Ramka "Ostatnio na forum" - dlaczego przesunięta

Dlaczego na stronie głównej portalu zostało zmienione umiejscowienie ramki “Ostatnio na forum” :?:

Pierwsze co robię gdy wchodzę na DP to przejrzenie ostatnich newsów, ostatnio dodanych programów oraz przejrzenie nagłówków w tejże ramce “Ostatnio na forum” która była dotąd sensownie umiejscowiona na samym szczycie po lewej.

A dziś wchodzę na DP, patrzę i ze zdziwieniem widzę że ramka znikła.

Co prawda w końcu dopatrzyłem się że nie znikła ona całkiem tylko została przesunięta na prawo pod ramkę “Pozostałe aktualności” ale takie jej umiejscowienie jest dla mnie bardzo niewygodne bo żeby sprawdzić czy coś się w niej zmieniło muszę przewinąć stronę całkiem spory kawał w dół, ramka z tak często zmieniającą się treścią powinna być na górze strony aby było łatwo do niej dotrzeć (tak jak to było dotąd).

Również nie podoba mi się ta zmiana. Moja sytuacja wygląda identycznie jak Twoja i jest to bardzo niewygodne.

Mam nadzieje ,że to jakiś mały błąd który zostanie szybko naprawiony i ramka wróci szybko na swoje miejsce, jak by miało tak zostać to jest to bez sensu.

Też się “pogubiłem”! Najwyraźniej uznano w Redakcji, że Forum ma znaczenie trzeciorzędne dla witryny.

A ja tej ramki w ogóle nie widziałem, dopiero jak kolega wyżej napisał że jest to wziąłem oczy szeroko i szukałem szukałem aż znalazłem po wielu trudach :lol: [-X [-X :twisted: :twisted:

Też mam nadzieję że to tymczasowy bug :stuck_out_tongue: Czytając najnowszy news można było się zorientować co się dzieje na forum, teraz jest to strasznie głęboko zakopane… IMO, stary układ był b.dobry…

Tak jak poprzednicy - poprzednie miejsce wg mnie było dużo lepszym rozwiązaniem (powody wymienione są wyżej).

Może ktoś odpowiedzialny za zmianę by się tu wypowiedział i wytłumaczył co, dlaczego, po co i czy to już na stałe…

Jak by tak miało zostać to może ktoś napisze prosty skrypcik do zamiany miejscami divów coś w stylu :

document.getElementById("komentarze").podmień z = ostatnio na forum;

:wink:

Mi również nie podoba się nowa lokalizacja. Mam nadzieję, że to tylko jakiś drobny błąd. Strasznie niewygodnie się teraz na to patrzy.

@Łukash, może kiedyś na dp zagości tak możliwość personalizacji wyglądu, tzn. przynajmniej drag&drop elementów “pobocznych” strony (gł. część stała, reszta przemieszczalna w ustalonych rejonach… taka “strefa kibica” dla zalogowanych :D). Wtedy można byłoby sobie poukładać samemu te ramki według własnego uznania/ważności.

@manieKMP i to byłoby dobre wyjście.

+1

Elementy mogłyby być “zamykalne/usuwalne” - takie rozwiązane mgło by przynieść same korzyści.

rradek21- popieram Twój pogląd i dziwi tylko fakt,że osoby zorientowane w temacie nie mają cywilnej odwagi,aby wytłumaczyć tą zmianę użytkownikom Portalu.Skoro ludzie stawiają pytanie to powinni uzyskać na nie odpowiedź.Mnie również nie podoba się obecny stan.

Administracja zachowuje się jak Microsoft i Facebook. Nikogo o nic nie pyta czytelników/forumowiczów tylko wprowadza zmiany. Lud się burzy więc warto ustosunkować się do zaistniałej sytuacji. :slight_smile:

Mam zalążek js :slight_smile:

javascript:document.getElementById("a5").innerHTML = document.getElementById("b10").innerHTML;

Wkleić do konsoli w przeglądarce > enter :smiley:

Sprawa jest o tyle kontrowersyjna że teraz na głównej są: w boksie na górze “gorące tematy” z możliwością przesuwania podstron i zaraz obok “najczęściej komentowane” w miejsce “Naszych” forumowych tematów, Stali Userzy forum poczuli się trochę dyskryminowani…

EDYTA:

Łukash, działa jak złoto :smiley:

Ale tylko do momentu odświeżenia strony :expressionless:

Tak ,funkcja musi być zapisana jako plik user.js a ten podpięty pod witrynę- dp.pl. To zalążek, nie podmienia jeszcze miejscami - “ostatnio na forum” jest i w starym i w nowym miejscu,

Łukash, dziękować, wstawione w scriptish’a (ciąg po “:”) jako nowy skrypt :smiley:

Maniek podziel się :wink:

Scriptish, alternatywa Greasemonkey.

Będąc na stronie głównej dp dodajemy “nowy skrypt…” (generujemy id, wpisujemy nazwę, np. ONF i ok)

Odpalić się powinien edytor z wygenerowanym plikiem skryptu, na końcu którego wklejamy:

document.getElementById("a5").innerHTML = document.getElementById("b10").innerHTML;

U mnie zawartość pliku wygląda tak:

// ==UserScript==

// @id www.dobreprogramy.pl-14598272-ddb7-41c5-ac9e-eb8eb14f0219@scriptish

// @name ONF

// @version 1.0

// @namespace      

// @author         

// @description    

// @include http://www.dobreprogramy.pl/

// @run-at document-end

// ==/UserScript==

document.getElementById("a5").innerHTML = document.getElementById("b10").innerHTML;

PS. Złośliwość rzeczy martwych, akuratnie trafiło na jakąś “awarię” w MM (nie jestem u siebie…), brak było tel., neta i tv :smiley: