Pytanie na logikę ile razy wskazówki zegarka pokrywają się?:)

Witam

Trafiłem na pewne pytanie na logikę i nie tak łatwo znaleźć odpowiedź na te pytanie a mianowicie ile razy w ciągu doby wskazówka godzinowa i minutowa się pokrywa?

Ja bym stawiał na 24 ale czy to poprawna odpowiedź?

“Google” mówi że nie:slight_smile:

22 razy

Nie obstawiaj, tylko myśl. To jest zadanie na poziomie podstawówki.

Było - http://gadzetomania.pl/9152,najdziwniejsze-pytania-zadane-podczas-rozmowy-o-prace-w-googleu

Może z pozoru jest to proste pytanie ale tylko wtedy jak się zna odpowiedź :wink:

1 polubienie

Na jakim zegarze? :wink:

1 polubienie

A na jakim? Elektronicznym?

2 polubienia

Pytanie jeszcze ile razy dłuższa wskazówka pokrywa krótszą, a ile krótsza dłuższą? :wink:

Też trafiłem na tak debilne pytanie na jednej z rozmów o pracę. Odpowiedziałem 24 i pani powiedziała, że to poprawna odpowiedź. Nigdy nie obserwowałem szczegółowo zegarka, ale jeśli jest tak jak napisano, że 11:55 wypada z obiegu i pokrywa się tylko 22 razy, to najwyraźniej pani od logiki sama nie znała poprawnej odpowiedzi.

Prawda jest taka, że rekruterzy sprawdzają rzekomo naszą inteligencję, a gdyby nie znali odpowiedzi, sami nie potrafiliby poprawnie odpowiedzieć. Jednak pracodawca szukając czlowieka ze specjalistyczną wiedzą, nie zwraca w ogóle uwagi na bzdurne pytania pani z hr, o ile osobiście uczestniczy w rozmowie.

Jeśli chodzi o testy na inteligencję, jeszcze nigdy nie spotkałem osoby, która poprawnie odpowiedzialaby na pewną grę słowną.

1 polubienie

Rozwiązanie zagadki:

No i wychodzi 24?

Ciężko o inną interpretację… :wink:

W tej rozpisce zgadza się tylko to co jest w pierwszym punkcie, czyli 0:00 i 12:00.
Czy o 1:05 wskazówka godzinowa będzie na 1? Czy może już kawałek za 1? Analogicznie z kolejnymi godzinami. A co najciekawsze - 11:55 i 23:55 - w tych okolicach wskazówki nigdy się nie pokryją, zrównają się dopiero o 12:00 i 0:00.

1 polubienie

Godz 1:05 mała wskazówka obróciła się względem środka o 30 stopni, duża o 5 x 6 stopni. Ponieważ 5 x 6 = 30 to wiemy, że idealnie się pokrywają. Godz. 2:10, mała wskazówka obróciła się względem środka o 60 stopni, duża o 10 x 6 stopni, etc. Wszystko przy założeniu, że pełny obrót wskazówek zegara to 360 stopni (to dlatego wcześniej pytałem o jaki zegar chodzi).
ps. o 11:55/23:55 mała obróciła się o 330 stopni a duża o 55 x 6 stopni = 330 stopni :slight_smile:

Wszystko by się zgadzało, ale z tą godziną 00:00 to popłynąłeś :stuck_out_tongue_winking_eye:

@anon741072, uzasadnij proszę.

A kiedy dokładnie wypada ta godzina? Bo ja o takiej nie słyszałem :wink:
edit.
Chodzi mi oczywiście o samo napisanie 00:00 zamiast 24:00 :wink:

Pytanie dotyczyło ilości nałożenia się wskazówek a nie pomiaru czasu :slight_smile: Co do samej godziny 0:00 (nazywanej także 24:00) lub północą - ona zupełnie nie wpływa na ilość nałożeń. Co najwyżej można wejść w spór czy w tabelce powinna być na początku czy na końcu :wink:

To czemu na stronie Google i nie tylko prawidłowa odpowiedź to 22? http://pl.globalquiz.org/pytanie/ile-razy-podczas-doby-zachodza-na-siebie-wskazowki/