Qobuz - Streaming niedostępny w Polsce, czy może się da?

Qobuz czy skoro po wejściu na stronę wywala po angielsku, że w tym kraju nie dostępny to czy można by skorzystać i czy się opłąca opcja HiFi? Może ktoś próbował?

Pewnie byś musiał VPNem się łączyć a później jakieś kombinacje z Revolutem. Samego serwisu nie znam, nie wiem jaka jest jakość HiFi.

Tidal Ci nie wystarczy? Jest opcja beztratna HiFi (flac 44 kHz/16bit) i “Master” (MQA 96 kHz/24bit). Qobuz coś ma czego Tidal nie ma?

Nie o to chodzi. Byłem ciekaw czy będzie różnica w jakości dźwięku w samym odsłuchu przy HiFi.

Master nie używam bo przez AirPlay chyba nie pójdzie bo nikt mi w moim wątku na to nie odpowiedział.

Ano - nie wiem, ale na tej stronie angielsiej na dole jest wypróbowanie za free:


Ciekawe…

W Qobuz masz FLAC 24-Bit up to 192 kHz - nazywa się Studio Hi-Res więc jakaś różnica jest w stosunku do Tidal Master.

Być może. Pytanie jaka część oferty tak naprawdę obsługuje tę jakość, bo mało co jest w aż takiej dostępne i czy różnica jest słyszalna (przy takich parametrach to już naprawdę wchodzimy w audio-voodoo). Z mojego doświadczenia, największe znaczenie ma tak naprawdę rok i jakość samego nagrania. Przed 2000 rokiem, albo i później, wszystko brzmi raczej słabo (płasko). Nie ma znaczenia, czy jest to zwykła jakość CD, czy nie wiadomo jaki bitrate.
Po drugie, jak mówi przysłowie, lepszy (całkiem niezły) wróbel w garści, niż gołąb na dachu.

Jak ktoś ma sprzęt HiFi za 200tyś złotych to może usłyszy różnicę. Na “normalnym” sprzęcie, szczerze wątpię. Nie mówię tu o formatach typu mp3, czy aac, ale o wszystkim o jakości CD wzwyż.

Zgadzam się. Kupiłem Yamaha R-N303D dostałem od Audioklubu po zarejestrowaniu za darmo 3 miesiące HiFi-Tidal z Master i korzystam. Tylko nadal nikt mi nie wyjaśnił pytania w tym wątku (ostatnie):

Z Airplay nie mam pojęcia. Mój aplituner Onkyo TX-8270 obsługuje Tidala natywnie. A w zasadzie przez 90% czasu słucham w pracy z komputera PC z DACiem.

Mój też obsługuje natywnie Tidal-a, ale wygodniej jest przez AirPlay tylko nie wiem jak jest z tym Lossles 96khz/24 bit w tym . Wyjaśnienia czy testu w Google próżno szukać, albo źle szukam.

Tak na marginesie, w TIDAL nie ma wszystkiego. Nie ma np. najnowszej płyty SUM 41: “Order in decline”.
W sumie w Qobuz też nie ma

Ja korzystam ze Spotify Premium i jestem zadowolony. Jaka jakość audio tam jest to ja nie wiem. Może ktoś wie? Chodzi mi o te KHz i te bit’y.

AAC do 320 kbps w najwyższej jakość, ale to jest wszystko VBR nie CBR czyli stałe 320 kbps.

Informacje na temat jakości muzyki

Sprawdź poniższe porównanie.

Darmowy Premium
Odtwarzacz internetowy AAC 128kbit/s AAC 256kbit/s
Komputer, telefon i tablet * Automatyczna - zależy od połączenia z siecią
  • Niska* – odpowiednik około 24 kbit/s.
  • Normalna – odpowiednik około 96 kbit/s
  • Wysoka – odpowiednik około 160 kbit/s|* Automatyczna - zależy od połączenia z siecią
  • Niska* – odpowiednik około 24 kbit/s.
  • Normalna – odpowiednik około 96 kbit/s
  • Wysoka – odpowiednik około 160 kbit/s
  • Bardzo wysoka – dpowiednik około 320 kbit/s.|

*Opcja niskiej jakości nie jest dostępna w aplikacji na komputerze z systemem Windows.
Ostatnia aktualizacja 25 września, 2019

Źródło: https://support.spotify.com/pl/using_spotify/system_settings/high-quality-streaming/ - Klikasz Jakość muzyki

To samo za 19,99 zł masz w TIDAL, a za 39,99 zł masz Hi-Fi / MASTER.

Jak ustawisz jakość na “bardzo wysoka” to jest CBR i nie AAC, a Vorbis w 320kbps. AAC jest do 256 Kbps i głównie tam, gdzie nie ma natywnej apki np. w przeglądarce.

Uwierz, że różnica między AAC, Vorbis, a Hi-Fi w TIDAL jest kolosalna i słychać ją :slight_smile: Jak ktoś słucha głównie na sprzecie dobrym stereo w domu to moim zdaniem nie ma co oszczędzać bo w sklepie jedna płyta CD szczególnie zagranicznych artystów 4 dychy najmniej.

Wiem o tym, bo sam bardzo dobrze słyszę różnicę między muzyką skompresowaną stratnie i bezstratnie :slight_smile:
Nie uważam, żeby była kolosalna, w moim odczuciu opiera się ona na większej głębi i separacji poszczególnych dźwięków, gdzie w formatach stratnych wszystko jest bardziej “spłaszczone”.

Niemniej między muzyką w 44.1K a 96K i więcej nie widzę żadnej różnicy i wydaje mi się, że tutaj jest to już czysty marketing.

Może po prostu do jakości dźwięku w 96 khz czy 192khz trzeba zainwestować w przynajmniej dużo lepszy (droższy) wzmacniacz czy amplituner :slight_smile:

Dla mnie różnica jest kolosalna bo jak odpale TIDAL Hi-Fi to aż chce się jeszcze bardziej mi słuchać, a na Spotify mnie męczy.

Ktoś tu napisał, ze między Qobuz, a TIDAL róznicy nie ma. Jest znacząca.

Tidal MASTER to kodek MQA. Qobuz Hi Res to FLAC 24 bit/192 khz. Moja Yamaha to dekoduje i przy Qobuz Connect sło by bezpośrednio przez wzmacniacz i można by odczuć różnicę. Wzmacniacza w tej cenie do 1500 zł z dekodowanie MQA nie widziałem.

Dlatego szkoda, że Qobuz nie ma w Polsce.