Razem z TP-Linkiem ruszamy z akcją dla blogerów

Ruszamy z akcją dla blogerów, w ramach której można będzie się pobawić fajnym sprzętem i coś wygrać :slight_smile:

1 polubienie

No i fajnie, takie coś to rozumiem.

Ale przydałoby się rozstrzygnąć wcześniejszy konkurs :slight_smile:

Testy TP-Linka z firmwarem oryginalnym czy alternatywnym bo to domena tego sprzętu, ze lepiej działa na firmwarze alternatywnym?

Wątpię żeby producent (i sponsor) pozwolił na publiczne ośmieszanie się.

1 polubienie

Co masz na myśli ?

Alternatywne oprogramowanie. Forum jak zwykle świruje. Była to odpowiedź do @anon59583276

1 polubienie

Od Ciebie przecież zależy, jak przetestujesz sprzęt.

Producenci bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że wgrywane jest alternatywne oprogramowanie. Przecież to jest dość proste do zablokowania.

Przecież ja to bardzo dobrze wiem. Chodzi mi o to że ideą konkursu raczej nie jest pokazanie jak ułomne jest fabryczne oprogramowanie i pokazanie że ich sprzęt dopiero ma jakiś sens po wgraniu alternatywy.

Miałem chwilę nieprzyjemność bawić się sprzętem sieciowym od tp-link to o ile brak jakichkolwiek aktualizacji jeszcze jakoś można zrozumieć tak ogólna jakość i ograniczenia fabrycznego oprogramowania to jakiś żart. Producent na pewno jest tego świadomy i jako sponsor konkursu raczej nie przyklaśnie na wpisy w których jest to pokazane.

1 polubienie

Ja jestem ciekaw ilu będzie chętnych i czy się załapię na przetestowanie przenośnego hotspotu LTE-Advanced M7650.

Drogie urządzenie, więc powinno śmigać wyśmienicie.

A ja bym chętnie zobaczył test porównawczy: na fabrycznym sofcie i to samo urządzenie np. z ddwrt.

Raczej tego nikt nie zrobi bo za niepowodzenie trzeba będzie zapłacić… chyba, że ktoś ma wielkie jaja :wink:

Pewnie tylko potem trzeba oddać.

To wgrasz oryginalny firmware. Nikt Ci głowy nie urwie, jak nieumyślnie uceglisz sprzęt.

1 polubienie

Z byt pewny siebie jesteś w tej kwestii.

Zgłoś się, spróbuj. Chętnie bym przeczytał takie porównanie “funkcjonalności” na Tp-link, bo zawsze to robiłem na innych urządzeniach. Szczególnie mnie ciekawi np. szybkość firewalla, bo często na innych firmware bywało różnie w przypadku np. Linksysów.

Nie, miałem MR200 i dobrze, że brat odkupił bo miałem ochotę nagrać filmik i pokazać światu co o tej Chińszczyźnie myślę, tylko nie chcę iść do więzienia za swoją głupotę, więc odpuściłem, ale jak dobreprogramy działają na sprzęcie tej firmy to już wiele wyjaśnia dlaczego ten portal czasem działa tragicznie, ale przecież po co kupić lepszy jak wgrasz alternatywny firmware i masz to co w droższym, tylko szkopuł w tym, że gwarancję potem szlak trafia.

  1. za co do więzienia?
  2. to czemu nie odpisałeś co nie tak z tym routerem?
  3. gdzie został wyprodukowany Twój obecny router?
  1. Za to, żebym zniszczył router TP-Linka i bluzgał w filmiku na ta firmę, a w Polsce to wszystko możliwe, nawet za drapanie po tyłku w miejscu publicznym mogą oskarżyć.
  2. Bo to szkoda nawet maila na to. Firmware totalnie spaprany, mogliby wielkimi literami na pudełku “Chcesz z routera wydobyć to co chcesz wgrać alternatywny firmware jeśli możliwe na tym modelu”.
  3. Aż sprawdziłem Made in Ireland. Asus 4G-AC68U. Pisze na jego pleckach tylko trzeba pod światło bo wyryte w kolorze obudowy.

Czemu nie robią routera z LTE Cat.6 z agregacją, Lan 4x 1Gb/s i Wan 1Gb/s. Po co dziś kupować router bez agregacji? Totalnie się nie opłaca w dobie kiedy na Allegro router od operatora w podobnej cenie tego MR400 z agregacją dostaniemy.