Radeon 9550 - muli na grach

Witam ! Mam Karte graficzna Ati Radeon 9550 256mb 128bit. Gdy Gram np. w Need For Speed Carbon to mi sie muli. Co z Tym zrobic ? bo to jest troche denerwujace. Bo nawet w Stund Gp przymula sie przy starcie. Wiec prosze was o pomoc. Pilnie. Z góry dzieki :slight_smile:

To tania i słaba karta, więc nie dziw sie że muli, może wymiana karty np. na: GeForce 7900 GT załatwi sprawę :wink:

Do.Marioonlinemaster

Przepraszam bardzo sam mam taką i wcale nie uważam że to słaba i niedobra karta!! Wręczy przeciwnie większość rzeczy na niej chodzi! I to dobrze chodzi!

Mógłbyś podać resztę konfiguracji?? (procesor itd.)

Pozdrawiam

P.S

Do.Marioonlinemaster

Czy mógłbyś zmienić dane skąd pochodzisz ?? Bo obrażasz moje uczucia narodowe.

Marioonlinemaster Słaba karta… Mam R9550 128/128 @ na 9600 PRO i jestem w kosmos zadowlony !.. więc… nie patrz na napisy w sklepach lub na allegro… jeśli chodzi o jej parametry…

Najlepiej powiedz ile masz pamięci ( i caly konfig jak kolega wyżej powiedział )

I powiedz mi kiedy formatowałeś dysk…

w sumie to pograsz na niej w nfs carbon,ale na 800x600,szczegoly na medium/low,wylacz vsync,aa i af w sterownikach,wyczysc system,zdefragmentuj dysk ,sterowniki jakies nowsze(jesli nie masz-cat 6.14 np.)

mozesz karte przeczyscic(przegrzewa sie?) albo ja podkrecic-tu zalezy jaka masz, na jakim rdzeniu i pamieciach … duzo domyslow,bo malo szczegolow podales

skonczylem carbona na 1024x768 detale na medium - p4 2.0/768mb ram/sapphire r9550 480/520(260 ddr)

a’propos, do corbona jest chyba jakis pach optymalizacyjny…pewny nie jestem ,bo gralem w zeszlym roku

Jeśli masz dobry config to pograsz w carbona na 1024. Nikt nie mówi że nie. Przecież samej karty w komputerze nie masz… a wiadomo że nie tylko karta za wszystko odpowiada. Ja gram 800x600 i max detale w nfsie… i jest OK. Podkręcony równo 400/400. Mógłbym 400/520 Ale nie mam radiatorów na pamięć. I tak jestem zadowolony. Poza tym to jest dobra karta dla mało wymagających. Niestety jej czas sie już zbliża ku końcowi ( jak już sie nie zakończył , ale wtedy samego siebie obrażę …)… Więc… :slight_smile:

Procesor: Intel Celeron 1.70GHz podkrecony do 1.82GHz

Pamiec Ram 512Mb

Dysk Twardy 100GB

Grafika: Radeon 9550 256Mb 128bit

Oto moj sprzet.

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 8:36

A jak zrobic dobry konfig ?

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 8:38

Aha a sterwoniki mam Omega 3.8.330. A podstawowych nie wgrywałem. Tylko Omega.

Ok…

Powiedz mi… odczytaj ile masz klatek FPS w tym carbonie ?

i oczywiście na jakich ustawieniach graficznych grasz w tej grze. Może się dławić… bo masz skromnie ramu. Również mam tyle… Ale…

Pierw powiedz na jakich detalach grasz.

A może procesor się grzeje ? Kiedy był format

zobacz ,czy bedzie tak samo na catalystach np.6.14 lub 7.2 - na obu moj chodzi dobrze,

inna sprawa , malo ramu -doloz z 256 min.

Ale stery ma najnowsze więc nie powinno być problemu.

Możesz powiedzieć jeszcze jaki jest producent Twojej karty. Mam nadzieje że nie Gigabyte

ze sterami to roznie bywa … jednemu chodza lepiej omegi innemu catalysty albo warcaty…

u mnie na omegach bylo gorzej -niezauwazalnie w codziennym uzytkowaniu,ale w testach roznica dochodzila do 100pkt na niekorzysc omeg

sprobowac nie zaszkodzi… oczywiscie najpierw drivecleaner a dopiero potem nowe sterowniki …

Nie wiem czemu, ale miałem taki przypadek że na karcie Gigabyta ( Radek 9550 ) Sterowniki Omegi nie działały… wywalał niebieski ekran i nic nie pomagało nawet tryb awaryjny. Po zainstalowaniu sterów z dołączonej płytki ( producenta ) działało znowu Ok… więc… z Twoim postem się zgodzę. Ja mam Sapphire… i nie narzekam. Wszystko smiga na niej na żyletka:)

A jak odczytac Klatki FPS ? yyy…gram na 800x600 a detale Srednie. Producent to napewno nie gigabyte. A jesli chodzi o foramta to robiłem tydzien temu. Myslicie ze zmiana sterownikow moze pomoc ? prosił bym jakies linki do dobrych sterow :smiley: Z Gory dzieki :slight_smile:

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 9:33

Karte mam taka -> http://allegro.pl/item176169318_176169318.html

Hmm karta niezła. Nie wiem czemu tak się dzieje.

DirectX 9.0C posiadasz ? Wszystkie sterowniki do płyty głównej ?

Dźwiękówka zainstalowana ?

U mnie detale na maxa a rozdz. 800x600 i jest Ok… jak wezmę 1024x768 to dopiero masakra :P. Tymbardziej że ja mam słabsza kartę.

Zainstaluj sterowniki ze strony ATI. I wtedy sprawdź. A co do klatek FPS to najlepiej sprawdź programem " Fraps "

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=47&id=701

Odpal programidło i giere i będziesz miał na ekranie. Ile FPS

Masz wyłączony AA ? Jeśli nie wyłącz.

Pierw zainstaluj sterowniki ze strony ATI i wtedy się podłącz jeśli nic nie ulegnie zmianie.

http://ati.amd.com/support/driver.html tu są najnowsze stery :mrgreen:

Oczywiście stery producenta ATI. Które masz zainstalować :slight_smile:

myślę , że :

ten procesor do gier za dobry nie jest i chyba tu jest przyczyna - napewno zostaw w spokoju tą kartę - też mam taką i NFS MW czy Carbon gram na max. detalach , bez podkręcania karty.

No w sumie masz racje z procesorem. Ale poczekamy jeszcze na FPS… ile ma kolega bo może faktycznie jakoś "przesadnie sie muli " Stunt GP to kioskowa gra i raczej powinna śmigać elegancko na max detalach na 850 Mhz duronie.

Sprawdziłem FPS tym programem co mowiłes i FPS był o 9 do 20. Wiec co moze byc przyczyna ze gra mi muli sie ?

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 15:31

a jezeli jest to wina sterownikow to prosze o link najlepszego stera do tej karty.

A najnowsze sterowniki wgrałeś z tego linka co Ci daliśmy ?

Jeśli wgrałeś i jest nadal tak ( i masz directx’a 9.0C )

To skopiuj logi z hijackthis’a do odpowiedniego działu… Może masz jakiś syf. Tam Ci pomogą jeśli będzie coś nie tak.