Radeon HD7800 i crash sterowników

Witam. Dzień temu pobrałem sobie gierkę nazwa Revelation Online jest z ona na chwile obecną rosyjską wersją ale wątpię żeby to miało znaczenie. To tak za 1 razem jak odpaliłem to wywaliło błąd “sterownik programu AMD przestał odpowiadać ale przywróciliśmy jego sprawność” (coś w tym stylu) Tak było 2 razy, za 3 razem wywaliło bluescreena 4 raz znowu bluescreen. Pomyślałem sobie że może mam stare sterowniki, rzeczywiście można było je zaktualizować więc tak zrobiłem ale to nic nie dało, więc pomyślałem, że może przez temperaturę GPU pobrałem program SpeedFan i ostawiłem wentylator na 60% temp nie przekraczała 50 stopni ale i tak wywalało sterownik. Jakby ktoś wiedział co może być przyczyną byłbym wdzięczny :slight_smile:

A jak na innych grach? się zachowuje?

Wczoraj w LoLu 2 razy wywaliło co się nigdy wcześniej nie zdarzyło ale grałem na scrashowanym sterowniku tzn. nie resetowałem kompa jak wywaliło sterownik, odpaliłem 3 raz bez restartu i dałem wentylator na 60% żeby temp nie dochodziła do 50stopni bo może to tego wina i dograłem do końca

To może też być przegrzanie lub uszkodzenie karty grafiki.

 

Sprawdź chłodzenie i pracę wentylatora.

Samo z siebie?  Kiedyś grałem w tere temp miałem 60 stopni i nic a teraz samo z siebie się coś dzieje?

Sprzęt się starzeje,  to laptop ?  jak tak i  ma 3/4 lata może taki problem już być.

Komputer stacjonarny to nie przez temperatury było zaledwie 40 stopni a chwile po włączeniu gry wywalało sterowniki się crashowały przywróciłem ustawienia fabryczne w oprogramowaniu dalej to samo… Nie mam pojęcia przez co zaczęło się tak dziać po instalacji najnowszych sterowników…

 

https://www.morele.net/inventory/info/Hz9RRX/

2013-05-24 20:23:36 - Zakupiony

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows 7 - 64

Sterowniki które pobrałem.

A karta grafiki to?

 

Może uszkodzona?

 

 

A wcześniej było OK, może ściągnąłeś jakieś wirusy?

Nie ściągam wirusów ani nic co mogłoby być niezaufanego.

Ściągnę AVG i malwarebytes zeskanuje i dam znać bo to jest nierealne że mi wyskakują jakieś dziwne kwadraciki w przeglądarce nawet…

Plus znalazłem taki temat? https://community.amd.com/thread/209765

Aktualizowałeś ostatnio sterowniki od karty? Te z końcówki listopada oraz grudniowe mają problemy z ich nową aplikacja do sterowania ustawieniami (WattMan i któraś jeszcze od nich). Ja miałem identyczny efekt przy GTA5/GTA Online na MSI R9 380 4G. Na sterownikach z początku listopada nie było jeszcze problemów, ale po aktualizacji to co raz crash gry.

 

W efekcie problem rozwiązałem wywalając całkowicie sterowniki od AMD i zostałem na dostarczonym przez Windows 10, są w miarę aktualne datowane na połowę listopada 2016, ale co najważniejsze problemy zniknęły, a żadnych spadków na FPS nie stwierdziłem.

Tylko obecnie siedzę na Win 7 wiec troszeczkę lipa ^^ A nie byłoby w tym nic złego gdyby system wykrywał 2 monitory, dodatkowo w menadżerze urządzeń nie wykrywa mi karty graficznej czyli komputer pracuje na zintegrowanej. (standardowa karta graficzna VGA) I teraz w tym właśnie momencie co to pisze to paski na monitorze się pojawiają… Czyli nie jest to wina sterowników. Może format?

Dodaje zdj jak to wygląda na obecną chwile …

Dobra temat uważam za rozwiązany. Karta zakończyła swój żywot po restarcie monitory nie reagowały. Przeczyściłem ją porządnie podłączyłem i dalej nic sprawdziłem podłączyłem do zintegrowanej i działało i monitor działał. Trochę szkoda ale miała 4 lata moim zdaniem młoda była jeszcze. Ale trudno dzięki za pomoc wszystkim.