Radiówka pobiera max 25kb/s

Witam, mam założony internet radiowy + nadajnik prędkość internetu według speedtestu wynosi :

download : 1.06Mb

upload : 0.19Mb

ping : 867 :smiley:

a np. ze strony dobreprogramy pobieranie wacha się miedzy 10-25kb/s czasem pędzi “aż” 30kb/s. Dzwoniłem do mojego admina powiedział, że sprawdzi co się dzieje no i zero poprawy :? według uTorrenta wszystkie porty mam zamknięte włącznie z portem 80. Macie jakieś pomysły? Jak mówię o portach adminowi to on mówi, że wszystkie są otwarte, i jemu z torrentów leci średnio 70kb/s

Jesteś pewnie, że nie posiadasz, żadnych wirusów??

Wiesz mówić to jak też moge, ale jak jest naprawde :stuck_out_tongue:

Dodane 22.06.2009 (Pn) 22:06

Jesteś pewnie, że nie posiadasz, żadnych wirusów??

Wiesz mówić to jak też moge, ale jak jest naprawde :stuck_out_tongue:

Nie :slight_smile: ale taka sytuacja jest cały czas nawet jak zrobię reinstal systemu i będzie czysciutki to i tak będzie ta prędkość :?

Masz słabą jakość połączenia, lub admin robi cie w banie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ktoś da ci pewnie profesjonalną odpowiedź

Ja od nadajnika z którego łapie neta mam ok. 8km :x czy jeśli wymieniłbym antenę na mocniejszą to by to coś dało?

Dodane 22.06.2009 (Pn) 22:32

http://allegro.pl/item658987353_najleps … i_hit.html taką mam antenę :wink:

Antena dobra ;p o ile nie z allegro :smiley:

Ile masz m kabla, znajdź programik do obsługi sieci i popatrz na jakość/moc sygnału i szumy. Quality/Signal/Noise.

Start>uruchom>cmd>ipconfig

i w tej samej konsoli klepaj ping i cyferki które są pod brama domyślna, ogólnie to ma wyglądać tak “ping 192.168.0.1 -n 100” podstaw jedynie 192.168.0.1 na te cyferki z polecenia.

Podaj nam tylko podsumowanie w tagach code, czyli, wysłane, odebrane, zgubione, %, czas min, max, avg(średni).

A Ty się admina pytasz o porty zablokowane, On może prawdę mówić, bo źle pytasz :stuck_out_tongue: Spytaj o możliwość przekierowania portu.

Mocniejszej od Grida to już raczej nie znajdziesz więc nie ma sensu wymieniać,Ja do nadajnika mam 3km. i tak samo chodzi niestabilnie.Za duża odległość.Taki już jest urok radiówek,czym dalsza odległość tym większe problemy z prędkością i stabilnością.

Kabla mam może z 50m :lol: w cmd>ipconfig pod bramą domyślną nie mam już nic :stuck_out_tongue:

Taki długi kabel napewno nie pomaga ja mam 20m i mój admin mówił ze to max :slight_smile: sprawdź sobie zasięg jeżeli masz daleko nadajnik a dobry zasięg to raczej odległość nie powinna przeszkadzać… sam miałem strasznie daleko nadajnik tylko że miałem założoną antenę satelitarna :smiley: :smiley: teraz admin zrobił nadajnik bliżej(1,5km) i nie widzę żadnej różnicy na lepsze lub na gorsze…

Jeśli spełniasz te wszystkie normy i nie ma poprawy to zadzwoń do admina jeżeli to nie pomoże zmień dostawce :smiley: :smiley: bo ten obecny jest słabym zawodnikiem :smiley: :smiley: :smiley:

A czym sprawdzić zasięg? mam zamiar założyć Orange Freedom na lini tp. Miał ktoś/ ma styczność z tym internetem? jakie są pingi jak pobiera nie rozłącza nie muli?

A parabola to może nie mocniejsza od GRIDa ?

3km to jest mało, więc nie mów, że taki urok radiówek bo to po prostu zależy od sprzętu i jego ustawień.

50m kabla ? chyba skrętki, bo jak by admin Ci założył h-155 albo coś antenowego to bym ze śmiechu padł jakbym to widział…

20m antenowego to jest max jak ktoś tutaj wspominał, a i tak lepiej 15m nie mijać i stosować APC czyli tzw. Antene aktywną i dalej skrętką tak jak autor postu pewnie ma :stuck_out_tongue:

Zrób zdjęcie wtyczki jaką masz do karty, albo wpisz w google RJ-45 i daj na grafika i szukaj swojej albo RP-SMA i pokaż grafike z google lub zdjęcie swojej wtyczki od neta.

Zrób Start>uruchom>cmd>ipconfig /all > C:\ipconfig.txt

Wklej zawartość pliku ipconfig.txt na dysku(partycji) C na http://wklej.org bądź na forum w tagu CODE.

