Razem z TP-Linkiem ruszamy z akcją dla blogerów

W Irlandii Asus nie ma żadnej fabryki.

1 polubienie

No ja sobie tego nie wyryłem na routerze, aż taki zdolny nie jestem. Zresztą szkoda czasu na Spamowanie z tobą ty i tak wiesz lepiej.

Jak możesz to pokaż zdjęcie, bo mnie zaciekawiło.

Nie chce mi się teraz odłączać go, może w dzień.

Paradoks jest ciekawy bo co innego na sprzęcie, a co innego na pudełku. :slight_smile: Na pudełku Made in China.

iPhone też ma na pudełku Made in China to smao MacOS. Mówiąc o TP-Linku Chińszczyzna nie chodzi gdzie go “skleili” :wink:

Przypomnę się, dzięki.
PS a ten Twój Asus czasem nie jest robiony też w Chinach?

Przeczytaj post wyżej po edycji.

Asus to produkt Chiński.

O wiele bardziej dopracowany sprzętowo jak i software-owo (Firmware).

I bardzo dobrze. Nie znam routerów Asusa obecnych teraz na rynku. Jak coś jest lepszego w podobnej cenie to tylko lepiej dla konsumentów, bo konkurencja musi “gonić”.

Zgłaszajcie się do testów “cwaniaki” :smiley:

TP Link nie robi fajnego sprzętu, robi co najwyżej szajs.

To że drogie nic nie znaczy. Archer za 800 złotych kurzy się, bo się wiesza i grzeje tak, że schabowego byś na nim usmażył.

Jak będziesz miał chwilkę, wrzuć proszę zdjęcie routera Asus wyprodukowanego w Irlandii. Dzięki.

W poniedziałek Redakcja po zamiata nasz hejt na sponsora serwisu dobreprogramy, ale nigdy nie widziałem w internecie takiego narzekania i tyle problemów z żadnym innym sprzętem sieciowym jak TP-Link. Owszem zdaży się, ze są problemy z innym sprzętem, ale to 2 90% przypadków problem z konfiguracją firmware-u, w TP-Linku, grzeje się, piszczą zasilacze, wiesza się, a aktualizacja firmwareu polega na poprawieniu działania firmware-u w M$ Edge co jest już żałośne. Kupiłem drogiego Asusa bo poprawiają firmware, ostatnio poprawili coś z WiFi i działa fenomenalnie, aktualizują firmware wbudowanych modemów ADSL, VDSL, LTE. To świadczy o firmie, która nawet w tak starych modelach jak RT-N14U czy RT-N18U aktualizuje nadal firmware, a TP-Link wyda nową wersję sprzętową, a firmware jak spaprany tak spaprany nadal. Co gorsza wcale nie płacimy mniej niż za średniej klasy router Asusa.

1 polubienie

A ja nigdy nie miałem problemów z TP-Link… ich urządzeń też nie miałem.

Zauważcie, że hejt jest zawsze, natomiast pozytywne opinie rzadko są pisane bo się nie chce. Dlatego zazwyczaj wydaje się, że X produkt/firma jest fatalny/a.
Kiedyś patrzałem na msgm.pl aby poczytać opinie i zauważyłem, że też pozytywów mniej ludzi pisze. Ale za to aby zje*ać firmę i produkt to już znajdują kilka chwil.

Czemu się bawisz w adwokata diabła z którym w dodatku nie miałeś styczności? Piszesz, starasz się wybielić producenta na podstawie tego że wydaje ci się że nie może być aż tak źle.

Mam od kilku lat kilka routerów Tp-linka i z żadnym nie mam problemów. Minusem faktycznie jest brak aktualizacji softu, albo firmware, gdzie ostatnia wersja na stronie producenta to wersja beta…

Skoro nie miałeś, to po co piszesz? Ja mam w domu Archera 2600, który kosztował 800 PLN i nadaje się co najwyżej na śmietnik. Mam Mikrotika za 250 złotych, który możliwościami zjada tego Archera na śniadanie. Netgear w tej samej cenie co Archer działa stabilnie i się nie grzeje, tp link po 2 dniach wymaga restartu i grzeje się tak, że zimą okna muszę otwierać, aby obniżyć temperaturę w domu.

W dwóch dużych sieciach mam po kimś switche TP Linka, bugi w firmware są przerażające. SNMP nie włączysz, bo switche robią pętle. STP strach włączyć, bo topologia przebudowuje się 2 minuty, co powoduje wyłączenie całej sieci. Ze switchami Netgeara, HP nie ma takich problemów. To sprzęt biznesowy, a ostatni firmware wydano w 2015, gdy pozostali producenci dożywotnio aktualizują swój sprzęt. Roznica w cenie, to może 200 PLN.

:+1:

@anon54006378 nie bawię się w adwokata, po prostu wkur@#$ mnie jak jeden hejtuje, a drugi przytakuje mimo iż sprzętu nie mial w ręce. Druga sprawa, stwierdzam fakty, że hejty będą częścież niż pozytywne opinie - zazwyczaj.

@roobal widzisz, Ty masz problem z X produktem, który możesz oddać przez pewien czas niesprawny/wadliwy do sklepu. Chyba, że nagle po 2 latach przestał działać, ale to zaczyna być standardem w dzisiejszych czasach. W sprawie bugów i błędów pisałeś/wysyłałeś list do TP-Linka ? Nie chcę słyszeć, że inni pisali… nie obchodzą mnie inni i ich bajka bo pewności brak, że skontaktowali się z firmą.

Dzięki temu, że napisałem moja opinię, odezwał się @djfoxer, który jak sam pisze ma kilka urządzeń tej firmy i problemów nie ma. Dzięki.

Hejterzy piszcie wady gdzie trzeba, a tych którzy nie mają problemów z urządzeniem proszę o tym pisać, choć wydaje się to zbędne… bo dużo osób wychodzi z założenia, że jak działa to dobrze i nie trzeba “chwalić”.

EDIT
Nie, nie liżę tyłka nikomu. Nie muszę dostać X produktu do recenzji. Nie potrzebuję powerbanka o pojemności 2600mAh, na główną nagrodę nawet nie liczę, bo jeśli chodzi o recenzje to są tutaj spece od tego :wink: