Radeon HD 2600 XT 256MB vs GeForce 8800

Witam jestem posiadaczem leciwej karty HD 2600 XT. Moje pytanie brzmi czy np. GeForce 8800 GTS lub GF z 320mb pamięci będzie dużo wydajniejszy od podanego radeona ??

Ewentualnie jaką kartę byście polecili do 150 zł ( zamierzam nabyć używaną ), ma mi służyć do gier.

8800 GTS jest ok. 3x mocniejszy od Radka HD 2600 XT

Tu masz porównywarkę kart: http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

WIelkie dzięki za link. Przydało się. Mam tylko pytanie GTS czy GT jest lepszą wersją ?

Z serią 8xxx ostrożnie, te karty strasznie padały i często można kupić używkę po pieczeniu (google -> ‘piekarnik 8800’), która podziała chwilę i koniec. Do 150zł patrz raczej za GF 9600GT, ewentualnie poluj na R4850, chociaż to już więcej trzeba dać.

Hm dzięki za cynk o tym nie wiedziałem. Rozejrzę się w takim razie za jakimś 9600.

Jednak z tego co widzę 9600 jest mniej wydajne od 8800

Rozejrze się chyba za jakimś 9800 GT albo GTX

GTX to piecyk, który jest marginalnie szybszy od chłodniejszego GT.

8800 i 9800 są oparte na tym samym układzie (widac w komparatorze nawet) różnice wydajności między tymi kartami to wynik innej konfiguracji sprzętowej na której robione były testy. Sam posiadam 8800 GT z 512MB ram od Palita i powiem szczerze gram we wszystkie nowe gry, niektóre (BF3, Crisis 2 itd.) wiadomo nie na full detalach, ale wszystko chodzi całkiem płynnie. Jeśli chodzi o radka 4850 to wspólokator posiada takowego i więcej z nim kłopotów niż nvidą żeby grać w nowe gry trzeba często dość długo czekać na specjalne patche lub nowe sterowniki z nvidą rzadko się to zdarza.

Mówisz, że piecyk. Szczerze wolałbym kupić tego 8800 bo wydajność bardzo podobna a jest jednak prawie stówkę tańszy. Dodam, że nie mam zamiaru grać w takie super jakieś gry :

Dirt 3 ( no na tym radku nie chodzi zle ale to nie to )

Karte glownie szykuje pod Euro Truck Simulator 2

mordesku , nie wiem czy to ten sam układ, bo nie zagłębiałem się - ale 8xxx to niezłe padaki, którym długowieczność nie jest pisana.

A co do “specjalnych patchy” nawet się nie odwołam, bo IMO to bujda.

W takim razie nie grałeś choćby w Rage w dniu premiery. Na moim 8800 bez problemu na 4850 tydzień po premierze dało się dopiero grać jak by był współlokator pewnie z 10 gier by jeszcze wymienił. Nie mniej 4850 wydajniejsza od 8800 :slight_smile:

Dobra, niech Ci będzie. Dla mnie wydajność to nie wszystko, 8800 (nie wiem jak inne, ale GTX) nie dość, że pada i trzeba piec, by móc się rozejrzeć za grafiką to jeszcze więcej prądu je i się bardziej grzeje :wink:

Z Rage było dużo problemów, sam w to nie grałem, ale posiadam od dłuższego czasu hd4890 i nie zdarzyło mi się trafić na grę która by wymagała jakichś specjalnych patchy, A co do sterowników, zawsze korzystam z najnowszych i również problemów nie miałem.

Więc ostatecznie co lepiej wziąć

8800 czy 9600 ??

Osobiście polecam 8800 moją karte mam od 5 lat :slight_smile: i chodzi bez problemu, wydajnościowo wymiata :slight_smile: w porównaniu z 9600.

9800 :stuck_out_tongue:

przecież 9800 to tak naprawdę 8800 z nową nazwą, jedyna różnica to ilość pamięci montowana na tych kartach. 8800 były robione z 256 MB i 512MB a 9800 512MB i 1GB.

Ale 9800 nowsza i mniejsze prawdobodobieństwo zimnych lutów :wink:

Polecam 8800/9800 GT z pamięcią minimum 512, z dala od wersji 256.

yorkfield25 , 9800 jak już, po pierwsze jest mocniejsza, po drugie nie ma tylu egzemplarzy, które padły, padają i padać będą przez zimne luty

8800 i 9800 to te same karty.