Pytanie o wybór mikrofonu

(kurzel131) #1

Witam, nie znam się na sprzęcie komputerowym, dlatego pytam kogoś, kto się zna o mikrofon, czy dobry itd.

Zastosowanie będzie ograniczało się tylko do rozmów podczas trwania eventu i rozmów ogólnych.

I takie pytanie raczej retoryczne, wszystkie mikrofony mają ten sam standard wejścia mini jack 3,5mm? Bo jakieś wejście mam z namalowanym mikrofonem na obudowie i może się obejdzie bez przejściówek.

(LORDEK) #2

Zazwyczaj się nie czepiam, ale popraw tytuł, bo myślałem, że chodzi Ci albo o kartę pamięci microSD, albo kabel microUSB.

(kurzel131) #3

Dobra naprawione, czekam na recenzje ;D

(hindus) #4

Mam taki i nie jestem zadowolony. Klips jest dość sztywny, więc ciężko go w coś wpiąć. No i mam z nim problemy, jest mimo wszystko cichy, ale może to wina karty dźwiękowej na mojej mobo, bo ma sporo pozytywnych opinii. Chociaż wcześniej działał raczej dobrze, więc sam nie wiem o co chodzi…

(kurzel131) #5

Sprawdź u kogoś innego swój mike :stuck_out_tongue: Czasem to nawet wina sterowników.

(Dimatheus) #6

Hej,

Nie wszystkie - niektóre mają port USB, inne złącze XLR bądź TS/TRS. Aczkolwiek jeśli w komputerze masz oznaczone gniazdo mikrofonowe, to praktycznie każdy mikrofon z małym jackiem (3,5mm) będzie pasował.

Nie wiem, jakim budżetem dysponujesz, ale lepszym wyborem niż Zalman powinien być na przykład:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(kurzel131) #7

Mikrofon to nie gpu żeby nie wiadomo ile kosztował tak max 5 dych obstawiałem. Myślałem też nad tym z tracera też ale trochę jakby wyprzedzał moje potrzeby, no nic to go przetestuje jak mi przyjdzie.

(MatX_) #8

Weź zamlana. Jak na tęcenę jakość jest dobra, ale oczywiście bardzo duży wpływ na efekt końcowy ma karta dźwiękowa w przypadku mikrofonów na jack’a.

(Remox) #9

ja bym polecił https://www.morele.net/mikrofon-trust-starzz-all-round-21671-1100110/ sam mam i polecam a ten zalman wcale nie jest taki dobry bywają problemy z czułoscią mikrofonu

(Nameziss) #10

Trust Mico (USB) podobno lepszy od strazz :wink:

(kurzel131) #11

Ok, mikrofon https://www.morele.net/mikrofon-tracer-screamer-tramic44883-733829/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser już jest rozpakowany, przetestuje go na dniach, temat do zamknięcia.

(Dimatheus) #12

Hej,

Czekam zatem na informację, jak sprawuje się ten sprzęt w Twoich zastosowaniach i na Twoim sprzęcie. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(kurzel131) #13

No i mam problem, może coś jeszcze muszę skonfigurować?

gdy mam ustawione tak jak teraz to słychać lekki szum co moim zdaniem odpowiada za sprawność mikrofonu. ja kogoś słyszę a ktoś mnie nie, podpiąłem z przodu.

Ps brak czasu więc pisze dopiero teraz.

(Dimatheus) #14

Hej,

Generalnie w ustawieniach audio konkretnego programu powinieneś ustawić, jakie źródło dźwięku jest tym, które ma być rejestrowane. W jakim programie nie jesteś słyszalny? Jak wyglądają ustawienia urządzenia w menadżerze systemowym dźwięku w zakładce nagrywanie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(kurzel131) #15

Czyli źródło dźwięku mam ustawić jako mikrofon czy jakiś sterownik? Na razie próbowałem na fejsbukowym messengerze u 2 osób (rozmowa głosowa ale bez kamerki)

(Dimatheus) #16

Hej,

Dokładnie tak - mikrofon jako urządzenie domyślne.

To w ustawieniach programu też wypadałoby zajrzeć do sekcji domyślnych ustawień dźwiękowych.

Jeśli chodzi o ustawienie mikrofonu, to na pewno zmniejszyłbym zwiększenie wydajności mikrofonu do 10dB.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(kurzel131) #17

Sorki, brak czasu ostatnio.

Jest to messanger jako chat a nie aplikacja (na kompie w przeglądarce)

a takie pytanie czy podpięte jednocześnie słuchawki i mikrofon mogą ze sobą kolidować i powodować ten problem z komunikacją?

(Dimatheus) #18

Hej,

Jeśli używasz nieodpowiedniej przejściówki, gdy posiadasz złącze combo (czyli słuchawki i mikrofon w jednym gnieździe jack), tak właśnie może się dziać. Masz dwa osobne porty na mikrofon i słuchawki czy jeden port wspólny?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(kurzel131) #19

Znaczy tak przy teście mikrofon podpiąłem z przodu, jest tam narysowany mikrofon co sugeruje jego przeznaczenie dla niego.

Słuchawki mam z tyłu podpięte, ale zdaje się ,że mam opcje podpięcia jednocześnie także mikrofonu (taki rozdzielnik w słuchawkach 2 urządzenia i jackiem do gniazda).

Ja pytałem o sytuacji gdy jedno mam podpięte z przodu a drugie z tyłu.

(Dimatheus) #20

A możesz pokazać to na zdjęciach - to przednie i tylne wejście?