Network Stumbler na google, pobierz, znajdź swoje SSID(nazwe sieci) kliknij i pojawi się taki wykres, niech poskanuje sobie z 10min i zrób screena tego, albo zapisz do pliku te wyczyny Network Stumblera.

To tak wejscie mam mam RJ-45 na pewno :smiley:

Konfiguracja IP systemu Windows




        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : mass-in50g8gyyk


        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . : 


        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany


        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie


        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie




Karta Ethernet Połączenie lokalne 3:




        Sufiks DNS konkretnego połączenia : 


        Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC


        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-30-4F-69-35-62


        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie


        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.39


        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0


        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 10.0.0.1


        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.204.159.1


                                            194.204.152.34

Jak znaleźć SSID ? :stuck_out_tongue:

antenę masz kierunkową czy doogólną?

Nie wiem ;p taką mam http://allegro.pl/item658987353_najleps … i_hit.html

kierunkowa

Byłem na dachu przed chwila :lol: i tam jest takie urządzonko : Tonze 802.11a+g dual band access point a antena jest troche inna niż ta z allegro :x o taka : http://img10.imageshack.us/i/20090623047.jpg/ . Btw. kumpel ma ten internet co ja tylko, że on ma bezpośrednio z anteny do kompa nie przez rj-45 , ciągnie ode mnie ~ 1km i jemu pobiera ze stron ponad 100kb/s :?

@mati75 To się uśmiałem z kierunkowej czy doogólnej :smiley: Jak już to dookólna. A widziałeś kiedyś na odbiór dookólną ? Mówię tutaj o odległościach 500m+ bo na bliższych to dookólne masz w laptopie.

@mass95 I czego kłamiesz, że nie ma bramy domyślnej :smiley:

Start>uruchom>cmd>ping 10.0.0.1 -n 100 > C:\ping.txt

Jak skończy to będzie nowa linia z możliwością wpisania polecenia, wtedy na dysk C i plik ping.txt wywalasz te rzeczy z odpowiedzią i wklejasz w CODE podsumowanie.

Admin nie jest głupi, tylko w kulki leci.

Zawracaj mu już głowe telefonami itd.

Spr. jak w nocy(0:00 do 7-8 rano) Ci pobiera, jak nie ma więcej jak 100 to mów adimnowi, że nawet w nocy nie masz 100 KB/s(KiloBajtów na sekundę) i praktycznie po pingach jeszcze zobaczymy jak z połączeniem, a dalej to raczej nic nie zrobisz jak uprzykrzać się adminowi :stuck_out_tongue:

Ja swojemu pierwszemu prawie pół roku zawracałem pupe ;/ Uparte to strasznie było, dopóki się nie zacząłem bawić snifferami i różnego rodzaju podszywaniem pod innych :smiley: Moment było nie baw się i w ciągu 3 dni zadość uczynienie za prawie pół roku mizernego neta… 1Mbit, a w umowie pisało 512kb/s i 512kb/s wysyłania, a pisało max 200kb/s.

Network Stumblera sobie daruj bo to AP(ta Tonza-czy jak się tam zwie to urządzenie przy antenie) odbiera sygnał i to ew. na nim by było widać jakość i inne dane co do zasięgu, a tam nie masz dostępu na 90% i diabli wiedzą jakie to ma IP.

Tu podsumowanie:

Statystyka badania ping dla 10.0.0.1:


    Pakiety: Wysane = 100, Odebrane = 100, Utracone = 0 (0% straty),


Szacunkowy czas bĄdzenia pakiet˘w w millisekundach:


    Minimum = 1 ms, Maksimum = 4 ms, Czas redni = 1 ms

a tu do całości : http://wklej.org/id/110652/

Do tego czegoś nie mam dostępu. Ale jak dzwonie do niego to co ja mam mu mówić? Powiedziałem mu dzisiaj jak sprawa wygląda to powiedział, że porty są otwarte a to, że nie chce nic pobierać to sprawdzi i kamień w wode :expressionless:

jechalem 2 lata na takiej, wszystkie sieci w okolicy wykrywało i strasznie słaby odbiór był

Nie kapuję o której teraz mówisz, o takim GRIDzie jakiego autor postu teraz ma ?

POST:

Portów nie masz poblokowanych to o to nawet nie pytaj. Nie masz przekierowanych, ale za przekierowanie się przeważnie płaci określoną jednorazową opłatę, bądź miesięczną.

Spr. jaki transfer masz w nocy(godziny napisałem wcześniej) i jak nie będzie 100KB/s to dzwoń i mów, że nawet w nocy nie masz 100KB/s transferu, w umowie znajdź punkt w którym masz napisane o maksymalnym transferze i przepisz dokładnie ten punkt… Wtedy mu powiesz, że nie miałeś nigdy 100KB/s, nawet w nocy, a według pkt nr. x w umowie powinienem mieć transfer 1Mbit to 128KB/s a tymczasem ja takiego na oczy nigdy nie widziałem.