RAID na AsRock Z77 Extreme 4-m

SATA mode Selection masz AHCI a nie RAID .

ASMEDIA ustaw na AHCI .

Tak, Ctrl+I nie daje żadnego efektu, dla tego nie wiem co jest grane. Sata mode jest na RAID ustawione w tej chwili.

 

CTRL+F ?

Też nic, czytałem już na różnych forach i próbowałem różnych ustawień i skrótów. Płyta na złom się nadaje w takim wypadku.

Taka myśl mnie naszła - ty to Ctrl-I naciskasz siedząc w UEFI, czy tak jak trzeba - podczas startu komputera ?

Podczas startu. Ani ctrl+i ani ctrl+f nie daje reakcji, zupełnie jak by płyta olewała ustawienie RAID.

Pokaż screena z sekcji Boot.

Jest na poprzedniej stronie wątku, ostatni obrazek.

Płytę ASROCK-a masz włożoną do napędu jak jesteś w BIOS-ie ?

Nie, zaginęła przy remoncie. Wymagana jest? Bez sensu.

Popatrz uważnie co robi ten “klient” na YOUTUBE ! Sterowniki RAID dla WINDOWS-a ma na pendrive . Co kopiuje z płyty ?

Kopiował sterowniki intela z płyty na pendrive, mogę takie pobrać ze strony intela, dysk raid sam mi się od tego nie zrobi. Instalator windows widzi te dyski normalnie gdy Sata jest ustawione na RAID, tak powinno być?

Instalator WINDOWS zobaczy Raid po podaniu sterowników Intela . Raid jednak musi zostać założony w BIOS-ie .

Ciekawe co tu jest “grane” ? U np. ASUS-a takie “rzeczy” są nie do pomyślenia .

To nie to KAZDAN63, tu jest jakiś inny myk …

Jany - sprawdź co następuje:

  1. Jeśli używasz klawiatury bezprzewodowej - zmień ją na przewodową

  2. Wyłącz SATA Aggresive Link oraz Intel Rapid Start

i zobacz jeszcze raz…

Aktualizacja BIOS-u ?

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4-M/?cat=Download&os=BIOS

Nie działa. Mimo ustawienia raid, boot option pokazuje Ahci p0. Wyjmę baterię z płyty chyba.

1.80 najnowszy, płyta ma internet Flash.

… i będzie pokazywał, dopóki nie odpalisz kontrolera RAID i nie skonfigurujesz volumenu …

BIOS nie zapisuje ustawień ?

Wywaliłem baterię z płyty i odczekalem chwile, zmieniłem na raid i magicznie zadziałało. Ta płyta od zawsze ma jakieś problemy z biosem, raz już ją odsylalem na gwarancji. Szmelc i tyle.

Fakt , normalne to to wszystko nie jest .