Radeon hd 4890

Czy ktoś zna ten model?
Myślę że to dosyć mało spotykana karta.
Czy ktoś mi może coś o niej więcej powiedzieć?

Stary, prądożerny model sprzed 10 lat… :skull_and_crossbones:

Dobrze, że nim kupiłeś zapytałeś. Złom i trup, wydajność pewnie koło rx 550/560 max.

Masz 80% szansy na to, ze to stary uratowany na chwilę do sprzedazy kotlet i za kilka tygodni padnie, lepiej rx 550 kupić.

To nie tak.
Ja ją mam od zakupu przez rodzinę<— i nie sprawia problemów. Chciałem tylko wiedzieć czy sensowny byłby zakup 2 takiej do crossfire ale z odpowiedzi chyba nie. (Dodam że moja nie grzeje się. wydanie niereferencyjne od asusa).217008_1_i1064

Nie, zdecydowanie nie, obecnie jest może z 20% gier, które potrafią dobrze wykorzystać crossfire (rozumiem, że Twoja MOBO obsługuje? ). Jest sporo gier, że Crossfire daje 1-2%

Nie no spoko

Sprawa lub nie, ale to 90 letni dziadek, jednego dnia chodzi, drugiego umiera. Zużycie :wink:
Druga sprawa: zasilacz, jeżeli masz tak stary jak karta to drugiej by raczej nie wytrzymał i byś miał fajerwerki :slight_smile:

Jeżeli chcesz coś zmienić w komputerze podaj co masz i ile chcesz wydać i coś Ci sensownego doradzimy :slight_smile:

W zasadzie nic sensownego płyta główna hewelt-packard z hp 2x slot 771 idą procesory po 4 rdzenie 2.83 ghz niej zasilacz 700w 3 dyski 32gb ram ddr2 z ECC. I podany wyżej radeon hd 4890 oraz hd 4850 i chyba gtx 260/70 i zepsutego gtx 760

Wow dawno nie widziałem tak pokreconej konfiguracji.

Moja rada:: zobacz za ile to wszystko dałbyś rade sprzedać, zobacz ile masz i kup 2400G od AMD, zamontowana w procku integra może być wydajniejsza nawet od obu kart razem wziętych a i sam procek oba Twoje zje. Ew 2200G po kosztach. Masz trochę złomu a w najtańszej konfiguracji koło 700 zł byś się zamknął.

Mam propozycję gtx 690 w cenie 350 zł nigdy nie kupię procesora z zintegrowaną kartą to odpada do wydana mam mks. 1200zł wiem że nie powala ale chcę coś używanego. Dziękuję za pomoc.

Dlaczego używanego, skoro do 1200zł możesz mieć nawet nową kartę - mowa o nieco starszych kartach graficznych.

nie opłaca się, ta 690 to muzeum i dobra tylko na piecyk, 300W mówi samo za siebie… wydajność ma ale ryzyka i koszty.

PS. 1200 na cały set, dlatego tak kombinuje, może już cholera lepiej Na ryzenie 1200 + 560/470 pokombinować…

Proszę o szybką odpowiedź.
Radeon rx 470 sapphire 4gb referencyjna za 350zł.
Albo rx 480 Msi 8gb referencyjna za 420zł. Mój budżet to jedynie około 550zł odliczjąc wydatki przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Za 550 to radzę poszukać obojetne co znajdziesz, ale rx 570 lub rx 580 z gwarancją, w erze sprzętu po koparkach bym nie ryzykował żadnego rx 4**.

Przy promocjach jests zansa nawet na sklepowe rx 470, gdzieś już widziałem nizej 600, ale fakt poszukałbym z gwarancją sklepową i 4xx bym olał, szkoda ryzykować. Szczególnie z napiętym budżetem.

Dzięki

A może gtx 970 EVGA hybrid?

nie jest zła, ale wiek i za ile jak za ok 500-> lepiej poluj w cos z gwarancją, na 970 mało kto da na kilka miesięcy.