Q6600 opłaca się? /vs. E8xxx/

Hej,

Moje pytanie jest następujące, czy opłaca mi się kupować Q6600? Czy może lepiej np. C2D E8500/E8400 ?? (i jak się sprawują te dwurdzeniowce na 64bitowym systemie?)

i przy okazji co sądzicie o Gainward HD 4850.

Pozdr. :slight_smile:

Lepiej C2D.

ok dzięki, ale możesz mi jeszcze napisać dlaczego? ;))

Niechce mi się kolejny raz pisać tego samego, więc wrzuć forumową szukajke i sobie poszukaj.

Ogóle to teraz nie warto brać quada , bo on ma za dużą moc dla domowych kompów. Duo spokojnie wystarcza i po 2 jest tańszy :smiley: .

C2D ponieważ 4 rdzeniowe obsługuje mało aplikacji.

Jeśli chodzi o HD4850 to różnią się tylko naklejkami i czasami wyposażeniem dodatkowym - bierz najtańszego.

Nie,jak coś z 4-rdzeniowca to Q9300.Lepszym rozwiązaniem było by E8400.

Bardzo dobra grafika,brał bym najtańszego np PowerColor. :slight_smile:

no właśnie tańszy jest ale to różnica 30-40zł i mam ■■■■■■■ dylemat :smiley:

MasterMarO ,

zależy do czego, jeśli do gier to E8xxx jesli do obróbki grafiki i renderingu to Q6600, chociaż Q6600 to średni procek (grzeje się, słabe OC, żre dużo prądu, technologia 65nm, mało wydajny w grach)

jesli sie nie bawisz programami do obrobki video to bierz c2d bo do gier/pracy biurowej sa szybsze :slight_smile:

hd 4850 sa narazie wszystkie takie same :slight_smile:

ogólnie to do gier / filmu / internetu , czasami jakaś zabawa photoshopem :wink:

okej, to dziękuję Wam za odpowiedzi i życzę miłego dnia :slight_smile:

Jeżeli jesteś grafikiem, tworzysz animację 3d, montujesz filmy wideo to bierz 4 rdzenie.

a i żeby nie tworzyć nowego tematu

jak te dwurdzeniowce chodzą na 64bitowym systemie (Vista)

więc bierz E8200 (jeśli robisz OC procka) lub E8400 (jeśli nie robisz OC procka) do gier są jak narazie najlepsze :wink:

Co do Visty 64 mam i używam na sprzęcie z popisu, jak zależy ci na szybkości systemu bierz XP z SP3, a aplikacji 64 bitowych jest tyle co kot napłakał a te 32 chodzą wolniej na 64bitowej windzie niż na systemie 32 bitowym, jak na dziś dzień z czystym sumienie polecam XP z SP3 a jak wyjdzie SP2 do Visty to wtedy się za nią rozglądaj. (I jeszcze jedno Vista 64 ma duże wymagania, na dzień doby zżera 1,3GB RAM)

A CZY APLIKACJE 32BITOWE BY W OGÓOLE SIĘ NIE ODPALIŁY NA 64BIT???

Wersja x64 ma specjalny obszar na aplikacje x86.

Czyli będa działały dobrze???

Tak

To po co marudzicie ze słabo dzialają . A tak po za tym to co myślicie o c2d e6850

Stara technologia wykonania,nie opłaca się.