy,do których nie mają uprawnień.Następna sprawa są dołączane do gazet komputerowych programy pozwalające pobierać takie teledyski,jak i wyszukiwać utworów w rozgłośniach radiowych,i je zapisywać.W myśl nowych przepisów,czy takie programy staną się nielegalne,a użytkownik który kupił gazetę z takim programem w przeszłości,może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej?. Następna sprawa każdy uczeń czyta fora zadaniowe czy Wikipedie itp,jeśli przeczyta tekst który ktoś skopiował z jakiejś strony,skąd ma wiedzieć ze nie powinien tego czytać.Następne pytanie ,podobno ogromne serwery będą filtrowały ruch w internecie,czyli mają dostęp do naszych e-maili,kont bankowych,wszystkiego co piszemy i robimy w internecie.A jeśli ktoś się włamie na ich serwer,kto nam zagwarantuje bezpieczność naszych prywatnych danych jak np:Konto bankowe.

Jeśli to wszystko jest prawdą,to poco nam właściwie jest ten internet.

Po co szybki internet,jak wystarczy 512kb/s.

Niech zniosą płacę minimalną 1500brutto,za którą można wynająć mieszkania o powierzchni 200 metrów kwadratowych :x ,do tego zostaje kupa kasy na mocną wyżerkę.Niech do tego wprowadzą pracę bez opłat,za miskę ryżu i garaż do zamieszkania. :x Ku chwale Polskiej konstytucji.

Końcówka tego zdania to tylko ironia,po co uczymy się na WOS,konstytucji, godności człowieka.Jak człowiek po szkole wchodzący na rynek pracy,nawet nie starczy mu na mieszkanie,i to jest godność zagwarantowana w konstytucji,do godziwej pracy i życia.Kiedyś tych komunistów ktoś rozliczy,mam taką nadzieję.

A jak to się ma do nagrywania obrazu z telewizora? Przypuśćmy, mam wykupioną kablówkę i sobie będę zgrywał np. wydarzenia sportowe albo odcinki serialu na dysk. Też do pudła mnie wyślą? Podobnie z nagrywaniem audycji rozgłośni radiowych.

@kpc21

Ile w tym filmiku jest prawdy a ile nie ??

Co do zgrywania z tv to tez mam pytanie odnośnie tego??

Jeśli np z usługi VoD zgram film, a zapłacę za niego ze zbiórki z kumplami(rodzina) i będziemy go miedzy sobą wymieniać to tez jest nielegalne- będzie ?? lub każdemu prześle kopie.

I jeszcze jedno - przypuśćmy jest awaria i tak jak ostatnio to miało miejsce - przez ileśtam dni w ramach rekompensaty wszystkie kanały mogę oglądać… zgram sobie film np. z HBO HD - to legalne, czy nie, bo w końcu nie posiadam dostępu do tego kanału… albo u znajomego gdybym nagrał sobie np. bieg narciarski z Eurosport 2 HD (u mnie tylko w SD) - to też do paki?